Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
fumfel20
 

Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

31 lip 2012 07:32

..po nocnym postoju, odpaleniu silnika i przekręceniu kierownicą. Stuku słyszalne tylko w tych dwóch przypadkach. Nie słuchać ich przy wjechaniu w dziurę, zapadniętą studzienkę. Na kocich łbach są strasznie głośne i mocno wyczuwalne na kierownicy.
Witam, zakłądam nowy temat, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w podobnych wątkach. od jakiegos czasu borykam sie z tym problemem i serwis KIA Suwałki rozkłąda ręce. Pierwsza naprawa polegała na "dokręceniu kasatora" czy cos w tym stylu. Pomogło ale na chwile. Następnym razem zostało wymienionych 5 elementów, których nazw nie znam ale na moją prośbe został mi wysłany screen z zaznaczonymi elementami, które zostały wymienione. Oczywisice nic to nie dało i stuka jak stukało. Ostatnim razem jak byłem w sersiwie (dwa tygodnie temu) noc nie zrobili bo nie wiedza co moze byc powodem tych stuków. Załaczam screen
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Prosze o pomoc, ponieważ we wrześniu kończy mi sie 5-cio letni okres gwarancyjny na układ kierowniczy

AUTOR WĄTKU
fumfel20
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

06 sie 2012 13:00

Nikt nie ma pomysłu co z tym fantem zrobic?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

06 sie 2012 13:24

Zgłaszałem stuki takie same jak opisujesz w serwisie u Pateckiego - bez zbędnego gadania zapadła od razu decyzja o wymianie całej kpl przekładni na nową i od tego czasu jak ręką odjął - cisza :good , brak jakichkolwiek stuków na kole kierownicy.

Avatar użytkownika
Marcinek
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 06 mar 2011 17:49
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 126KM
2007, Optimum

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

06 sie 2012 15:41

Miałem problem ze stukaniem na drobnych nierównościach "tarka" kocie łby . Po wielu próbach zlokalizowania okazało się że zaciski hamulców miały luz i to właśnie one dawały nieprzyjemny dźwięk przenoszący się na kolumnę kierownicy . Do klocków przykleiłem kawałek maty bitumicznej z aluminium i problem znikł . W czasie jazdy kiedy występują stuki lekko naciśnij hamulec , jeżeli zanikną to prawdopodobnie to one są przyczyną . Warto spróbować .

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

26 wrz 2012 18:22

Na forum są już podobne tematy odnośnie stuków,wiec poczytaj i znajdziesz jeszcze więcej przyczyn:) Wojtas,a ile kosztowała wymiana całej kpl przekładni na nową?

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

26 wrz 2012 20:11

Miałem ten sam problem. Wymieniono mi przekładnie kompletną na nową. Wojtasowi z tego co pamiętam też wymienili na gwarancji. Możesz mieć też stuki nie w przekładni a w kolumnie kierowniczej. Jedź na diagnozę.

AUTOR WĄTKU
Karusia102
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

15 paź 2012 16:20

Stuki w układzie kierowniczym KIA Ceed to bolączka wszystkich lub prawie wszystkich modeli wyprodukowanych przed 30-04-2008. I nie jest to problem wyłącznie przekładni kierowniczej. W mojej ceed przekładnię wymieniono w ramach gwarancji, problem nie został jednak w 100% zlikwidowany, mimo zauważalnej poprawy sytuacji. Na nierównościach rodzaju kocie łby lub podobne nadal stuka podczas jazdy z prędkością około 20 do 40 km/h. Ale jak to udowodnić serwisowi skoro jezdni z klasycznymi kocimi łbami już nie ma nigdzie. Wyszukanie odcinka drogi z nierównościami na których "szczękają zęby", aby udowodnić reklamowana usterkę graniczy z cudem. Szukając na stronach internetowych znalazłam wreszcie coś interesującego a mianowicie Biuletyn Informacyjny KIA MOTORS o nazwie TSB No. KFE08-61-VD40-ED opublikowany 23-05-2008 dotyczący Subject: MDPS WORM SHAFT FLEXIBLE COUPLING REPLACEMENT. W Biuletynie tym opisano szczegółową (ze zdjęciami) procedurę wymiany tego "flexible coupling" w kolumnie kierowniczej. Nadmieniam, że nie jest to łatwa operacja i wymaga moim zdaniem wysokich kwalifikacji. Zamawianie tego elastycznego sprzęgiełka może nastąpić wyłącznie w Korei a czas oczekiwania to 1 miesiąc. Zainteresowani mogą sprawdzić. Podaję link: http://cars.pdfki.com/kia/ceed/docs/rep ... 040-ED.htm.
Okres gwarancji mojego Ceed'a minął, ale opis w Biuletynie świadczy o tym, że jest to wada fabryczna i winna być moim zdaniem usunięta bez względu na okres eksploatacji auta. Poza tą usterką autko jest całkiem ok.
Ciekawe, że u Bułgarrzy publikują najwięcej informacji technicznych o KIA Ceed. Natomiast Rosjanie wydali kompletną książkę serwisową ze zdjęciami (kiepskiej jakości) pod tytułem KIA Ceed Riemont biez probliem A.B.Kapustin i A.A.Jacuk wyd. Moskwa 2009. Pozdrawiam zmartwionych. Karusia

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

16 paź 2012 09:51

Karusia102 Link nie działa.
Ale ten działa:
http://www.kia-bg.com/docs/techb/KFE08-61-V040-ED.doc
Z tego co widze to wymiana tzw. słoneczka. Chyba było już o tym na forum i ktoś miał to wymieniane.
A przy okazji - warto by się przywitać, choć techniczną poradą i chęcią pomocy w pierwszym poście i tak wyróżniasz się na plus :)

AUTOR WĄTKU
roodie
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

23 paź 2012 13:14

witam,

U mnie już było wielokrotne dokręcanie krzyżaka, na koniec założenie "słoneczka", a jednak stuki pozostały - jedyna dziwna sprawa że cichną przy skręceniu kierownicy i pojawiają się znowu w pozycji centralnej. Samochód w serwisie z wyjętym maglem w oczekiwaniu na części. Dam znać co dalej.

pozdro

AUTOR WĄTKU
jarek0086
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 12:52

Witam,
czy ktoś znalazł rozwiązanie w tym temacie? Również mam stuki, piski z kierownicy zwłaszcza podczas jazdy na drobnych wybojach (droga brukowa, kostka starego typu) :)
W samej jeździe to nie przeszkadza ale denerwuje na maxa :)

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 14:15

Jedź gdzieś na podnośnik. Po podniesieniu zacznij sprawdzać koła. Jak zacznie stukać spod samochodu to przekładnia. Jak wewnątrz, to coś w kolumnie kierownicy.
U siebie także mam stuki np. przy wjeździe na krawężnik (najczęściej) lub na parkingu ruszając kierownicą lewo/prawo. Jak podjechałem do norauto na szybko, to niestety po ruszaniu we wszystkie strony kołami okazało się, że stuka w przekładni.W czwartek jadę na ASO, zobaczę co na to powiedzą.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
jarek0086
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 14:55

Wydaje mi się, że to właśnie coś bardziej związanego z kolumną kierownicy bo to stukanie jest tak jakby wewnątrz auta a samochód był na podnośniku nawet drążek kierownicy wymieniałem. To stukanie pojawia się tylko na wybojach tak jakby kierownica była luźna i obijała się (chodź nie czuć tego przy kierowaniu, skręcaniu). Na prostej drodze, czy wjazdach na krawężniki nie słychać nic dopiero w momencie gdy przy jeździe po nierównościach auto wpada w wibracje to wtedy jest jakby odgłos luźnych elementów gdzieś w kolumnie i zaczyna stukać. Ciężko to wytłumaczyć :P :)

AUTOR WĄTKU
jarek0086
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 15:06

o mam dokładnie taki sam efekt jak tu :)
https://www.youtube.com/watch?v=O3MLGjFqY6c

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 17:41

na tym filmiku to ja słysze świergotanie daszka centralnego na desce --jak teraz zimno się zrobiło to znów słychać - spróbuj podczas tych dzwieków nacisnąc reką konsolś centralną mocno od góry

a ze słoneczkiem to co ? ogarniają po gwarancji?????? bo mi ostatnio stuka podczas obracania kierownicą - czy to przekładnia???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
jarek0086
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 17:58

Zauważyłem też dziś, że delikatne stuki słuchać podczas ruszania kierownicą w lewo i prawo na postoju.

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 18:13

A mnie to pukanie bardziej przypomina wybite łączniki stabilizatora chociaż na filmiku jest tyle dźwięków, że trudno powiedzieć. :thanks
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 18:39

filmik jest mój słychać głuche póki i tego nie udało mi się długo pozbyć aż .... przed samym końcem gwarancji po nieskończonej ilości wizytach w ASO i wymianach łączników, regeneracji maglownicy, dokręcenia i smarowania czego popadnie powiedziałem, że nie wyjadę do czasu usunięcia usterki. Wymieniono w końcu "słoneczko" w ramach gwarancji poprawa była znacząca - praktycznie nie było słychać (chociaż jak się dźwięk zna to można było się go w specyficznych sytuacjach dosłyszeć) ... niestety radość potrwała ok. pół roku i znów powoli wracają identyczne stuki na tej samej kostce - najlepszy tor testowy ul. Chłodna w Warszawie ;-)

Jednak na razie odpuściłem temat zbyt dużo czasu i nerwów mnie to kosztowało.
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

AUTOR WĄTKU
jarek0086
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

17 lis 2014 19:05

Mhmmmm czyli ten typ tak ma... :/ dzięki wielki za konkretną informację. Może po zimie zbiorę się za to.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

23 lis 2014 20:00

Przerabiałem już to. Wymieniłem kolumnę kierowniczą pionową oraz maglownice dałem do regeneracji. Koszt po za ASO około 1500 zł . No cóż czego to się nie robi dla swojej Kijanki. Stuków już nie ma.

AUTOR WĄTKU
grzegrze
 

Re: Stuki w kierownicy na kocich łbach i ....

29 lis 2014 20:09

kolego outro możesz podać szczegóły: co ile dokładnie kosztowało, jaka i czyja była diagnoza oraz jak z trwałością tego (kiedy wymieniałes / regenerowałes)?

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl