"szybko łapiący" hamulec

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jtroins
 

"szybko łapiący" hamulec

25 paź 2010 09:57

Przed zakupem ceeda sw zrobiliśmy z żoną jazdy próbne ceedem i vengą. Hamulec w vendze bez zastrzeżeń - pracował na całej długości wciśnięcia pedału hamulca. Co innego w ceed'zie - delikatne depnięcie i od razu mocne hamowanie. W salonie powiedziano mi, że tak właśnie działa układ hamulcowy w ceed'zie i że nie podlega to regulacji. Czy tak jest w istocie?

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

25 paź 2010 10:17

Trudno jest odpowiedzieć - ja osobiście nie mam porównania do Vengi ale w nowym samochodzie, gdzie są nowe wszystkie tarcze i klocki auto powinno hamować na dotyk.
Pedał robi się coraz miększy i chodzi dalej w momencie zużycia klocków i tarcz. Każdy po wymianie klocków odczuwa że pedał robi się twardy. A może jeden z demo miał
nalatane dużo w stosunku do drugiego i dlatego takie twoje odczucie ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: "szybko łapiący" hamulec

25 paź 2010 12:29

Tak jest w ceed'zie - lekkie depnięcie i auto staje dęba - ja zanim się przyzwyczaiłem po każdorazowej przesiadce z Focusa do Kijanki przy pierwszym hamowaniu fundowałem pasażerowi całowanie podszybia :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Misiael
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

25 paź 2010 15:21

Dokładnie jest tak jak pisze kolega pioter. W "kijance" lekkie naciśnięcie hamulca i auto dosyć mocno hamuje. Dlatego muszę o tym pamiętać gdy wsiadam do służbowego VW Caddy. Przez kilka pierwszych km w "kadiku" lekko naciskam hamulec i okazuje się, że auto jedzie dalej tak, jak jechało. Oczywiście po przesiadce z "kadika" do "kijanki" znowu jest przestawianie się w drugą stronę ;-) Ogólnie jestem bardzo zadowolony z hamulców w "procku".

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

25 paź 2010 17:09

Tak samo jest w hondzie i spotkalem sie z tym w seacie. Zuzycie klockow i tarcz nie powinno miec nic do tego gdyz w zaciskach jest samoregulacja;] Odczucie ze pedal twardnieje jak powiedzial szady bedzie takie samo po wymianie plynu hamulcowego i odpowiednim odpowietrzeniu. Jesli bedziemy zgodnie z zaleceniami wymieniali plyn i dbali o stan klockow i tarcz oraz o smarowanie zaciskow to zawsze pedal bedzie twardy i hamulce czule ;p

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: "szybko łapiący" hamulec

27 paź 2010 17:47

pioter napisał(a):Tak jest w ceed'zie - lekkie depnięcie i auto staje dęba - ja zanim się przyzwyczaiłem po każdorazowej przesiadce z Focusa do Kijanki przy pierwszym hamowaniu fundowałem pasażerowi całowanie podszybia :D

No tak. Pasów się nie zapina. Body control deaktywuje. A potem że burchle na podszybiu i deska do wymiany :D
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
wik
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

05 lis 2010 11:43

pioter napisał(a):Tak jest w ceed'zie - lekkie depnięcie i auto staje dęba - ja zanim się przyzwyczaiłem po każdorazowej przesiadce z Focusa do Kijanki przy pierwszym hamowaniu fundowałem pasażerowi całowanie podszybia :D

A ja kiedy przesiadam się do ceeda, to hamując trąbnę se czołem, a zębami rozstrajam radio...
A tak na poważnie, to jeździłem kilkoma ceedami i każdy tak hamował...kijowo. Czy to wada? Niekoniecznie, bo różne tu padają opinie.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

05 lis 2010 14:57

Hamulce seryjne są kiepskie.
Kiedyś pogoniłem kijankę po placu rozgrzewając tarcze do niemal czerwoności.
Wyjechałem na długą prostą aby zobaczyć jak się zachowają przy hamowaniu z dużej prędkości.
Wniosek- im bardziej rozgrzane tym dłuższa droga hamowania.
Dlatego poczekam aż obecne klocki i tarcze się skończą i wymienię na coś lepszego

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: "szybko łapiący" hamulec

05 lis 2010 16:11

Wniosek- im bardziej rozgrzane tym dłuższa droga hamowania.

O ile mi wiadomo to raczej normalny objaw każdych hamulców.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: "szybko łapiący" hamulec

05 lis 2010 17:37

N_Jay napisał(a):O ile mi wiadomo to raczej normalny objaw każdych hamulców.


No nie każdych, w rajdówkach jak hamulce zimne to działają słabo, a jak biją blaskiem rozgrzania do czerwoności to wtedy jest pełna moc. O Kubicy nie wspomnę ... :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

05 lis 2010 20:57

N-Jay pioter Ci dokładnie napisał jak to wygląda.
ZTCW tarcze AT dość dobrze się sprawują, jednak trzeba odpowiednie klocki dobrać

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: "szybko łapiący" hamulec

05 lis 2010 22:45

Porównywać seryjne auto do rajdówki... To tak jakby rower do ścigacza. W seryjnych autach tak jest. Nie są przygotowane na nie wiadomo jakie warunki...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

06 lis 2010 08:38

ruszok poczytaj wątki o tych którzy zmienili tarcze i klocki.
Nikt nie porównuje kijanki do wrc. Tylko wiem że są zamienniki do ceeda, które o niebo lepiej hamują.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: "szybko łapiący" hamulec

06 lis 2010 10:17

Nikt tego rzetelnie nie potwierdził. To są subiektywne odczucia kupujących. Pewne zestawy będą minimalnie lepsze inne gorsze. Wszystko w niewielkich granicach - mówię o normalnych zestawach.
Sam temat dotyczy tego, że w cee'd hamulce są dość czułe i mocne. Więc skoro w cee'd jest źle to co mówić o innych autach?
Nie przesadzajmy. Hamulce są dobre. Kilka razy były krytycznie potrzebne i dały radę.
Ktoś potrzebuje więcej - można zainwestować w jakiś super hiper nawiercane/nacinane tarcze i mega klocki. Nie ma problemu. Ale nie mówmy, że hamulce seryjne są do d...
I nie rozumiem czemu piszesz, że nikt nie porównuje do hamulców w rajdówkach jak w postach wyżej to robicie...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: "szybko łapiący" hamulec

06 lis 2010 10:40

ruszok napisał(a):Nikt tego rzetelnie nie potwierdził. To są subiektywne odczucia kupujących. Pewne zestawy będą minimalnie lepsze inne gorsze. Wszystko w niewielkich granicach - mówię o normalnych zestawach.


ruszok, wymieniłem na zestaw Mikoda (zwykłe) + klocki ATE i jest niebo a ziemia (podobnie było jak zmieniałem w Hondzie czy Toytoyu na brembo+ferodo - też zwykłe zamienniki). Sprawdź organoleptycznie, a potem pisz.
Do rajdówki to i tak nie ma co porówynwać, bo przy hamulcach z rajdówki, to po paru hamowaniach chyba by się Cee'dowi karoseria na spawach rozeszła, ale wymiana na zestaw akcesoryjny i tak robi duuuużą, a nie minimalną róznicę.
IMHO dla mojej wersji silnikowej seryjne hamulce ledwo, ledwo wystarczają, są słabe po prostu.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: "szybko łapiący" hamulec

06 lis 2010 13:40

Ok. Mam sida w rodzinie w którym są wymienione tarcze i klocki na ATE. Jeśli jet lepiej to niezauważalnie. Stąd moje zdanie.
Ale kłócić się nie ma sensu - to sprawa indywidualna.
Co do rajdówki - o to mi właśnie chodzi...
Tak czy owak temat jest o tym, że hamulec szybko i mocno łapie w porównaniu do innych samochodów :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: "szybko łapiący" hamulec

07 lis 2010 09:26

Nie róbcie mi tu wojny, o tych rajdówkach napisałem, bo N-Jay wspomniał, że to objaw każdych hamulców - więc tak tylko palnąłem, że nie każdych.

AFAIK niestety są tacy, co ładują klocki z rajdówek do seryjnych aut bez zrozumienia tematu i potem psioczą, że auto nie hamuje - bo spodziewają się, że takie "rajdowe" to jak depną to wyrwą polbruk z podłoża, a na dodatek piszczy jak cholera. Ale jak ktos mocno gania po mieście, ma auto ze sportową duszą i lubi deptanko, to ewentualnie klocki sportowe klasy DS2500 można założyć, nawet DS3000 czy RC6, ale tu trzebaby już też zainwestować w tarcze pływające. Znam z opisu przypadek, gdzie do seryjnych tarcz gość założył klocki sportowe, deptał, deptał, tarcze czerwone, a auto hamuje jak wściekłe - nagle kolejne hamowanie, pedał w podłogę i wycieczka w plener. Niestety, tarcze seryjne nie były w stanie odprowadzić takiego ciepła, klocki co prawda nadal mogły hamować, ale zagotował się płyn hamulcowy ... :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl