Stuki przy skręcie w lewo

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gerges
 

Stuki przy skręcie w lewo

21 lis 2010 21:21

Witam

Przy przejeżdżaniu przez nierówność (uskok w jezdni , poprzeczna nierówność, tory tramwajowe) i jednoczesnym skręcie kół przednich w lewo, dobiega "głuchy odgłos stukania z lewej strony przedniego zawieszenia. Jest to stuk niemetaliczny który pojawia się również podczas wolnej jazdy . Miałem wymieniane łączniki oraz przekładnie kolumny kierowniczej , jak również wcześniej tzw "krzyżak". Czy ktoś z Was miał podobny problem i co zdiagnozowano w ASO?

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Stuki przy skręcie w lewo

22 lis 2010 13:25

Wiesz ja miałem coś takiego. W citroenie xsara. Mechanik stwierdził , że to półoś . Kupiłem nową za 380 zł. Wyjazd z warsztatu i co? Dalej stuka.
Awanturą nic nie wskórałem. Mechanik umył ręce mówiąc "no cóż to pewnie coś innego" :evil: Zabrałem xsarke i pojechałem na osiedlowy kanał. Okazało się , że poszła gumka tłumika środkowego i przy skręcie w lewo tłumik tłukł o tunel.

AUTOR WĄTKU
Gerges
 

Re: Stuki przy skręcie w lewo

22 lis 2010 17:27

Dzięki za odpowiedź , ale to raczej nie to . Wtedy odgłos byłby metaliczny a ten w ceedku taki nie jest. Poza tym słychać te stuki w momentach kiedy koło chwilowo "traci kontakt z podłożem" jak wspominałem w poście powyżej .

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Stuki przy skręcie w lewo

23 lis 2010 13:07

Gerges napisał(a):Dzięki za odpowiedź , ale to raczej nie to . Wtedy odgłos byłby metaliczny a ten w ceedku taki nie jest. Poza tym słychać te stuki w momentach kiedy koło chwilowo "traci kontakt z podłożem" jak wspominałem w poście powyżej .

Weź autko na trzepaczkę. Wg objawów jakie podajesz powinno się dać postawić diagnozę.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl