WYMIANA AMORTYZATORÓW

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Amil
 

WYMIANA AMORTYZATORÓW

14 mar 2012 11:24

Witam,
będę wymieniał przednie amortyzatory w kii i mam takie pytanie. Czy ktoś mógłby podać mi schemat zawieszenia przedniego? Mam możliwość kupienia części dużo taniej niż zaoferują mi to w serwisach stąd też moje pytanie, gdyż chciałbym zakupić na własną rękę elementy które będą wymieniane przy wymianie amortyzatorów. Czy amortyzator wraz z poduszką wystarczy czy inne należałoby zakupić także? łączniki stabilizatorów były wymieniane jakieś 2 miesiące temu.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

14 mar 2012 11:42

Amil napisał(a):Witam,
będę wymieniał przednie amortyzatory w kii i mam takie pytanie. Czy ktoś mógłby podać mi schemat zawieszenia przedniego? Mam możliwość kupienia części dużo taniej niż zaoferują mi to w serwisach stąd też moje pytanie, gdyż chciałbym zakupić na własną rękę elementy które będą wymieniane przy wymianie amortyzatorów. Czy amortyzator wraz z poduszką wystarczy czy inne należałoby zakupić także? łączniki stabilizatorów były wymieniane jakieś 2 miesiące temu.

Czego ty oczekujesz że ktoś ci rozpisze na czynniki pierwsze części? Będziesz je porównywał wymiarowo czy kolorystycznie
Są poszczególne tematy i tam szukaj :!! :?? :??
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

14 mar 2012 14:09

chodziło mi co się wymienia podczas zwykłej wymiany amortyzatora. Czy np. amortyzator i poduszkę, czy jeszcze łącznik stabilizatora i inne części. i nie potrzebuję części rozpisanych wymiarowo i kolorowo itd. Potrzebuję elementów wchodzących w skład jednego z przednich elementów zawieszenia. zresztą po co się denerwować i pisać coś co nie wnosi nic do mojego zapytania?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

14 mar 2012 14:16

Większość forumowiczów ma jeszcze auta na gwarancji więc jeżdżą do ASO a tam na ręce się nie patrzy - wymieniono na gwarancji i tyle.
PS swoją drogą mógłbyś dopisać więcej danych o ceedzie.
A wszelkie dane/rysunki znajdziesz tu : http://ceedonline.info/microcat.aspx też było stosowne info na forum
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

14 mar 2012 14:31

Amil napisał(a):chodziło mi co się wymienia podczas zwykłej wymiany amortyzatora

Oj kolego wiesz że dzwoni ale nie wieszw którym kościele. Można odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie - amortyzator
Jednak bardziej merytorycznie to kolumna Mac Persona składa się:
-amortyzator
-odbój
-osłona
-gniazdo sprężyny
-sprężyna
-podkładka sprężyny
-łożysko amortyzatora
-górne mocowanie
-nakrętka
Nie trzeba wszyskiego wymieniać. Z reguły wymienia się amortyzator i ewentualnie łożysko. Ale o tym nie decyduje się na forum tylko w warsztacie. Prawdziwy mechaniek będzie umiał dokonać weryfikacji. Natomiast łącznik stabilizatora jest częścią składową zawieszenia. Ale sam piszesz że były nie dawno zmieniane.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

14 mar 2012 23:19

no niestety gwarancja na zawieszenie tylko 2 lata z tego co pamiętam... :/ dziękuję bardzo witia_2005 za odpowiedź ;] moje pytanie stąd jest także ponieważ koniec serwisowania autka w ASO ze względu na beznadziejną obsługę i ogromne koszty i czas pojechać do innego co prawda już sprawdzonego warsztatu ale nie wiem jak sobie poradzą z Kijanką ;]

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

01 cze 2015 17:55

Wymieniał ktoś z Was własnoręcznie amorki? Dużo zachodu? Da radę to zrobić na spokojnie?
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

01 cze 2015 20:54

Wymieniałem ale tylko tył i nie było żadnych problemów,do przodu będziesz raczej potrzebował ściski(ściągacze) do sprężyn.

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

01 cze 2015 22:15

Właśnie chodzi o tył :) drinkss
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

02 cze 2015 18:52

EBE97400 napisał(a):Właśnie chodzi o tył :) drinkss

PW! :thanks

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: WYMIANA AMORTYZATORÓW

18 cze 2015 09:59

Piszesz o tym,że masz dostęp do tańszych części,ale czy równie dobrych pod względem jakości? Pytam bo akurat tym zajmujemy się na co dzień i wiem że lepiej sprawdzą się jednak oryginały,bo to też kwestia solidności i bezpieczeństwa.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl