cykliczne stukanie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mantev
 

cykliczne stukanie

08 sie 2013 16:24

Witam na forum!

Mam problem ze stukaniem/pukaniem o dużym natężeniu (częstotliwości) pojawiającym się po rozgrzaniu (przejechaniu ok 20 km) z okolic podwozia przy prędkości >80km/h.Wymienione zostało łożysko przód prawy,opony wyważone.2 już mechanik twierdzi że to "wyząbkowane opony" cokolwiek to znaczy.Macie może jakiś pomysł co to może być?
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: cykliczne stukanie

11 sie 2013 19:43

kolumna kierownicy, łączniki stabilizatora, tuleje wachacza, mocowania amorów albo co innego. nie napisałeś, czy słychać to podczas skręcania czy jazdy prosto, czy podczas przyspieszania lub hamowania :? :? :?
pukać może wiele rzeczy. napisz coś więcej B) B)

AUTOR WĄTKU
mantev
 

Re: cykliczne stukanie

12 sie 2013 11:04

"puka" z częstotliwością wprost proporcjonalną do szybkości obrotu kół niezależnie czy jadę na wprost czy skręcam (miałem juz doświadczenia z łożyskami i ten odgłos jest najbardziej podobny , choć brak huku, jest "jednostajnie rytmicznie" niespecjalnie głośno,ale na tyle by denerwować i słyszeć wyraźnie przy 130 km/h).Nie rzuciły mi się inne zmienne dla tego dźwięku poza szybkością samochodu.Sprawdzone zawieszenie,amortyzatory też -przegląd w czerwcu -75% sprawności.Wymienione prawe przednie łożysko bo ten dźwięk dobiegał i dobiega dalej jednoznacznie z tej okolicy.Zbieżność prawidłowa sprawdzone laicko (brak drżenia i jedzie na wprost),koła wyważone.Opony 4 sezon letni-może to jest przyczyną.Jutro pojadę zamienić opony miejscami.
Zapomniałem dodać że na gładkiej nawierzchni słychać bardziej (albo nawet w ogóle na gładkiej).

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: cykliczne stukanie

12 sie 2013 19:21

a nie masz nic wbitego w oponę...mi tak kiedys stukał kamyk siedzący miedzy bieżnikiem. :o
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: cykliczne stukanie

13 sie 2013 05:05

Gizmo121 - chyba znalazłeś przyczynę. clapping
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mantev
 

Re: cykliczne stukanie

13 sie 2013 07:18

dzisiaj jadę zmienić opony zobaczymy ,dam znać

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl