Gdzie są punkty podparcia ?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:21

Już dwa razy byłem w serwisie. Łapy od podnośnika mechanicy umieszczają na krawędzi styku dwóch blach. Blachy progu i blachy od płyty podłogowej. Krawędź tych dwóch blach jest ustawiona pionowo.
Łapa podnośnika jest ułożona do tej krawędzi pod kątem 90 stopni i krawędź tych blach głęboko wcina się w gumę łapy. Na tyle mocno, że zrywa zabezpieczenie antykorozyjne. Za każdym razem muszę psikać tę krawędź środkiem zabezpieczającym.
Czy nie ma innego sposobu na podparcie samochodu ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:24

W instrukcji obsługi masz napisane (nawet narysowane ) gdzie powinno się podkładać podnośnik\lewarek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:30

Gizmo121 napisał(a):W instrukcji obsługi masz napisane (nawet narysowane ) gdzie powinno się podkładać podnośnik\lewarek

Masz na myśli użycie oryginalnego podnośnika ? Ta sama metoda.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:34

Dokładnie :oops: ja to zrobiłbym raban w serwisie ,że auto mi psują.
PS A gdzie serwisujesz ceed'a?? Jeśli możesz dodaj info o lokalizacji w panelu użytkownika :wink:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:40

Obrazek wcięcia wskazują punkt podparcia auta
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:48

W Poznaniu w Autocoma i w Łowiczu w MTG.
Ale z instrukcji wynika, że jest to prawidłowy sposób podparcia. Tylko, że ten sposób uszkadza powłokę. Mam jeszcze Renault Megane III Grandtour i tam nie ma tej krawędzi. Blacha od progu wchodzi płynnie w podłogę, więc jak samochód idzie na podnośniku w górę, to łapy opierają się na dużej powierzchni od spodu i nic nie zdzierają.
Pytanie czy można podłożyć łapy podnośnika w ten sam sposób co w Meganie ? I gdzie ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 18:57

max payne napisał(a):Pytanie czy można podłożyć łapy podnośnika w ten sam sposób co w Meganie ? I gdzie ?

Jeśli konstrukcja auta jest inna to podnośnik nie ma nic do tego. Jedyna rzecz to czy podnośnik ma zużyte gumy lub auto zbyt małe zabezpieczenie antykorozyjne. :oops:
Niedawno zmieniałem opony i nic sobie nie uszkodziłem. 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 19:23

Jakość gum na oko była dobra. Ja to odkryłem, jak myłem samochód myjką. Kawałeczki zabezpieczenia wisiały na krawędzi. Jak się mocniej nacisnęło to odpadły. W pierwszej chwili myślałem, że o coś zahaczyłem podwoziem, ale ten sam efekt był w 4 miejscach akurat w miejscach podparcia samochodu na podnośniku, więc to na pewno nie ja.
Ten sposób podnoszenia auta jest po prostu głupi. Jak dwa kawałki blachy 1 mm postawione na sztorc mają utrzymać 1 500 kg na kilku centymetrach gumy ? Zawsze coś się zetrze.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 19:34

oryginalny podnośnik dostarczony do auta właśnie wcina się w zabezpieczenie antykorozyjne i go uszkadza. Więc do podnośnika dorobiłem sobie taką podkładkę z twardszego elastomeru.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 21:13

Zrobiłem podobnie, przykleiłem do górnej części podnośnika ( stykającej się z progiem) pasek wycięty z grubszej dętki. Zapobiega to uszkodzeniu powłoki antykorozyjnej na progu.
No i jeszcze jedno, uwaga na oryginalny podnośnik z fabrycznego wyposażenia auta.
Zmieniałem koło i podczas podnoszenia auta coś w podnośniku strzeliło, auto delikatnie opadło. Górna część podnośnika ta z wcięciem na próg, wykrzywiła się i lekko wgięła próg.
Po przyjrzeniu się podnośnikowi bliżej okazało się, że zębatki mechanizmu podczas podnoszenia przeskoczyły względem siebie o 1 czy 2 zęby.
A wcześniej podczas podnoszenia samochodu zauważyłem, że podnośnik jakoś dziwnie zaczyna przechylać się na jedna stronę. Więc opuściłem auto i podniosłem powoli ponownie ale to nic nie zmieniło.
Podnośnik dalej był dziwnie przechylony a potem przeskoczyły te zębatki. Całe szczęście, że koło nie było zdjęte.
Powodem przechylania się podnośnika oraz przeskoczenia zębatek, był delikatny luz na sworzniach na których mocowane są zębatki i mechanizm podnoszenia, do blach podnośnika.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 22:16

Dla mających miejsce w garażu /aucie.
Dobrym rozwiązaniem (mowa o podnośniku) jest zakup takiej żabki - mały koszt zakupu a radość z używania bezcenna plus gumowa nakładka za grosze
PS Sam używam takiej żabki good
Obrazek Obrazek
Przykładowe ceny : http://allegro.pl/listing.php/search?st ... =0&order=p
Sorki za :ot:
(post niesponsorowany 8-) )
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

26 paź 2010 22:33

miałem taką tanią żabkę i po dwóch użyciach olej z siłownika wyciekł i żabkę szlag trafił. Trzeba wydać ze 400 pln i kupić coś lepszego.

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

27 paź 2010 04:45

ja mam taka z obi za 60 pln... wiele aut bylo nia serwisowanych i nigdy sie nic nie stalo a pare razy auto stalo na niej naprawde dlugi czas :)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

27 paź 2010 10:58

Gizmo121 napisał(a): Sam używam takiej żabki good


Posiadając doświadczenie w użytkowaniu tego narzędzia proszę wskaż miejsca w których podnosisz samochód, na pewno nie są to miejsca w których używa się podnośnika z auta. Mam taki podnośnik ale nie miałem tej gumy ochronnej, zakupiłem ją i chętnie bym go używał do zmiany kół.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

27 paź 2010 12:19

Dokładnie to są te same miejsca ( nie wiem czy są wzmacniane czy nie ) ale jeśli producent je właśnie wskazał wiec........ :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Gdzie są punkty podparcia ?

12 lis 2010 08:19

Dzięki za podpowiedź. No to do dzieła... :D
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl