Przycinanie się koła kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

16 lis 2015 18:58

czy kręcenie kierownicą w ceedzie na wyłączonym silniku w prawo i w lewo na badaniu technicznym może uszkodzić wspomaganie (kolumnę kierowniczą)?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

16 lis 2015 20:30

Nie powinno, aczkolwiek również nie powinno się tak robić dla jej zdrowia, tak samo jak po prostu nie kręcić w miejscu, nawet na zapalonym silniku, jak to mają w zwyczaju robić janusze parkowania..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Siabadaba
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

26 gru 2015 15:01

Witam.
Niecaly rok temu tez mialem ten problem ze wspomaganiem i wymieniono mi wtedy kolumne kierownicza. Zabieg wtedy pomogl ale niestety znowu mam powtorke z rozrywki. W poniedzialek jade do ASO zeby sprawe poruszyc, takze dam znac jak poszlo. Pocieszajaca jest nowina o aktualizacji o ktorej wspomnialo kilku uzytkownikow. Widze ze te posty pojawily sie juz po mojej pierwszej wizycie. Wiec moze tej aktualizacji serwis nie posiadal podczas wymiany u mnie.

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Przycinanie się koła kierownicy

10 sty 2016 11:28

Dajcie znać, co z tym softem, bo ostatnio zaobserwowałem u siebie i myślałem, że to źle wyważone świeże zimowe opony, ale później wyczułem ten lekki opór na środku i nie byłem pewien, czy miałem go od początku. Nie ma tragedii w każdym razie, ale jeżeli dałoby się zrobić to softem... ;)
edit: przypomniało mi się, że bez obciążania (ściągania) kierownicy ciężarem rąk w dół, opór nie występuje, więc jestem sceptyczny co do możliwości naprawienia tego softem.
Obrazek

apap
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

18 sty 2016 10:13

No cóż, powtórka z rozrywki. Ja mam ten problem z przycinaniem kierownicy praktycznie od początku. Trochę to trwało zanim go zdiagnozowałem, bo występuje tylko przy jeździe na wprost,z większą prędkością i po pewnym czasie. Przy jeździe po mieście, kiedy się praktycznie kręci kierownicą cały czas to efekt jest niezauważalny. Ale jak wyskoczę na autostradę to ręce mnie bolą od ciągłego kontrowania i przełamywania kiery. Pojawia się lekki opór przy jeździe na wprost, przełamywanie jest bardzo uciążliwe i po jeździe np. przez 5 godzin po autostradzie mam dość. Zgłaszałem ten problem za każdym razem jak byłem w serwisie i kończyło się na stwierdzeniu, że "nasz pracownik nic takiego nie zaobserwowal...". A podawałem dokładny algorytm kiedy jest to odczuwalne, poza tym jeżeli tylu ludzi na forum pisze o tym problemie tyle lat i było to zgłaszane w tylu serwisach to problem musi być znany. Po prostu KIA robi nas w trąbę. Dlatego też straci kolejnego klienta. A szkoda bo gdyby mnie traktowano poważnie to następne auto (już za kilka miesięcy) to też mogłaby być KIA. :evil:

Sebas_tian
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

22 sty 2016 19:12

Porażka z tym przycinaniem... tak jak mówisz, przycina się po kilkunastu minutach jazdy na wprost, gdy jedziemy w trasie ale odcinkiem krętym, zjawisko nie wystepuje nawet po dłuższym czasie, podobnie jak przy jezdzie po miescie ( czasem sporadycznie przy malej prędkości ).
Mam wrażenie jakby wspomaganie się odłączało podczas gdy właśnie jest sytuacja, że nie skręcamy kierownicą, nie wiem czy aby oszczędzać energię czy co.
To jest problem w kwestii bezpieczeństwa i tu kia powinna oglosic akcje serwisowa.
Czy komuś udało sie pozbyc problemu po wgraniu nowego softu?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przycinanie się koła kierownicy

22 sty 2016 21:16

Nie. Miałem wgrywane ze 3 wersje. Pomogła wymiana kolumny dopiero.
Co ciekawe na zimówkach efekt był mniejszy.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

tabalma
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 sty 2016 13:49

Panowie
temat wraca jak bumerang w okresie jesieni zimy oraz wiosny przejrzyjcie daty postów , dobrze było kiedy samochody były na gwarancji i ewentualnie w zakresie dobrej woli to Kia ASO tym nieustępliwym wymieniała przypominając za każdym razem jaki to ukłon robi w stronę klienta. Ale taki czas dla niektórych już się skończył i teraz zaczynają się jaja z zaporową ceną w.w wspomagania. Ilość wymienionych wspomagań była bardzo duża szczególnie w samochodach po fl. Żadna magiczna kula nie jest w stanie przyćmić faktu że w.w wspomaganie jest bublem i dotychczasowe działania producenta były grą na czas. Myślę że sprawą trzeba zainteresować UOKiK oraz TVN Turbo.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 sty 2016 17:04

tabalma napisał(a):dotychczasowe działania producenta były grą na czas

To, że wymieniali na nowe w ramach gwarancji,a po gwarancji w ramach dobrej woli, bo zdawali sobie sprawę, że jakaś tam partia wyszła wadliwych, to wg Ciebie jest gra na czas :szok :?
Są zakłady, które regenerują kolumny EPS za ułamek ceny nowej.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Elbing
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 07 cze 2015 12:32
Lokalizacja: Łódź Polska
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,4 Pb 100KM
2015, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 sty 2016 17:17

Ryba4 napisał(a):...Są zakłady, które regenerują kolumny EPS za ułamek ceny nowej.

Mógłbyś przybliżyć @Ryba4 na czym polega owa "regeneracja" ?
Ja mam informacje, że jest problem z softem obsługującym kolumnę EPS ale serwisy jadą po najmniejszej linii oporu i wymieniają cała kolumnę.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 sty 2016 18:29

http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/16 ... a-eps.html
http://hyundai-wspomaganie.pl/
ale znam tu co najmniej dwóch kolegów, którzy na ten temat wiedzą więcej ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 sty 2016 22:17

tabalma napisał(a):Myślę że sprawą trzeba zainteresować UOKiK oraz TVN Turbo.

zapytaj najpierw ile czasu leżą u nich sprawy - to nie takie proste jak Ci się wydaje B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

28 sty 2016 20:33

Elbing napisał(a):jest problem z softem obsługującym kolumnę EPS ale serwisy jadą po najmniejszej linii oporu i wymieniają cała kolumnę.

No rzeczywiście wyjęcie starej i włożenie nowej kolumny to najmniejsza linia oporu, na kilka minut i za grosze dla firmy ;)
Nie wiem, może co niektórzy na baranów natrafili w serwisach .....
Ja, jak coś grzebię w telefonach, TV czy laptopach to pierwsze co to aktualizacja wszystkich podzespołów do najnowszych wersji.
Tak samo powinni robić serwisanci.

Teraz tych systemów jest na pęczki i trzeba wchodzić w każdy system osobno, typu silnik, skrzynia biegów, moduł komfortu, ESP .......
Cała litania.....

W poprzedniku (C2) aktualizacja w całości rozwiązała problem.
Teraz mam Optimę z USA i mam to samo z przycinaniem :(
A jest d*** z aktualizacją bo europejskie kompy średnio chodzą z USA ..... Nie jest wszystko kompatybilne- na trasie łapy bolą.

Elbing
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 07 cze 2015 12:32
Lokalizacja: Łódź Polska
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,4 Pb 100KM
2015, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

29 sty 2016 07:31

Kozak_Barabasz napisał(a):....- na trasie łapy bolą.


Oj tak. Jak musiałem ciągłe ciągnąć kierownicę w prawo bo ją ściągało w lewo to faktycznie łapy bolały i człowiek miał już dość.

@Ryba4 zajrzałem pod podane przez Ciebie linki ale nie dowiedziałem się na czym polega owa mityczna "regeneracja" EPS :??

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

29 sty 2016 18:31

Zadzwoń tam to się dowiesz :??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

tabalma
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

30 sty 2016 00:02

.....bo zdawali sobie sprawę, że jakaś tam partia wyszła wadliwych

Ja wypowiadam się na temat Ceeda 1 fl ale o takim samym problemie piszą posiadacze Ceeda 2 to ta twoja wadliwa partia trwa co wnioskuję z tego forum jak na razie do 2015r. A co do naprawy wspomagania czyl serwomotoru elektrycznego bo tak to urządzenie w literaturze fachowej się nazywa, dochodzi do uszkodzenia ,zanieczyszczenia styków enkodera. Co robią takie warsztaty naprawiające wspomagania? to chyba kumaci powinni wywnioskować sami z mojego wpisu a ci co nie załapią niech dalej korzystają ze szklanej kuli.

Adam Zych
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 sty 2016 19:38
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Grupa: Mazowiecka

Re: Przycinanie się koła kierownicy

08 mar 2016 21:16

To ja mam takie pytanie... jak jadę powoli do ok. 20-30 kmh to często zdarza się że wracając do pozycji zero kierownica jakby wskakuje w tą pozycję. Podobnie jest jak chce skręcić proste koła wtedy czasem wyskakuje z pozycji zero. Zachowuje się to trochę tak jakby specjalnie było tak zaprojektowane, żeby samochód jechał prosto. Nie muszę używać jakiejś większej siły w tych sytuacjach, a wspomaganie działa dobrze. Przy wyższych prędkościach tego nie ma, nawet przy autostradowych, bo wtedy układ się prawidłowo usztywnia. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

08 mar 2016 23:43

Adam Zych napisał(a):Spotkał się ktoś z czymś takim?

A przeczytałeś ostatnie 4 strony? Bo dokładnie o tym jest ten wątek.. :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Adam Zych
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 sty 2016 19:38
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Grupa: Mazowiecka

Re: Przycinanie się koła kierownicy

08 mar 2016 23:52

Właśnie przeczytałem cały i to kilka razy i wydawało mi się że u mnie jest to coś innego. Ja nie muszę używać siły do przełamania kierownicy, nie muszę kontrowac przy szybkiej jeździe na wprost i siłowac z kierownicą bo auto jedzie jak po szynach. Mogę puścić kierownicę i jadę prosto. Może na pierwszy rzut oka brzmi to podobnie, ale uznałem że jest to jednak coś innego niż w wyżej opisanych przypadkach, dlatego opisałem swój i pytam o doświadczenia ☺

Chociaż po ponownym przeczytaniu tego co napisałem mogło to wprowadzić w błąd, więc spróbuję inaczej.

Przy prędkościach do 20 kmh zdarza się że jak koła są lekko skręcone to przy powrocie do pozycji zero, gdy chce wyprostować koła mam uczucie jakby kierownica wskakiwala w pozycję 0. Czasami też zdarza się że skręcajac z pozycji 0 czuć jakby kierownica z tej pozycji lekko przeskakiwala. Nie dzieje się to za każdym razem i nie występuje przy większych prędkościach, a to przeszukiwanie nie wymaga użycia większej siły niż normalnie, czyli wtedy, gdy opisane zjawisko nie występuje ☺

Avatar użytkownika
smooder
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2016 15:40
Grupa: Mazowiecka

Re: Przycinanie się koła kierownicy

15 mar 2016 11:39

A czy Wy tez tak macie, ze nawet na postoju przy wyłączonym silniku, jak chcecie ruszyć lekko kierownica to chodzi jakby "skokowo"? U mnie tak jest. Pracuje jakby z takimi przeskokami. I tak samo jest w trakcie jazdy. Jest to bardzo irytujące , bo non stop trzeba kontrować i przełamywać kierownice :/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl