Zamienniki łączników stabilizatora

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
less
 

Zamienniki łączników stabilizatora

01 lut 2012 22:09

Jak w temacie - poszukuję jakiś dobrych (lepszych od oryginałów) łączników stabilizatora. Pierwsze miałem wymienione przy przebiegu 40 kkmów, drugie przy przebiegu 73 i 78 kkmów . Teraz mam coś około 102 kkmów i chyba powoli czeka mnie kolejna wymiana i może się już skuszę na coś trwalszego niż te oryginały, o ile coś takiego na rynku w ogóle jest. Testował ktoś już jakieś zamienniki i może coś polecić?

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

02 lut 2012 08:14

Mam na zbyciu dwa nowe,niemieckie łączniki na przód Kagera.Może cię to zainteresuje?
Przejechałem na identycznych 40 tys na razie cicho.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

02 lut 2012 22:11

studzio napisał(a):Mam na zbyciu dwa nowe,niemieckie łączniki na przód Kagera.

Kager to razcej firmówka nie jest, ale dzięki

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

04 lut 2012 10:11

Kiedyś krążąc po niecie natrafiłem na http://www.ramech.pl nie znam ale ponoć niezłe. A dobrą jakość to podobno ma http://www.zf.com/brands/content/en/lem ... OEDER.html

AUTOR WĄTKU
tommy
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

06 lut 2012 14:29

dobry jest ponoć moog, wygląda to tak - łączniki stabilizatora, pzdr

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

08 lut 2012 13:26

Witam
Dobre zamienniki (nie tylko w przypadku łączników) to Lemforder, później TRW, Moog.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

27 mar 2012 22:23

Jest też polska firma Mototechnika, która robi łączniki stabilizatora do Ceed'a zarówno na przód, jak i na tył. Z tego, co patrzyłem po sieci, to ceny konkurencyjne. Niestety nie wiem, jak z jakością. Może ktoś montował i podpowie?
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Tarnak
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

13 kwi 2012 23:08

Niedawno kupiłem kijanke i pierwsze co, to musiałem wymienić łącznik stabilizatora lewy. Stwierdziłem, jednak że lepiej wymienić oba aby równo pracowały.
Nie pamiętam marki, białe pudełko czarny napis, z czerwonymi elementami i napisem chyba Q-Maxx. Kupiłem je w sklepie za rogiem za 37zł sztuka.

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

16 kwi 2012 01:21

Ja zmieniłem wszystkie 4 wybrałem firmę MOOG słyszałem ,że nie są złe za wszystkie 4 z robocizną zapłaciłem 358 zł.
Nic nie stuka.Mam pytanie jeśli się nie zmieni łączników tylko weźmie głośniej radyjko i jeździ dalej to wtedy co się stanie?Coś się przez te stuki w dalszej konsekwencji stanie?Wie ktoś.

AUTOR WĄTKU
Tarnak
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

16 kwi 2012 09:11

Vader napisał(a):Mam pytanie jeśli się nie zmieni łączników tylko weźmie głośniej radyjko i jeździ dalej to wtedy co się stanie?Coś się przez te stuki w dalszej konsekwencji stanie?Wie ktoś.


To jest element który odciąża zawieszenie, jeżeli nie spełnia swojej funkcji, reszta elementów cierpi, zapewne amorki,wahacze cierpią bardziej.
Lepiej wydać 100zł na łącznik niż 1000zł na McPhersony ;)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

18 kwi 2012 08:12

toomas napisał(a):Kiedyś krążąc po niecie natrafiłem na http://www.ramech.pl nie znam ale ponoć niezłe. A dobrą jakość to podobno ma http://www.zf.com/brands/content/en/lem ... OEDER.html



już kiedyś pisałem ramecha poleca mój kolega - jego brat ma serwis typu - wszystkie japońskie auta i zakłada już od kilku lat i podobno są bardzo dobre/wytrzymałe
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Zamienniki łączników stabiljzatora

28 mar 2013 08:38

a ja mam zainstalowane takie http://gt4.istore.pl/pl/laczniki-stabilizatora-tyl.html

przejechane już 80 tys. km na nich i jak na razie żadnych wskazań na wymianę. Nie ma dziwnych dźwięków, stuków i puków. W bonusie tył stał się sztywniejszy w przechyłach nadwozia. Trochę przez przypadek dobrane przez Panów po wizycie w innym celu i skardze na sypiące się seryjne łączniki. Wjechali na podnośnik, pomierzyli oryginał i wzięli z półki te które produkują do Celiki. Diagnosta na przeglądzie pytał się co to za pancerny sprzęt :twisted: . Cena może nie najniższa ale święty spokój bezcenny.

AUTOR WĄTKU
sherkan
 

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

22 kwi 2013 07:24

A ja mam pytanko, może trochę dziwne ale jak poznać że łączniki się wyrobiły. Mocno słyszalne są te stuki ?? Jak pojadę na serwis to mi pewnie powiedzą że jest ok (bo by musieli na gwarancji wymienić). Generalnie jak wjade na dziurę to słychać że samochód pracuje ale nie wiem czy to jest uszkodzony łącznik.

Avatar użytkownika
Marcinek
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 06 mar 2011 17:49
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 126KM
2007, Optimum

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

22 kwi 2013 11:15

Złapać za relingi i pomachać na boki . Jeżeli łącznik uszkodzony to słychać stukanie .

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

22 kwi 2013 16:32

Zużyte łączniki pukają makabrycznie, szczególnie przy wolnej jeździe na nierównościach.
Co do łączników to te z ramechu wytrzymały u mnie okrągły rok. Teraz wzięłam firmy blue print. Zobaczymy ile wytrzymają :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

15 maja 2013 12:40

kurcze to ja mam farta chyba...mój prosiak ma 4 lata i 73kkm zrobione praktycznie tylko po wawie i nadal brak problemu z łącznikami (są jeszcze oryginalne)
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

18 maja 2013 13:04

jjs zapraszam do Sulejówka jak Ci się już obecne łączniki znudziły :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
PrzemA
 

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

19 sty 2014 10:12

Ja wymieniałem u siebie na JGR (polski producent z Bielska-Białej). Kupiłem 2 sztuki na przód ale mechanik stwierdził, że stuka tylko prawy więc wymienił 1 sztukę twierdząc, że lepiej nie ruszać oryginału z lewej bo ten zamiennik to nie wiadomo ile pojeździ. Po ok. 30-40 kkm znów zaczęło stukać więc pomyślałem że to ten prawy. Okazało się, że lewy (oryginał) poleciał i wymieniłem znów na JGR i teraz przez kolejne 5kkm jest spokój. Polecam JGR bo cena śmiesznie niska a widać, że jakość niezła.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

22 lut 2014 10:19

Generalnie rzecz biorąc warto szukać oryginalnych,co do jakości będą nieporównywalnie lepsze niż w przypadku tańszych zamienników. Sam się o tym niejednokrotnie przekonałem.

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Zamienniki łączników stabilizatora

19 mar 2014 20:40

Mi dzisiaj padł po 35kkm prawy przód. W ASO cena z wymianą 200 zł. Pojechałem do stacji obsługi gdzie mają też autoryzację Fiata i z wymianą zapłaciłem 75 zł. Wziąłem łącznik Delphi. Kolega założył 2 szt. na przód i jeździ już 2 rok (25kkm) i jest ok (chodź opinie są różne). Zresztą zobaczymy po czasie (przynajmniej nie żal, bo nie kosztowały majątek).

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl