Skrzypienie z tyłu przy załadowanym SW

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Skrzypienie z tyłu przy załadowanym SW

27 lip 2012 00:01

Witam! W moim samochodzie pojawiła się następująca usterka. Przy załadowanym aucie, po jeździe na wyboistych drogach, zjeżdżaniu z progów zwalniających (śpiących policjantów) itp. z tyłu z prawej strony pojawiło się skrzypienie. To skrzypienie występuje w momencie gdy auto opada. (podjazd np. pod próg zwalniający, zjazd, tył opada i wtedy skrzypi) Zaznaczam jeszcze raz, że występuje to tylko po załadowaniu auta. Auto po wymianie amortyzatorów na gwarancji, na trzepaku też nie wykazuje luzów w zawieszeniu. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z wyżej wymienioną usterką?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

panpromek
 

Re: Skrzypienie z tyłu przy załadowanym SW

27 lip 2012 08:04

Mam to samo.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Skrzypienie z tyłu przy załadowanym SW

01 sie 2012 16:13

Echh i kolejna usterka. Przy załadowanym samochodzie, auto wpada w wibracje z tyłu jakby niedokręcone koło przypoimna to trochę. Zmieniłem na zimówki, daleej to samo. Oczywiście usterka pojawia się rzadko i tylko przy załadowanym. Dudni, wibracje i turbulencje.... Efekt jest taki sam, jakbyście otworzyli z tyłu szybę na maxa i jechali koło 80 km/h (tak jak opisują to w tym temacie): viewtopic.php?f=42&t=5244&p=103531&hilit=dudnienie#p103531.

Tyle, że szyby mam pozamykane gdy to występuje.

Ponawiam pytanie. Czy ktoś się spotkał z tą usterką i czy może to być związane z tym skrzypieniem, które pojawia się także po załadowaniu.??

edit
Usterka rozwiązana-przyczyna nie odbijająca linka hamulca ręcznego z prawego koła :)

Mimo wszystko usterki z pierwszego postu nadal nie potrafię rozwiązać.
Ostatnio edytowano 10 sie 2012 08:49 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt. 2 ppkt i
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl