Przycinanie się koła kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

06 mar 2015 22:05

A długo będziesz biadolił? Czy w końcu udasz się na diagnozę/naprawę?
No chyba, że przyżydziłeś na przeglądzie i nie masz gwarancji... To już inna sprawa.

Bo po przejażdżce DWOMA autami stawianie tezy, że WSZYSTKIE tak mają jest co najmniej nadużyciem.
Tych aut naprawdę jeździ więcej niż te, które ujeżdżałeś.

Jakby to powiedzieć: mało wiarygodne są wnioski z Twoich testów.

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

06 mar 2015 22:21

Byłem w serwisie i rozmawiałem z serwisantami nadworny gryzoniu .....
I nie "przyżydziłem" bo stać mnie na przeglądy.
Jeździłem testowym cee'dem i było to samo- dlatego to napisałem.

Mieli akurat na serwisie Vengę i ten sam problem.
Sprawę będą monitorować bo problem był ze starszymi cee'dami a z nowymi niby nikt im jeszcze nie zgłaszał ....

Riko1
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

09 mar 2015 17:36

Mam pytanie dotyczące wspomagania w ceedzie. Czy po wyjęciu akumulatora trzeba jechać do serwisu na kalibrację wspomagania? Wiem tylko że po założeniu akumulatora trzeba pokręcić kierownicą i ponownie uruchomić silnik żeby esp się nie świeciło. Czy komputer pamięta ustawienia wspomagania?

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

09 mar 2015 19:41

Ja jak wyjąłem aku na 1 dzień to musiałem jechać do serwisu na kalibrację bo po przejechaniu 10km kontrolka ESP nie chciała zgasnąć ....

tabalma
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

09 mar 2015 21:50

Witam
miną rok od wymiany kolumny kierowniczej na gwarancji i znowu zaczęło się przycinanie, ręce opadają. Co się dzieje z tymi wspomaganiami co się w nich psuje co zrobić żeby nie wydać 8tyś.zł bo już po gwarancji.

mziutek
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

09 mar 2015 23:24

Kozak_Barabasz napisał(a):Ja jak wyjąłem aku na 1 dzień to musiałem jechać do serwisu na kalibrację bo po przejechaniu 10km kontrolka ESP nie chciała zgasnąć ....


Jechałeś całą drogę na wprost nie kręcąc kierownicą więcej niż po ok ćwierć obrotu ?
Nie wykonałeś czynności opisanych w instrukcji obsługi po odłączeniu akumulatora.

Należy przy ustawieniu kół na wprost odpalić silnik, wykonać KIEROWNICĄ pół obrotu w lewo, potem w prawo, ustawić na wprost potem zgasić silnik - ESP się wykalibruje, przy następnym uruchomieniu lampka gaśnie.
Opis procedury jest w starej instrukcji na stronie 4.46, przy opisie ESP.
Tylko ktoś źle przetłumaczył instrukcję na polski, bo piszą o jakimś "uchwycie" .
Ten "uchwyt" to jest KOŁO KIEROWNICY :!!

Przed wielu laty, jeszcze zanim doczytałem o tej procedurze, rozładowałem lampką w lusterku akumulator do zera.
Pożyczyłem kablami prądu od sąsiada, odpaliłem.
Wyjechałem z parkingu (przy tym kręciłem kierownicą w lewo i prawo, nie wiem ile) zatrzymałem auto z pracującym silnikiem na ulicy, by akumulator troszeczkę się podładował.
Dopiero teraz zauważyłem lampkę ESP, kilkakrotne naciskanie ESP OFF nie pomagało.
Zgasiłem silnik, po chwili uruchomiłem - lampka zgasła i długo wszystko działało poprawnie.

Chyba po dwóch latach w ASO podłączono komputer - stary błąd był zapamiętany, skasowano, przeprowadzono kalibrację - nie zauważyłem żadnej różnicy w zachowaniu auta.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

10 mar 2015 14:39

Kozak_Barabasz napisał(a):do serwisu na kalibrację bo po przejechaniu 10km kontrolka ESP nie chciała zgasnąć

mziutek napisał(a):Należy przy ustawieniu kół na wprost odpalić silnik, wykonać KIEROWNICĄ pół obrotu w lewo, potem w prawo, ustawić na wprost potem zgasić silnik - ESP się wykalibruje, przy następnym uruchomieniu lampka gaśnie.
Opis procedury jest w starej instrukcji na stronie 4.46, przy opisie ESP.

mziutek napisał(a):Dopiero teraz zauważyłem lampkę ESP, kilkakrotne naciskanie ESP OFF nie pomagało.


Koledzy ale co ma ESP do kalibracji wspomagania, a guzik ESP OFF to już w ogóle :?? :!! :szok

mziutek napisał(a):Tylko ktoś źle przetłumaczył instrukcję na polski, bo piszą o jakimś "uchwycie" .
Ten "uchwyt" to jest KOŁO KIEROWNICY


LOL :lol: Pewnie tłumaczenie musiało być TANIE, jak 90% w naszym pięknym kraju... :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

10 mar 2015 14:54

Po podłączeniu pod kompa wyskoczył komunikat o nieskalibrowanym czujniku położenia samochodu. Coś tam poklikali i oddali wóz.
Nic nie płaciłem bo nie przyznałem się, że odłączyłem akumulator ale pewnie wiedzieli z czego on wynikał ..... :pałka


PS: Jestem umówiony na wgranie nowego softu do układu wspomagania i jak to nic nie da to mi wymienią kolumnę ;)

mziutek
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

10 mar 2015 15:32

Ryba4 napisał(a):
mziutek napisał(a):Tylko ktoś źle przetłumaczył instrukcję na polski, bo piszą o jakimś "uchwycie" .
Ten "uchwyt" to jest KOŁO KIEROWNICY


LOL :lol: Pewnie tłumaczenie musiało być TANIE, jak 90% w naszym pięknym kraju... :ha


Jeśli tłumaczone z angielskiego to przetłumaczone poprawnie - w angielskiej instrukcji jast w tym fragmencie
użyte słowo HANDLE.

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

10 mar 2015 18:45

Ryba4 napisał(a):Koledzy ale co ma ESP do kalibracji wspomagania


Wspomagania się nie kalibruje. Kalibruje się czujnik kąta skrętu. Informacje z tego czujnika bierze m. in. układ ESP.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

10 mar 2015 18:50

Aha, bo ja w kontekście ciągłego mylenia kontrolki ESP z EPS
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 mar 2015 13:07

No to w końcu mogę napisać, że przycinające się koło kierownicy zostało oficjalnie naprawione :D
KIA podobno wypuściła nową poprawkę i po aktualizacji jakiegoś tam systemu kółko zawsze ładnie się kręci ;)

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 mar 2015 13:17

Czy szczur tudzież Gisio może to potwierdzić?
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

27 mar 2015 13:18

Może ktoś poda jakieś dokładniejsze informacje co to za poprawka żeby było wiadomo o co w ASO pytać ?
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Przycinanie się koła kierownicy

20 kwi 2015 12:39

Temat coś umarł :(
Był ktoś w ASO i pytał o ten update?
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

20 kwi 2015 13:47

Po kilku już tygodniach jazdy mogę tylko potwierdzić, że po aktualizacji pompy wspomagania wszystko naprawdę elegancko się kręci i przycinanie jest obcym zjawiskiem.

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Przycinanie się koła kierownicy

20 kwi 2015 14:44

Nie wiecie, czy w ceed I da się coś zrobić w sprawie ciężko obracającej się kierownicy? Jakaś aktualizacja oprogramowania czy cóś :-) ? Czy w modelu z 2007r siła wspomagania rośnie wraz ze spadkiem prędkości czy jest stała? Może ktoś oblatany w temacie wie?
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Przycinanie się koła kierownicy

20 kwi 2015 17:26

Kozak_Barabasz napisał(a): ... że po aktualizacji pompy wspomagania ...


O ile się nie mylę to cee'dy od zawsze miały wspomaganie elektryczne - no chyba, że na rynek belgijski robią niesamowicie specjalną edycję ...
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

szczur75
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

21 kwi 2015 12:51

gisio napisał(a):
Kozak_Barabasz napisał(a): ... że po aktualizacji pompy wspomagania ...


O ile się nie mylę to cee'dy od zawsze miały wspomaganie elektryczne - no chyba, że na rynek belgijski robią niesamowicie specjalną edycję ...



Oj tam, oj tam.

Chrzest nowego mechanika: wymień płyn wspomagania w cee,d. Na długo zapamięta jaki system jest w tym modelu.

Kozak_Barabasz
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

21 kwi 2015 14:15

Zgadza się, pomyliłem się co do pompy wspomagania, której nie ma :pałka

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl