Wymiana tarcz przednich

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Wymiana tarcz przednich

30 gru 2010 12:53

A ja właśnie kupiłem tarcze przednie za 240,- zł brutto i klocki przednie za 98,- zł brutto - łącznie z przesyłką ok. 360,- zł brutto - sklep auto kia.
W ASO jak mi dali kosztorys to myślałem że zemdleje: 600,- zł tarcze +250,- klocki łącznie za same części chcieli 850,- zł brutto + 200 zł brutto za usługę - więc mam ich w nosie.
Siemanko

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Wymiana tarcz przednich

30 gru 2010 13:50

Heh xd 200zl mozna zamienic na chwile spedzona we wlasnym garazu;p co sam zrobie jak tylko bedzie taka potrzeba;p no chyba ze kia ma cos przeciwko i stwierdzi ze przez to trace gwarancje :| swoja droga jesli masz to zamiar robic sam to zaopatrz sie jeszcze w smary zeby nasmarowac prowadnice klockow + ewentualnie tloczki :) taka czynnosc powinno sie raz lub 2 razy w roku wykonywac;p

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Wymiana tarcz przednich

30 gru 2010 13:55

Ja wymieniłem na tarcze EBC standard + klocki EBC green stuff. Zrobiłem narazie 500 km więc się dopiero ułożyły (przez ten przebieg trzeba unikać gwałtownego hamowania) dlatego sprawdze je dopiero dzisiaj w trasie. To co zauważyłem to ogromny wzrost skuteczności na zimnych hamulcach. Koszt 830 zł tarcze plus klocki + 145 zł wymiana. Co do oryginałów wytrzymały 100 000 i trzy komplety klocków też oryginalnych z racji automatu. Grubość końcowa tarczy to 23.7 mm więc trochę poniżej minimum.

AUTOR WĄTKU
Kejs
 

Re: Wymiana tarcz przednich

31 gru 2010 11:24

Wszystkich tych których uraziłem bądz obraziłem PRZEPRASZAM każdy ma prawo do założenia i jeżdzenia na czym mu się żywnie podoba moje wypowiedzi były nie na miejscu






Popieram tylko Fabrykę

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Wymiana tarcz przednich

31 gru 2010 11:41

No i wracając do meritum tematu, jakies propozycje kompletów tarcze + klocki?

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wymiana tarcz przednich

31 gru 2010 18:27

klocki i tarcze ATE - dla mnie bomba
lepsze hamowanie i nie ma problemu z ultra szybko pojawiającą się rdzą /chyba lepszy materiał użyty do produkcji/

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Wymiana tarcz przednich

04 kwi 2011 20:14

A ktoś używał jakiegoś zestawu Brembo?
Dziś przy wymianie kół zerknąłem na tarcze i jest już spory rant, więc pewnie niedługo czeka mnie wymiana.
Ile średnio km robicie na klockach na przedniej osi? Seryjnych lub zamiennikach.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Wymiana tarcz przednich

04 kwi 2011 20:53

Ja na oryginalnych klockach i tarczach zrobiłem 137.000 km w 3,5 roku. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Wymiana tarcz przednich

04 kwi 2011 22:07

rozumiem, że jedne tarcze a ile kompletów klocków?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana tarcz przednich

04 kwi 2011 22:12

Ziemek napisał(a):a ile kompletów klocków?

Jeśli przejechał 137tyś km na oryginalnych to chyba jeden - od nowości :pałka ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana tarcz przednich

05 kwi 2011 07:14

Darek_Korbik napisał(a): na oryginalnych klockach i tarczach
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Wymiana tarcz przednich

05 kwi 2011 09:22

Ziemek, ranty należy usuwać. Ja to w swoich autach robię przynajmniej raz w roku, tak samo jak smarowanie zacisków.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Wymiana tarcz przednich

05 kwi 2011 09:42

@Gizmo121 oryginalne zrozumiałem w sensie, że wyprodukowane przez Kia, a nie zamienniki mybomb
Zdziwiłem się bo ja przednie klocki wymieniłem po 40 tys., a hamuję silnikiem bardzo dużo. Możliwe, że Darek jeździ dużo w trasie stąd tak długi czas eksploatacji.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Wymiana tarcz przednich

06 kwi 2011 09:46

Wynik był możliwy 137.000 km - bo ok 70-80% to trasa.Pozdrawiam Darek

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Wymiana tarcz przednich

06 kwi 2011 10:21

No i wszystko jasne, a mi się tu kijem baseballowym grozi... :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
krzysiek.kpk
 

Re: Wymiana tarcz przednich

09 maja 2011 20:44

No i niestety i ja muszę wymienić tarcze w swoim prosiaczku. Mam przejechane tylko 31tyś i okazało się, że prawa przednia tarcza jest zwichrowana - najprawdopodobniej ją przegrzałem, aczkolwiek nie przypominam sobie takiego faktu. Na tą chwilę skłaniam się ku tarcz lepszych jakościowych, np. Mikody GT, chyba że macie jeszcze jakieś inne sprawdzone propozycje,
Pozdrawiam
KPK

AUTOR WĄTKU
malin_f1
 

Re: Wymiana tarcz przednich

02 mar 2014 18:06

Mam takie pytanie czy tylne tarcze da się wymienić bez problemu? zauważyłem że jedna śruba od jarzma (dolna) jest z marnym dostępem bo jest tam zamocowany drążek zawieszenia do zwrotnicy przez co oczkowego klucza tam się na pewno nie wsadzi. Trzeba rozpinać ten drążek ? Czy da radę podejść jakimś kombinowanym kluczem ?

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Wymiana tarcz przednich

02 mar 2014 18:42

malin_f1 napisał(a):Mam takie pytanie czy tylne tarcze da się wymienić bez problemu? zauważyłem że jedna śruba od jarzma (dolna) jest z marnym dostępem bo jest tam zamocowany drążek zawieszenia do zwrotnicy przez co oczkowego klucza tam się na pewno nie wsadzi. Trzeba rozpinać ten drążek ? Czy da radę podejść jakimś kombinowanym kluczem ?

Spokojnie da się wymienić,właśnie wczoraj wymieniałem,co do tej śruby to nie jest tak źle,ja dałem radę lekko zakrzywioną płasko-oczkową 14. :ok

AUTOR WĄTKU
malin_f1
 

Re: Wymiana tarcz przednich

02 mar 2014 18:59

dzięki za info właśnie się temu dokładniej nie przyjrzałem i już miałem obawy. robiłeś coś z ręcznym ? pytam bo u mnie jest dziwny przypadek że w tunelu koło ręcznego lewa linka jest krótsza zastanawiam się czy od razu linki kupować... ? aktualnie ręczny w ogóle nie działa a szczęki są wyregulowano do bębna bo to sprawdziłem.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Wymiana tarcz przednich

02 mar 2014 19:34

malin_f1 napisał(a):dzięki za info właśnie się temu dokładniej nie przyjrzałem i już miałem obawy. robiłeś coś z ręcznym ? pytam bo u mnie jest dziwny przypadek że w tunelu koło ręcznego lewa linka jest krótsza zastanawiam się czy od razu linki kupować... ? aktualnie ręczny w ogóle nie działa a szczęki są wyregulowano do bębna bo to sprawdziłem.

Z ręcznym miałem wszystko w porządku więc go nie ruszałem.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl