Przycinanie się koła kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

jojo
Klubowicz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 22 lut 2016 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum+

Re: Przycinanie się koła kierownicy

29 maja 2016 17:24

niestety takie sa ceny

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Przycinanie się koła kierownicy

07 cze 2016 16:26

No to dzisiaj wspomaganie wymienione. Całość trwała aż 6 godz., bo był jakiś problem ze zgraniem zbieżności z ustawieniem koła kierownicy na wprost.
Siła wspomagania nowego układu jest na moje oko jakieś 50% większa niż starego. Będę się musiał przyzwyczaić do tej "lekkości" na kierownicy. :ha
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

07 cze 2016 22:19

A ja chciałem dodać, że opisywany wcześniej przeze mnie problem przycinania się kiery w mojej Optimie z USA rozwiązany ;)
Dało się jednak wgrać nowsze oprogramowanie i bardzo uciążliwy problem zniknął :D

rodrigez
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

09 cze 2016 11:10

No ja miałem podobnie w poniedziałek rano do pracy, odpalam auto a tu zonk wspomaganie nie działa. Zgasiłem odpalam jeszcze raz i zima to samo. Odstawiłem auto do serwisu, diagnoza uszkodzona kolumna kierownicza. Wczoraj telefon z ASO auto do odbioru. Pojechałem pani mówi że nie trzeba było wymieniać kolumny wystarczyła aktualizacja systemu w samochodzie, masakrus jakiś no ale koniec końców wspomaganie działa tyle że jak napisał kolega wcześniej dziwnie lekko kręci się kierownicą

Tapnięte z OnePlus One
Ps
Niestety skasowanie błędu i wgranie nowego softu pomogło na tydzień. Dziś odebrałem auto z serwisu wymiana kolumny kierowniczej w ramach gwarancji chodzi lekko jak by kół nie było

Avatar użytkownika
mirage
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 10 lis 2015 19:53
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Kujawska

Re: Przycinanie się koła kierownicy

24 cze 2016 15:55

Gdyby kogoś interesowało jak rozwiązał się mój problem z przed paru postów to napisze tylko, że w serwisie wymienili mi dźwigienkę kierunkowskazu i jak narazie wcześniejsze objawy ustały.
mirage napisał(a):... odgłosy podczas wykonywania skrętów. Link do filmu poniżej:


Operacja trwała dwa dni, diagnoza + zamówienie części. W trakcie, ASO dało zastępczego Cee'da. Naprawa w ramach gwarancji.
Autko dodatkowo umyte. Także nie mam się do czego przyczepić.
Cee'd 1.6 GDI C2FL HB 2015 Obrazek Opel Astra H 1.7 CDTI 100KM 2004 Obrazek

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

25 cze 2016 10:52

Bo KIA to naprawdę dobra marka ;)
Regularnie serwisować, może i się więcej płaci o te 200-300zł na przeglądzie, ale zawsze wszystkie akcje serwisowe zrobione a i czasem gest dobrej woli po zakończeniu gwarancji wpadnie ;)
Nie mówiąc już o późniejszej odsprzedaży z pewną historią .....
Więc suma summarum- wychodzi taniej serwisować w ASO a nie tym drugim ASO (kumple Adam,Staszek, Olek ) ;)

Avatar użytkownika
mirage
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 10 lis 2015 19:53
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Kujawska

Re: Przycinanie się koła kierownicy

26 cze 2016 20:08

Kozak_Barabasz napisał(a):Bo KIA to naprawdę dobra marka ;)

powoli utwierdzam się w tym przekonaniu :spoko:
Cee'd 1.6 GDI C2FL HB 2015 Obrazek Opel Astra H 1.7 CDTI 100KM 2004 Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

26 cze 2016 21:49

Z drugiej strony możesz bardzo szybko zostać z tego przekonania wprowadzony :-P

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
korse
Brygadzista
 
Posty: 77
Dołączył(a): 15 lut 2010 08:34
Grupa: Łódzka

Re: Przycinanie się koła kierownicy

02 lut 2017 10:17

Właśnie też zauważyłem, że w moim C1 FL też przy większych prędkościach przycina się kierownica przy jeździe na wprost.
Jutro jadę do ASO, ale gwarancja 7 letnia kończy mi się 22.02 autko ma przejechane 65 tys. i było serwisowane.
Nie wiem czy się uda coś zrobić w ramach gwarancji bo na pewno najpierw coś posmarują może wgrają nowszy soft i może tak ze 3 razy
a potem stwierdzą, że jednak wymiana kolumny.
Czy jak zgłoszę to jeszcze na gwarancji oni coś tam zrobią na chwile to pomoże ale ten sam problem powróci już po upływie
gwarancji po 22.02 to dalej jest szansa naprawy w ramach gwarancji bo usterka była zgłoszona jeszcze jak gwarancja obowiązywała ?
KIA CEED 1.4 FL DOHC HB 109KM C+ 2009
Pozdrawiam :-)
Obrazek

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

12 wrz 2017 20:47

Witajcie,
Jestem z Wami tu od bardzo niedawna. I sam fakt pisania w tym temacie jest dla mnie lekko stresujący.
Otóż nabyłem swojego Ceeda w zeszłym tygodniu. Zakup poprzedzony był sprawdzeniem auta w serwisie Śniegula w Sosnowcu w ramach tzw. sprawdzenia auta przed zakupem. Na tym przeglądzie niczego niepokojącego nie znaleźli, nie było żadnych błędów na kompie zarówno tych aktualnych jaki i tych starszych - "archiwalnych". Generalnie auto sprawne, można kupować jeśli akceptowało się inne niedoskonałości - "przerysowane tylne drzwi".
Auto zakupiłem, a że jestem z Łodzi to wraz z ojcem wracaliśmy do siebie - ja swoim starym autem, ojciec zakupionym jako 10 letni użytkownik Ceeda 1 przed liftem i obecnie właściciel kilkumiesięcznego nowego.

Ojciec w czasie prawie 200 km powrotu niczego nie zauważył. Natomiast ja użytkując auto w Łodzi zwróciłem uwagę na fakt, iż jadąc na wprost i chcąc zrobić nawet minimalną korektę kierunku jazdy czy to w lewo czy to w prawo muszę najpierw pokonać jakiś dziwny opór aby móc skręcić kierownicą. Trwa to ułamek sekundy ale jest wyraźnie wyczuwalne. Po dokonaniu korekty kierownica wraca na miejsce i mam takie wrażenie jakby "wskakiwała" na miejsce jazdy na wprost.
Miałem już w swoim życiu kilka aut ze wspomaganiem (co prawda nie elektrycznym) ale podobnych objawów nigdy wcześniej nie zauważyłem. Czy tak działa elektryczne wspomaganie? Według mnie nie powinno.
Co teraz? Auto jest z listopada 2010 r., więc ma gwarancję do listopada 2017 r. Ostatni przegląd tzw. gwarancyjny przypada do 23 września 2017 r. Czy zdążę jeszcze z diagnozą i naprawą w ramach gwarancji. I czy moje objawy to faktycznie opisywane tu problemy ze wspomaganiem i koniecznością wymiany kolumny kierowniczej za 6 - 8 tys. zł?
Który z serwisów w Łodzi polecacie? Landcar czy Marvel. Który jest bardziej przychylny użytkownikowi Ceeda?

Jeśli trochę za dużo i za chaotycznie napisałem pewne sprawy to wybaczcie bo nie jest to komfortowa sytuacja zwłaszcza dosłownie kilka dni po kupnie auta.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przycinanie się koła kierownicy

13 wrz 2017 04:19

Czytając twój opis - to jest to samo co ja miałem. Pomogła dopiero wymiana kolumny.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

13 wrz 2017 05:40

A Tobie po którym razie wymienili kolumnę? Pewnie na początku próbowali innych nieskutecznych czynności. Ja się właśnie tego boję bo gwarancja na auto jest do listopada ale żeby ją mieć muszę we wrześniu jeszcze ostatni przegląd zrobić.

Jakich konkretnie użyć argumentów żeby od razu zajęli się sprawą na poważnie?

Na przeglądzie przedzakupowym w Śnieguli nic nie zauważyli? Czy może nie sprawdzali poprostu?

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

13 wrz 2017 09:15

Słuchaj, jak mogli Ci sprawdzić to na przeglądzie przed-zakupowym, jak głównie auto bada się statycznie ?
Umów się jak najszybciej teraz na naprawę. Pojeździsz te kilka dni przed przeglądem i będziesz już w miarę wiedział.
Jak aktualizacja nie pomoże to wymienią ci kolumnę na gwarancji i tyle.
Do listopada jest jeszcze sporo czasu. Nie ma się czym stresować ;)

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

13 wrz 2017 20:38

Chyba masz rację...też tak sobie pomyślałem, że przegląd był statyczny czyli jak autko stało na hali serwisowej. Co najwyżej mogli to sprawdzić w czasie krótkiej jazdy z parkingu na halę i z powrotem. Ale pewnie to był za krótki odcinek , za mała prędkość, No nic...

Rozmawiałem dzisiaj z serwisem Landcar w Łodzi. bardzo miły Pan umówił mnie dopiero na przyszły piątek bo podobno tak odległe terminy mają. Po krótkim streszczeniu problemu powiedział, ze to może być jakieś przestawienie kierownicy, może sterownik albo właśnie cala kolumna. I że tego nie obejmuje gwarancja. Na koniec jednak dodał, że może trzeba będzie się zwrócić do KMP i czekać co oni zdecydują.

Z drugiej strony ciekawe jak podejdą do tego zarówno w serwisie jak i w KMP bo jestem właścicielem auta dopiero od tygodnia. Wcześniejszy właściciel w swoim serwisie Euro-Kas nie zgłaszał usterki i raptem świeży właściciel w innym serwisie raptem chce usunięcia takiej usterki i to w ramach gwarancji (za free).

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 wrz 2017 06:47

Na 100 % kolumna kierownicy do wymiany. Miałem to samo, najpierw 2 razy kalibrowali układ kierowniczy, wgrywali jakieś poprawki do oprogramowania, ale i tak skończyło się na wymianie kolumny.
:hi:
:swerve:
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 wrz 2017 08:47

sirmike napisał(a):Z drugiej strony ciekawe jak podejdą do tego zarówno w serwisie jak i w KMP bo jestem właścicielem auta dopiero od tygodnia. Wcześniejszy właściciel w swoim serwisie Euro-Kas nie zgłaszał usterki i raptem świeży właściciel w innym serwisie raptem chce usunięcia takiej usterki i to w ramach gwarancji (za free).

Absolutnie nie ma to nic do rzeczy !
Gwarancja przechodzi z jednego użytkownika na drugiego ! Najważniejsze są przeglądy okresowe robione na czas.
Poczytaj ten temat.
Niektórym wymienili całą kolumnę przed samym końcem gwarancji.
Najważniejsze to szybkie działanie.
Najpierw zapewne wgrają Ci najnowszy soft.
Przez pewien czas możesz mieć odczucie, że problem rozwiązany ale to tylko kwestia krótkiego czasu na powrót problemu.
Dlatego Twoja szybka wizyta w ASO jest tak ważna aby mieć czas na późniejsze obserwacje.

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

23 wrz 2017 23:06

Witam,

A zatem tak.... byłem na 7 przeglądzie gwarancyjnym oraz wspomniałem o kierownicy. Auto zostawiłem w serwisie poprzedniego dnia popołudniu i mieli się nim zająć na drugi dzień od rana. Po południu następnego dnia zadzwoniłem i okazało się że autko w niezłym jest stanie, hamulce ok., sprzęgło jeszcze ok tyle tylko że pedał ciężej chodzi, powymieniali filtry, olej, płyny - czyli to co zaleca KIA. Acha...podobno aku mam do wymiany bo im czasie przeglądu padł (przy okazji jaki aku polecacie? Oczywiście czytałem wątek o aku ale żadnych konkretnych rad odnośnie marki nie znalazłem)

Jeśli chodzi natomiast o kierownicę i to przycinanie - Pan powiedział bez żadnego migania się, że jak najbardziej oni też to zaobserwowali, faktycznie się tnie. Na początku wgrali nowy soft, ale po sprawdzeniu stwierdzili że nadal jest nie tak jak powinno. No i faktycznie im wyszło że to musi być silnik wspomagania, czyli kolumna do wymiany. Co więcej, sprawdzili wszystkie elementy zawieszenia/jezdne i powiedzieli, że nie mogą się do niczego przyczepić. Auto mam na gwarancji jeszcze do listopada i muszą się skontaktować z KMP bo o tak drogiej naprawie/wymianie nie mogą sami podejmować decyzji. Podobno w poniedziałek ma być odpowiedź.....To będzie najdłuższy 2-dniowy weekend dla mnie. Cena kolumny ok 3000 netto + robocizna. Ale skoro mam gwarancję to podobno ma być po mojej myśli. Zobaczymy. Póki co czekam.

Co do serwisu Landcar i pierwszych odczuć (jeszcze zanim rozwiąże się temat kierownicy) - odczucie bardzo pozytywne. Obsługiwał mnie b. miły Pan Michał. Bardzo rzeczowo i kompetentnie. Wszystko spokojnie tłumaczył, odpowiadał na wiele moich wątpliwości. Nawet wymieniliśmy opinie co do jazdy 1,6 benzyną a jego 1,6 crdi :)

W każdym bądź razie z niepewnością i lekkim stresem czekam od nich na informacje.....

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

24 wrz 2017 13:36

Jeżeli w auto było serwisowane wcześniej na bieżąco, to KMP nie będzie robić żadnego problemu, to nie VAG :wink:
Tym bardziej, skoro jako kolejny użytkownik (użyszkodnik :wink: ) kupujący używane auto skierowałeś swe kroki do ASO, a nie do pana Henia :spoko:
Bądź spokojny, będzie git :wavingyellow:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

26 wrz 2017 20:26

Witajcie,

Ufffffffffffffffff.......... :yah: :yah: :yah: :yah: Wczoraj dzwonił pan z serwisu z informacją, iż we wtorek zaprasza po odbiór auta bo będzie już wtedy wszystko zrobione. Więc go pytam, czy chodzi o przekładnię, a on mi na to, że tak, że wymienią, że w ramach gwarancji, że za free..... A mówił to takim stoickim tonem jakby to było od samego początku pewne...
Dzisiaj jeszcze raz zadzwonił informują, iż auto czeka na odbiór, że kolumna wymieniona, że to troszkę jest inny silnik wspomagania niż miałem tzn. bardziej progresywny, że na parkingu jednym palcem można obracać kierownicę, a na autostradzie bardzo się "usztywnia". W każdym bądź razie nie występuje już efekt przycinania się kierownicy.
Jutro jadę odebrać więc wszystko posprawdzam.

:yah: :yah:

Zatem ukłony dla KMP, serwisu Landcar no i pana Michała
Dziękuję również Wam za wsparcie i dodanie otuchy oraz za cały bardzo przydatny wątek :spoko:

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 wrz 2017 20:18

No i jestem już po odbiorze auta. Przegląd gwarancyjny zrobiony, plyny, filtry powymieniane. Dodatkowo autko umyte.
No i najważniejsze, kolumna wymieniona. Wspomaganie działa zupełnie inaczej, lepiej. Faktycznie na parkingu można kierownicą kręcić jednym palcem, o wiele lżej niż wcześniej. Nic nie haczy, nic się nie przycina. Jest tak jak powinno być. Super.

Jest jednak ale...po pierwsze w ogóle nie pali mi się kontrolka EPS czyli ta od wspomagania :wtf: Przed serwisem jak wkładałem kluczyk i go przekręcałem paliła się. Gasła jak zapalałem auto. Teraz w ogóle się nie pali. Drugie ale.... kierownica przy jeździe na wprost jest lekko skręcona w lewo i w czasie jazdy muszę ciągle kontrować żeby jechać prosto. Kurde, zawsze coś! Jutro do nich zadzwonię i zapytam. A wy macie jakieś sugestie??

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl