drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gs
 

drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

26 cze 2010 20:51

Witam,

Wiem, że trochę o drganiach w aucie podczas jazdy było już sporo, ale nie udało mi się znaleźć informacji o moim przypadku.
Koła zmieniam sam letnie na zimowe i odwrotnie i nie były wyważane od dwóch lat, postanowiłem więc poprosić serwis o wyważenie przy okazji przeglądu.

Przed przeglądem jadąc prędkością 190km/h nie było żadnych drgań. Auto trzymało się jezdni jak przyklejone.

Niestety teraz przy prędkości 140km/h auto zaczyna wpadać w lekkie drgania, ale nie trwa to cały czas i to jest dla mnie dziwne.
Zachowuje się tak jak sinusoida. Czyli wchodzi w drgania i przestaje drgać i tak w kółko. Okres od rozpoczęcia drgań do ponownego ich rozpoczęcia to kilka sekund.

Pytanie moje czy mogło być tak, że koła zostały źle wyważone?
Czy może taki objaw jest skutkiem zmiany położenia kół (przełożone z przodu na tył)?

Odnoszę wrażenie, że powinienem to reklamować, ale chciałbym poznać Waszą opinię.

Pozdrawiam
Grzegorz

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

27 cze 2010 07:45

Tak, to mogą być jednak źle wyważone koła. Poza tym może takie objawy powodować jeszcze brud od wewnętrznej strony felgi (np. przylepiona gruda błota) lub uszkodzenie opony (burchel). Polecam odwiedzenie serwisu, który koła wyważał.
PS, Zmieniałeś zawsze bez wyważenia :?: Gratuluję, gratuluję ... Jesteś jednym na setki miliardów użytkowników, który ma idealnie wycentrowane felgi i idealnie wyprodukowane cztery gumy ... :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
gs
 

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

27 cze 2010 21:05

Witam,

Brud nie wchodzi w grę, ponieważ myję felgi także od wewnętrznej strony :)
Jeżeli chodzi o fakt wyważania co sezon zakładałem, że skoro przy tak dużych prędkościach auto trzyma się drogi rewelacyjnie to wyważanie nie jest konieczne.
Mimo wszystko jednak postanowiłem je wyważyć i widać z jakim skutkiem.

Pozdrawiam
Grzegorz

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

27 cze 2010 21:22

jak widac w twoim przypadku..lepsze jest wrogiem dobrego...ja jesli cos dziala prawidlowo po prostu sie nie dotykam..a jesli dotad nie czules zadnego bicia to nie bylo powodu wywazania bo drgania to wlasciwie jedyny objaw nieprawidlowosci...

tak czy owak..musisz wywazyc od nowa..nic madrzejszego nikt tu nie wymysli

dodam jeszcze ze zmieniajac na letnie z ciekawosci patrzylem oponiarzowi na rece i gdybym nie stal przy nim to pewnie mialbym zle wywazone bo niezle sie napocil zanim maszyna pokazala 0-0 i sadze ze gdyby nie czul na sobie spojrzenia klienta to by odpuscil
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

28 cze 2010 15:40

No niestety z własnego doświadczenia wiem że serwisy wulkanizacyjne są jakie są - ze świecą szukać dobrego - mi osobiście ostatnio spartaczyli robotę przy zamianie kół zima/lato - a mój ulubiony warsztat wulkanizacyjny niestety miał remont :( nauczka taka że trzeba znaleźć dobry warsztat i trzymać się tego bo ja w swojej karierze odwiedziłam co najmniej 5 z czego tylko jeden dobry... :(
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
gs
 

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

28 cze 2010 21:45

ale mi wyważał autoryzowany serwis na Czyżewskiej w Warszawie :)

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

29 cze 2010 12:02

Co ewentualnie można jeszcze zasugerować to wybrać się do takiego serwisu co doważa koła na samochodzie...
gs napisał(a):ale mi wyważał autoryzowany serwis na Czyżewskiej w Warszawie :)

co do autoryzowanych serwisów KIA... no cóż też nie mam najlepszego o nich zdania :)

Jeśli chodzi o warsztaty wulkanizacyjne to ja ogólnie polecam raczej takie małe. Mój ulubiony warsztat taki właśnie jest, jest sobie pan z żoną którzy na wulkanizacji zęby zjedli i robią porządnie - jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi założyli kiedykolwiek cięższy ciężarek niż 60 g. Pan mi opowiadał że nie powinny być cięższe niż 70 g - bo niby koło wyważone ale przy większych prędkościach taki ciężarek właśnie powoduje drgania - może tak też jest u Ciebie. A jak wyważali koła to zdjeli stare ciężarki czy dołożyli kolejne? W moim ulubionym serwisie to zawsze zdejmują stare - a teraz co byłam ostatnio to właśnie mi dołożyli obok starych - partacze zasrani - a też niby duży serwis typowo wulkanizacyjny. Ogólnie jakość usług schodzi na psy... :(
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

30 cze 2010 10:59

gs napisał(a):Witam,

Niestety teraz przy prędkości 140km/h auto zaczyna wpadać w lekkie drgania, ale nie trwa to cały czas i to jest dla mnie dziwne.
Zachowuje się tak jak sinusoida. Czyli wchodzi w drgania i przestaje drgać i tak w kółko. Okres od rozpoczęcia drgań do ponownego ich rozpoczęcia to kilka sekund.

Pytanie moje czy mogło być tak, że koła zostały źle wyważone?
Czy może taki objaw jest skutkiem zmiany położenia kół (przełożone z przodu na tył)?

Doważ sobie koła na samochodzie.
np tu: http://autobalans.pl/

AUTOR WĄTKU
gs
 

Re: drgania auta podczas jazdy - dziwny przypadek

12 lip 2010 08:09

Cześć,

Byłem w serwisie na Czyżewskiej, ale niestety nie chcieli uznać mi reklamacji.
Twierdzą, że wyważanie jest tak tanią usługą, że nie podlega reklamacji.
Dodatkowo ciężarek mógł odpaść lub się przesunąć w wyniku najechania na jakąś większą nierówność.

Nawet nie chciało im się sprawdzić wyważenia mimo, że byłem umówiony.

A że nie dało się z nimi dyskutować pojechałem do CarDroomu na Wysockiego.
Okazało się ze WSZYSTKIE 4 koła były źle wyważone. Wszystkie były do poprawki.

I teraz auto zachowuje się tak jak przed przeglądem :)

Pozdrawiam i przestrzegam przed kupowaniem usługi wyważania w serwisie na Czyżewskiej. Mają problem z kompetencjami mechaników lub ze sprzętem.

gs

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl