Przycinanie się koła kierownicy

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Przycinanie się koła kierownicy

29 wrz 2017 10:43

U mnie też jest lekko skręcona po wymianie kolumny. Wielowypust nie trafił tak jak w poprzedniej kolumnie. Mnie to nie przeszkadza. Można to naprawić tylko ustawiając zbieżność. W serwisie tego nie zrobili bo pewno nie mają tego w procedurze wymiany kolumny :thankyouyellow:
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

29 wrz 2017 21:56

zelu napisał(a):U mnie też jest lekko skręcona po wymianie kolumny. Wielowypust nie trafił tak jak w poprzedniej kolumnie. Mnie to nie przeszkadza. Można to naprawić tylko ustawiając zbieżność. W serwisie tego nie zrobili bo pewno nie mają tego w procedurze wymiany kolumny :thankyouyellow:



Jestem właśnie po rozmowie z ASO i powiedzieli że w takim razie zapraszają mnie na geometrię. Jadę we wtorek. Zobaczymy.
A czy u Ciebie po wymianie kolumny też się w ogóle nie zapala kontrolka EPS ? U mnie się nie pali, a ASO mówi, że to jest troszkę inny model kolumny, inny sterownik i że kontrolka EPS przy przekręcaniu kluczyków nie będzie się palić za to w przypadku faktycznie jakiegoś problemu ze wspomaganiem to się zapali. Trochę to głupie. Bo to podobnie jakby wymieniali mi np. rozrusznik albo alternator na trochę inny model i automatycznie traciłbym palącą się kontrolkę ładowania w zestawie wskaźników,

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Przycinanie się koła kierownicy

03 paź 2017 17:59

sirmike napisał(a):A czy u Ciebie po wymianie kolumny też się w ogóle nie zapala kontrolka EPS ?


U mnie EPS się zapala, ale ja miałem tą kolumnę dawno wymienianą, więc może jest takiego samego rodzaju jak ta co była.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przycinanie się koła kierownicy

04 paź 2017 05:40

Jestem po ustawieniu geometrii. Po wyjechaniu z serwisu zanim dojechałem na ulicę gdzie mogłem dokładnie zweryfikować czy jest ok to już byłem kawałek spory od serwisu. Sprawdzam na prostej i co .... krzywo. Kierownica znowu w lewo jak jadę prosto. Jak ją puszczam kierownica ustawia się sama idealnie na wprost ale auto skręca wtedy w prawo. Przed wymianą kolumny nie było takich cudów. Zadzwoniłem i umówili mnie ponownie. Ale ile się traci czasu na coś takiego, kurcze. Na moją sugestie o wielwypuscie , że może nie ten ząbek...uslyszalem, że nie, że to geometria.... znowu kilka dni czekania.

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

panpromek
 

Re: Przycinanie się koła kierownicy

04 paź 2017 18:07

Sirmike zupłnie jakbyś opisał mój przypadek :D Ja z tym byłem w ASO już 7 razy! Dodam, że w dwóch różnych, w tym jedno w Warszawie - polecane na forum... Prawidłowe ustawienie kierownicy i kół to nie wszystko. Trzeba jeszcze do tego skalibrować czujnik kątą skrętu kierownicy. Te dwie czynności powinny być wykonane dla tego samego, idealnie ustawionego punktu "zero" kierownicy i czujnika. Jeśli te warunki nie są spełnione, to mamy takie efekty, jakie opisał Sirmike. W ASO tego nie potrafią albo nie chcą zrobić poprawnie. Tam gdzie dobrze ustawiaja geometrię, zazwyczaj nie mają interfejsu do kalibracji czujnika. Żeby było ciekawiej, w jednym z ASO kazali sobie za każdą taką "usługę" płacić...

l4mer
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lis 2022 22:39
Lokalizacja: Świdnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Przycinanie się koła kierownicy

11 lis 2022 22:43

odgrzewam lekko temat - autko sprowadzone - wygląda na to że właściciel nie naprawił tego w ASO, teraz już po gwarancji.
Macie może namiary na kogoś kto to naprawi w Świdnicy/Wrocław albo okolice?

rafal7933
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 lut 2020 19:01
Lokalizacja: GS
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2010, Optimum

Re: Przycinanie się koła kierownicy

25 gru 2022 19:50

l4mer napisał(a):odgrzewam lekko temat - autko sprowadzone - wygląda na to że właściciel nie naprawił tego w ASO, teraz już po gwarancji.
Macie może namiary na kogoś kto to naprawi w Świdnicy/Wrocław albo okolice?

Miałem niedawno ten sam problem. Przycinanie kierownicy, temat rozwiązany w 3 godziny. Problem ze sterownikiem wspomagania i czujnikiem skrętu. W własnego doświadczenia polecam Auto Beta z Łodzi

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl