Szersza felga

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jarmo
 

Szersza felga

15 cze 2010 17:14

Wspominałem już w innym temacie o dużej podatności na wiatr boczny mojego SW FL.
Kiedyś stojąc obok auta zobaczyłem, że jak obok przejeżdżają inne auto i wywołują podmuch to Cee'd (15'' stal) lubi się bujnąć na oponach iiam . Dedukując dalej :P doszedłem, że nasze autka maja bardzo wąskie felgi seryjne: dla 195mm jest to 5,5 cala, a w innych firmach 6-6,5cala.
Teraz pytanie do specjalistów: czy jak damy szerszą felgę 6,5-7 cali to opona nie będzie się tak bujac na feldze? Może to trochę uspokoi auto podczas wiatru?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Szersza felga

15 cze 2010 18:19

Poszukaj na forum, było nie tak dawno.

AUTOR WĄTKU
jarmo
 

Re: Szersza felga

15 cze 2010 19:43

Szukam, szukam... może jakaś podpowiedź, w którym temacie?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Szersza felga

15 cze 2010 20:10

jarmo, przecież sam to wałkowałeś tutaj:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... lgi#p85658 :?
Auto jest jakie jest, musiałbyś zainwestować w lepsze amory, stabilizator, gumy zawieszenia (o ile są dostępne takie gadżety do Cee'da). A swoją drogą to Cee'd ma serio dziwne zawieszenie, bo buja się na boki. Niby drogi się trzyma, ale jak się przesiądzie z jakiegoś nowego "Niemca" czy "Japońca" to wrażenie balii na oceanie.

AUTOR WĄTKU
jarmo
 

Re: Szersza felga

16 cze 2010 07:33

novee napisał(a):jarmo, przecież sam to wałkowałeś tutaj:
viewtopic.php?f=41&t=4540&p=85658&hilit=szeroko%C5%9B%C4%87+felgi#p85658 :?
Auto jest jakie jest, musiałbyś zainwestować w lepsze amory, stabilizator, gumy zawieszenia (o ile są dostępne takie gadżety do Cee'da). A swoją drogą to Cee'd ma serio dziwne zawieszenie, bo buja się na boki. Niby drogi się trzyma, ale jak się przesiądzie z jakiegoś nowego "Niemca" czy "Japońca" to wrażenie balii na oceanie.


Swojego posta akurat znalazłem :oops:

A co do porównania z innymi autami to masz najzupełniej rację.

Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl