Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

10 lip 2012 06:39

Witam

Czy miał/ma ktoś z Was taką historię, że jak jedno z kół nurkuje, a potem wraca do właściwej pozycji to co jakiś czas słychać odgłos tak jakby sprężyna się rozprężyła i nie wiem... Obróciła?
U mnie co jakiś czas takie coś idzie z prawego tylnego koła. Zaczęło się mniej więcej od wymiany amortyzatorów - ale bardzo rzadko. Teraz się do zdarza częściej. Na przeglądzie nic nie znaleźli. Ja sam też tam szukałem i nie wiele tam widać. Sprężyna wygląda na całą i zdaje się, że stoi w miejscu.

EDIT:
Sprawa rozwiązana.
Dziś się do tego wziąłem i okazało się, że w dolnym gnieździe sprężyny były dwa kamienie, jak sprężyna się wbijała z powodu najazdu na coś to od czasu do czasu te kamienie blokowały trochę tę sprężynę i w momencie uwolnienia było takie sprężyste puknięcie. Chyba, ze 4 razy byłem z tym w ASO.
Przy okazji zobaczył wytopioną dziurę w gumie odsłaniającej tłoczek. Normalnie widać, że się wytopiło jakby ktoś kiepem przypalił. Zabezpieczyłem to... A parę dni temu miałem przegląd. Ciekawe czy to już było... Zastanawiam się czy dam radę to w prosty sposób sam wymienić?

Coś takiego (zdjęcie z neta):
http://s3.images.drive2.ru/car.journal.photos/x5/0400/000/000/0ba/0a6/88ce24b451a7d847-large.jpg
Tylko u mnie to nie jest ucięte tylko wyraźnie wytopione.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

12 kwi 2014 10:25

I od tygodnia u mnie to samo. Przyhamowanie tył w górę i czasami ten brzdęk. Przez przejazd tramwajowy auto się zaczyna bujać znowu brzdęk. Jadę po prostym czasami dziura cisza. Szlak mnie trafia. Mam przegląd w tygodniu poproszę o sprawdzenie tego. Sprawdzali w serwisie teraz całe tylne zawieszenie i nic. Zero luzów. A czasami brzdęka. Patrzą dziwnie jak im opowiadam co mam.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

12 kwi 2014 13:14

Zobacz dokładnie gniazdo sprężyny w wahaczy. Może ten sam babol...

Wysłane z NOKIA Lumia 800 za pomocą Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

kovson
 

Re: Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

10 lip 2014 07:14

Mam identyczny problem czy rewizja gniazda sprężyny jest możliwa bez kanału ?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

10 lip 2014 08:18

Okazało się, że u mnie poleciały górne mocowania amorka ze sprężyna. To takie owalne przykręcane od góry w bagażniku aluminiowe gówna. W środku tam jest guma. Jako aluminium sól z ulicy to wszystko tam sie rozlazło i sprężyna latała. Udało mi się to w ostatniej chwili wymienić na gwarancji i od razu obie strony. Wymiana około 1h. Bez wyjęcia całego kompletu z auta nie widać.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Sklep-Kia_pl
 

Re: Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

15 lip 2014 14:32

Skoro wymieniłeś w ramach gwarancji w ASO to powinno być w porządku,nie wstawiają tam w końcu byle jakich zamienników. A co do rewizji gniazda sprężyny to bez kanału raczej się tutaj nie obejdzie.

kovson
 

Re: Zawieszenie tył - sprężyste puknięcia

15 lip 2014 14:39

Ehh muszę podjechać do aso, dziwi mnie tylko to że za pierwszym razem nie zidentyfikowali usterki stwierdzili, że to koło zapasowe poluzowane. Ma ktoś może kosztorys takiej naprawy, o jakich kwotach rozmawiamy ?

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl