Blokujące się hamulce

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
chadie
 

Blokujące się hamulce

21 gru 2012 08:25

Witam, mam problem z moim ceedkiem, dokładnie z blokującym się po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów lewego, przedniego koła. Auto miało kiedyś przygodę i kupiliśmy go jako uszkodzone od Policji. Był przetarty bok i uszkodzona felga, wymieniliśmy więc kompletne zawieszenie z lewej strony (McPherson, wahacz, przewody) auto było u kilku "mechaników" którzy:
1. Sprawdzili pompę hamulcową i serwo (sprawdzone ciśnienie, wyczyszczone serwo).
2. Sprawdzili/czyścili zacisk.
3. Sprawdzili pompę ABS (wymontowana i zawieziona do firmy specjalizującej się w regeneracji pomp, stwierdzili że wszystko ok).
4. Wymienili płyn i odpowietrzyli cały układ, łącznie z ABS
5. Wymienili przewody ham. i czujnik ABS
6. Usunęli wszystkie błędy.

Problem powraca, po wyjechaniu z warsztatu znów zaczęły świecić kontrolki (ABS i Brake) Auto ma trafić do sprawdzonego przeze mnie mechanika ale dopiero po nowym roku a nie pasuje mi zatrzymywanie się co 40-50km i popuszczanie odpowietrznika. Na mój chłopski rozum coś wytwarza ciśnienie które nie ma gdzie uciec i ląduje w tym, najbliższym pompy kole. Macie jakieś pomysły co to może być?

A i jeszcze lekki offtop.
W warsztacie dowiedziałem się że w autku jest założony chip (wersja policyjna), standardowo miał 140 KM, wie ktoś ile może mieć teraz?

Dzięki za odpowiedzi

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Blokujące się hamulce

21 gru 2012 08:43

Co do hamulców to nie mam pojęcia, co do chipa to policyjne mają ok 180 km, więc masz niezłą rakietę :D
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
chadie
 

Re: Blokujące się hamulce

21 gru 2012 09:38

Póki co to jeszcze tego nie czuję, poza hamulcami w autku jest jeszcze kilka chochlików. Miga kontrolka Engine Check, więc chodzi w trybie awaryjnym. Spala 10l a nie mam ciężkiej nogi a moc odczuwalna ~120KM. Chyba na razie nie będę nim jeździł, wrócę chwilowo do Opla żony. Mam nadzieję że jak Serwis (nie autoryzowany :)) doprowadzi go do normalnego stanu to będzie jak rakieta :). Jeszcze jedno, czy to normalne że w skrzyni 6. 1i2 są tak krótkie?

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Blokujące się hamulce

21 gru 2012 09:43

Tak - 2.0 crdi ma 6 biegów. Potwierdzam też 1 strasznie krótka. Nie jest to samochód z rekordem sprintu do setki, ale elastyczność jest boska :) ja mam czipa na 163 km
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Blokujące się hamulce

21 gru 2012 10:05

chadie napisał(a):1. Sprawdzili pompę hamulcową i serwo (sprawdzone ciśnienie, wyczyszczone serwo).


Na odległość i z opisu ciężko postawić jakąkolwiek diagnożę. Ja też kiedyś w Oplu miałem kłopot z hamulcami, tylko że problemem była zbyt mała siła hamowania - sprawdzał mechanik wszystko, rozbierał, wymienił serwo, zaciski, płyn, odpowietrzał ileś tam razy - nic. I podczas wyjazdu 200 km od domu pękł mi pasek rozrządu - w warsztacie, który naprawiał silnik powiedziałem o problemie. Szef warsztatu popatrzył, pogmerał i znalazł - zacinała się od czasu do czasu membrana na jednym obwodzie w pompie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
ven
 

Re: Blokujące się hamulce

23 gru 2012 21:36

Hej
Nie chce zakladac nowego tematu, zapytam tu:
Czy podaczas dziala ABSu powinna sie swiecic kontrolka? Czy swieci sie ona tylko wtedy jak cos jest nie tak?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Blokujące się hamulce

23 gru 2012 22:52

ven napisał(a):Czy podaczas dziala ABSu powinna sie swiecic kontrolka


ABSu czy ESP? Jak działa ABS to nie świeci się żadna kontrolka, jak ESP - tak. Zresztą nie pamiętam auta, w którym praca ABSu byłaby sygnalizowana kontrolką.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
ven
 

Re: Blokujące się hamulce

23 gru 2012 23:04

OK dzieki, ESP mruga wiec dziala u mnie jak trzeba, jeszcze pytanie czy w kazdej kijance tak mocno czuc dzialanie ABS na pedale hamulca?
Przyszla zima wiec zaczynam testowac autko, jak na moj gust to mocno czuc ABS pod noga

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Blokujące się hamulce

23 gru 2012 23:56

Czuć. Jak mocno to zależy od tego czym wcześniej jeździłeś. W porównaniu do Punto II FL to lżej. Ale w Matizie w ogóle na pedale nic nie było czuć więc wiesz :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Blokujące się hamulce

24 gru 2012 10:19

chadie - podaj kody DTC jakie się generują.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Blokujące się hamulce

01 lut 2013 18:52

Nie w każdej kijance tak czuć,wszystko zależy od modelu i tego co rozumiesz w subiektywnym znaczeniu tego słowa. Ja tam osobiście wolę bardziej wyczulony system,wtedy czuje się bezpieczniej.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl