Głośne łożysko.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bialekun
 

Głośne łożysko.

19 wrz 2010 16:22

Witam, może ktoś zauważył w swoim samochodziku podobne objawy i wie co to ,a mianowicie jadąc z prędkością 60-70 km/h pojawia się raczej z tyłu dźwięk ,dźwięk ten przy zwiekszaniu prędkości narasta,przy wyższej prędkości jakby ginie wydaje mi się że z racji głośności silnika jego nie słychać,jak wolno jade nic nie słychać, jest to jakby tarcie czy szum ,nie jednostajny,przerywany, i teraz moje pytanie czy jakby było to łożysko to by wyło jednostajnie ? Byłem z tymi objawami w Kia Marvell w Łodzi i panowie stwierdzili że to raczej opony bo od strony mechanicznej nie wyczuli żadnych luzów czy szumiącego łożyska , i kazali jeździc . Nie wiem co o tym myśleć bo ten odgłos jest dosyć denerwujący jak dla mnie . Jeżdże tym samochodem 3 rok i wcześniej moje opny nie szumiały.
Może jakieś sugestie ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Głośne łożysko.

19 wrz 2010 19:15

Mogą to być opony, zamień parami przód z tyłem i zobacz, czy źródło dźwięku zmieniło położenie. Może to też być odgłos szorowania klocka o tarczę, szczególnie w epoce oklein bez azbestu, parę dni temu miałem tak w Picasso (zatarł się tłoczek w zacisku i jedna strona nie odpuszczała). A kilka lat temu w Skodzie Fabii też słyszałem jakiś szum - dla mnie to łożysko było. Podjechałem do ASO - stwierdzili, że z tyłu łożyska tak szybko nie lecą, zresztą zbadali, pomacali i na pewno to nie łożysko. Po kilku dniach znowu pojechałem do ASO, mówię, że coś nadal szoruje - po godzinie znowu diagnoza, że nie. No to ja mechanika w auto i jedziemy za Olsztyn - a on po co, przecież jeździli. Ja że i owszem, ale 50 km/h po mieście, a to zaczyna szumieć przy 80-100. Wyjechaliśmyno i oczywiście zaczęło szumieć, każę słuchać - za chwilę "Faktycznie, coś szumi". Do ASO, rozkręcili, a kuleczki z łożyska turli turli po podłodze ... Jeszcze dzień i koło samo by odpadło diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bialekun
 

Re: Głośne łożysko.

19 wrz 2010 21:15

Faktycznie zrobiłem około maja przełożenie opon z przodu na tył ,i mniej wiecej od tego czasu zauważyłem ten objaw. Musze sam podjechac na jakiś kanał i obejrze dokładnie opony .
Podobno w początkowej fazie zużuwającego sie łożyska luzów nie musi być, oby to opony . Dzieki

plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: Głośne łożysko.

05 kwi 2011 13:12

jak wygląda dokładnie ten dźwięk ? U mnie pojawia się niepokojący dźwięk czasami nie regularnie przy prędkościach >80km/h zazwyczaj od 120km/h nagle robi sie głośno tak jak bym jechał bez tłumika - hałas ma powiązanie z prędkością a nie obrotami silnika, dźwięk jest taki jak by wpadający w rezonans (podobny efekt jak najechanie na przerywaną biała linie na drodze) Myślałem ze to może opony ale dziś zmieniłem na letnie i problem też występuje. I tak sobie poczytałem , ze to może być łożysko.... Jeszcze nie byłem z tym w ASO. A jaktam u Ciebie ustaliłeś przyczynę ?, jaki masz przebieg ?

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Głośne łożysko.

05 kwi 2011 15:59

Jakie masz opony? Ja miałem raz barumy,założyłem,a za tydzień sprzedałem w ciemno :twisted: ,bo nie dało się wytrzymać dźwięku uff.

plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: Głośne łożysko.

05 kwi 2011 17:58

ja Bridgestone, ale to na pewno nie opony w moim przypadku :) efekt jest jak by ktoś nagle włączył głośno bass z lekkim rezonansem bardzo głośno. W pt jadę do ASO zobaczymy, mam nadzieję ze wtedy uda mi się powtórzyć efekt zeby mogli chłopaki ustalić przyczynę.

AUTOR WĄTKU
andrewtiger
 

Re: Głośne łożysko.

05 kwi 2011 18:32

Witam

Ja miałem podobną sytuacje ale w prawym przednim kole. Pojechałem do ASO na początku gość przekonywał mnie ze to napewno opony na 99%, ale wsadził mi do auta mechanika i ten stwierdził ze to nie opony tylko łożysko. W 3h wymienili, na gwarancji oczywiście.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
piotrek_r
 

Re: Głośne łożysko.

03 cze 2011 08:39

Ja w kwietniu również byłem w KIA Marvel w Łodzi, między innymi wymieniałem zimówki na letnie. Opony były nowe - daje się zauważyć dość ciekawy objaw i również nie mam pojęcia o co chodzi. Mianowicie podczas zakrętu w lewo - oczywiście nie na każdym, za prosto by było ;) - słychać z prawego tylnego koła jakieś tarcie - przerywane. Być może właśnie tarcie klocków o tarczę ale nie mam jak nawet tego pokazać panom z serwisu bo zjawisko występuje zawsze ale tylko na dwóch zakrętach w lewo jakimi jeżdżę - w innych miejscach nie ;) Nie wiem czy znaczenie ma ukszałtowanie drogi czy fakt że to zakręty w drogi osiedlowe gdzie skręcam bezpośrednio - bez zatrzymywania się/ruszania wcześniej więc na pewno nieco szybciej.

AUTOR WĄTKU
mieszkoss
 

Re: Głośne łożysko.

27 maja 2012 21:09

W moim ceedzie jest chyba podobny problem. Zaczyna mi huczeć w przednim lewym kole. Im wyższa prędkość tym huczenie staje siębardziej dokuczliwe. Szczególnie hałas zwieksza się na zakręcie kiedy skręcam kierownicę w prawo. Dodam że jak skrecam w lewo hałasu nie ma. Mam przejechane 120.000 i zastanawiam się czy mogę liczyć na naprawę gwarancyjną. W ASO niby mi powiedzieli że to zależy od rodzaju książeczki którą mam lecz kazali przygotować się na płatność

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Głośne łożysko.

28 maja 2012 06:56

No przy przebiegu 120 kkm to łożysko - szczególnie na polskich drogach - ma prawo już się zużyć, a objawy masz typowe i polecam wymianę jak najszybciej, bo jazda dłuższa już z tak wyjącym łożyskiem może skończyć się jego ukręceniem, w skrajnych wypadkach koło może po prostu odpaść w czasie jazdy - nic miłego.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Mariusz1973
 

Re: Głośne łożysko.

23 lip 2012 13:36

Witajcie, muszę wymienić łożysko w lewym tylnym kole, przebieg 133 000, pytanie mam, jakiej firmy polecacie?? ASHIKA?, JAPANPARTS? MOBIS? nie znalazłem innych producentów.

AUTOR WĄTKU
egregor
 

Re: Głośne łożysko.

31 lip 2012 07:46

U mnie tylko przy dlugiej jezdzie (kolo 200-300km) pojawia sie takie świszczenie w okolicy lewego koła. Co ciekawe po dociśnięciu hamulca przestaje na chwilę, ale wraca za pare chwil. W jezdzie na krotkich dystansach objawy nie wystepuja. To moze byc samozaciskajaca sie szczeka hamulcowa?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Głośne łożysko.

31 lip 2012 08:52

To może być rant na tarczy.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
egregor
 

Re: Głośne łożysko.

31 lip 2012 08:55

A dlaczego dzieje sie to dopiero po przejechaniu wiekszej ilosci km?

AUTOR WĄTKU
sauer
 

Głośne łożysko.

31 lip 2012 20:29

Ktoś wymieniał łożysko w Aso ? Na jaki koszt trzeba się przygotować ?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Głośne łożysko.

31 lip 2012 21:39

egregor napisał(a):A dlaczego dzieje sie to dopiero po przejechaniu wiekszej ilosci km?

Bo może dopiero wtedy tarcza się mocniej zagrzewa. Nie wiem. Łożysko powinno huczeć od razu. Podnosisz auto, kręcisz kołem i słychać. Bynajmniej tak to u mnie do tej pory bywało.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
tommy
 

Re: Głośne łożysko.

23 sie 2012 11:12

sauer napisał(a):Ktoś wymieniał łożysko w Aso ? Na jaki koszt trzeba się przygotować ?


W ASO nie wiem, mi się już gwarancja skończyła i zastanawiam się nad czymś takim - łożysko koła, bo coś mi stuka, w przyszłym tyg jadę do mechanika to obejrzeć

AUTOR WĄTKU
hreczyna
 

Re: Głośne łożysko.

29 paź 2013 12:30

Czy problem został rozwiązany? Huczenie przerywane?

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Głośne łożysko.

18 lis 2013 09:13

jeżeli jest z piastą to sama część ponad 500 pln http://kia.auto.pl/pdf_datasheet.php?products_id=1224

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: Głośne łożysko.

29 gru 2016 13:48

Witam
Chciał bym Was prosić o pomoc odnośnie łożyska koła przedniego,od pewnego czasu nasila się mi hałas z przodu,diagnoza uszkodzone łożysko koła prawego,
pytanie czy w aucie z 15-go roku łożysko występuje samodzielnie czy jest to komplet z piastą?szukam na alledrogo,ale tam są podawane daty do 12-ego,miał ktos zaszczyt wymiany tego elementu?
pozdrawiam i przy okazji życzę wszystkiego naj naj w Nowym Roku :drinkingdrunk:
:hi:

Następna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl