Miękki hamulec.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kudyga
 

Miękki hamulec.

30 maja 2010 17:59

Chcę się podzielić ze zjawiskiem jakie zaobserwowałem w mojej kijance. Auto hamuje niby wszystko jest w porządku ale niepokoi mnie dziwne zachowanie pedału hamulca. Stojąc w korku mocno naciskałem na pedał i poczułem, że pod wpływem tego nacisku pedał się powoli zapada. Jeździłem wieloma autami ale takiego zjawiska nigdy nie miałem. Kiedyś taki miękki pedał świadczył o nieszczelnym układzie hamulcowym.U mnie płynu hamulcowego nie ubywa , więc się pocieszam, że to może normalny objaw, tylko te dodatkowe wynalazki jak ABS, czy ESP, powodują wgniatanie pedału. Uspokoiłoby mnie to, jakby ktoś sprawdził (na uruchomionym silniku), czy pedał hamulca przy bardzo mocnym stałym nacisku zachowuje się podobnie. Pozdrawiam wszystkich przy tej okazji. Kuba clapping

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Miękki hamulec.

31 maja 2010 21:03

Podobnie występuje i u mnie, nigdy się nie zastanawiałem nad tym..... nie wiem czy tak ma być czy nie, jest coś takiego jak wspomaganie siły hamowania w naszych autach, więc może to efekt tego systemu, niemniej co do skuteczności hamowania zastrzeżeń nie mam.

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

Re: Miękki hamulec.

09 lis 2010 21:34

U mnie to samo> Serwis twierdzi ze to normalne...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Miękki hamulec.

09 lis 2010 22:01

Tak samo mam, chyba taki jest urok wspomagania w kijankach.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Miękki hamulec.

09 lis 2010 22:31

Mam tak samo. Już w rio to zauważyłem a jak mi się to teraz zdarza to myślę że chyba TTTM :D .
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Miękki hamulec.

12 lis 2010 23:46

ja mam dziwne obserwacje hamując na nierównej drodze... nie wiem możne to ABS tak działa ale hamując na dziurach czuje tak jakby hamulec się ślizgał, wciskam pedał auto tak jakby nadal płynie a pedał wchodzi w podłogę...
uyyuyu

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Miękki hamulec.

13 lis 2010 08:05

Jak hamujesz na dziurach to zdecydowanie za opisywane przez CIebie objawy może odpowiadać ABS - jak podczas hamowania na dziurawej nawierzchni lub tzw. tarce auto "płynie", to można nie wyrobić i pojechać za daleko - powodem jest odczytywanie przez ABS hamowania na zniszczonej nawierzchni jako wpadnięcia auta w poślizg. Wyjściem jest puszczenie hamulca na chwilę (aby ABS "wyzerować") i naciśnięcie pedału z powrotem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Miękki hamulec.

13 lis 2010 23:30

pioter napisał(a):Wyjściem jest puszczenie hamulca na chwilę (aby ABS "wyzerować") i naciśnięcie pedału z powrotem.

pioter dzięki za radę, wypróbuje na pewno.
uyyuyu

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl