Najlepsze i najgorsze opony...

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

Najlepsze i najgorsze opony...

17 paź 2007 08:53

Według jednego dziennika w Szwecji zostały przetestowane opony zimowe na sezon 2007/2008(bez kolców). O to lista najlepszych pięciu i najgorszych pięciu opon. Może komuś sie przyda ta lista przy wyborze opon zimowych:

Najlepsze opony zimowe bez kolców:
1. Continental ContiWinter Contact TS810
2. Pirellis Sottozero Winter 210
3. Nokian Hakkapeliitta RSi
4. GoodYear Ultra Grip Performance
5. Michelin Primacy Alpin.

Najgorsze opony zimowe bez kolców:
1. Kumho Ice Power KW21
1. Fulda Kristall Supremo
3. Michelin X-ice
4. Fulda Kristall Montero 2
5. Vredestein Nord-Trac
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 09:34 przez polancky, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

KZ
 

17 paź 2007 09:31

Co do Fuldy to się zgadzam - wszystkie z którymi miałem styczność były beznadziejne...
No i nie testowali Kleberów, bo na liście najgorszych znaleźć by się musiały...

masiu
 

17 paź 2007 09:51

hmmm wszystko fajnie ale oni testuj¹ opony znanych firm, g³ównie z górnej pó³ki - a przecie¿ spore grono jeŸdzi na Dêbicy, Barum'ach' itd o których w Szwecji nawet nie s³yszeli :). Poza tym opona mo¿e okazaÌ siê bardzo dobra na wypad w góry (œnieg) a w mieœcie gdzie warunki s¹ zgo³a odmienne mo¿e ju¿ nie wypaœÌ tak dobrze :) - nie ma opony idealnej

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

17 paź 2007 10:14

masiu napisał(a):hmmm wszystko fajnie ale oni testujÂą opony znanych firm, g³ównie z gĂłrnej pó³ki - a przecieÂż spore grono jeÂździ na DĂŞbicy, Barum'ach' itd o ktĂłrych w Szwecji nawet nie sÂłyszeli :). Poza tym opona moÂże okazaĂŚ siĂŞ bardzo dobra na wypad w gĂłry (Âśnieg) a w mieÂście gdzie warunki sÂą zgoÂła odmienne moÂże juÂż nie wypaœÌ tak dobrze :) - nie ma opony idealnej
Zapewne i masz racjê, ale bior¹ pod uwagê firmy "matki", a nie opony tzw bud¿etowe (to nie ja wymyœli³em t¹ nazwê)... najwiêkszym udzia³owcem Dêbicy jest Goodyear natomiast Baruma to Continental, itd... Test zapewne jest obiektywny w koùcu to Szwecja, a im dalej na pó³noc to maj¹ wiêcej œniegu wiêc testuj¹ i na sucho, mokro i w œniegu. Test by³ robiony przy u¿yciu Volvo V70 a wiec rozmiar prawdopodobnie 205/55/16.
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

LECHO
 

17 paź 2007 10:24

masiu napisał(a):hmmm wszystko fajnie ale oni testujÂą opony znanych firm, g³ównie z gĂłrnej pó³ki - a przecieÂż spore grono jeÂździ na DĂŞbicy, Barum'ach' itd o ktĂłrych w Szwecji nawet nie sÂłyszeli :). Poza tym opona moÂże okazaĂŚ siĂŞ bardzo dobra na wypad w gĂłry (Âśnieg) a w mieÂście gdzie warunki sÂą zgoÂła odmienne moÂże juÂż nie wypaœÌ tak dobrze :) - nie ma opony idealnej


DokÂładnie tak, na niemieckÂą autostradĂŞ np. Kormoran/DĂŞbica itp bĂŞdzie kiszkowaty ale juÂż na nasze ÂśnieÂżno - bÂłotne i kopne drogi ktĂłre nie sÂą odÂśnieÂżane moÂże byĂŚ caÂłkiem OK

MiaÂłem Kormorana w poprzednim aucie (Opel Vectra 1.6 91' ) i sprawowaÂły siĂŞ dobrze.

Teraz mam mieĂŚ Nokiana WR :) zobaczymy jak to bĂŞdzie jeÂździÂło :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 paź 2007 19:38

Ja bym dodał do najgorszych zimówek Dębicę Frigo (polecana do stosowania przez zadeklarowanych samobójców) a w kategorii letnie Dayton D200 - po 15 000 km z bieżnika zrobiły mi się slicki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

reni
 

17 paź 2007 20:03

Ja tez wybralem Nokiany WR i czekam na dostawe. Moj znajomy na nich jezdzi i jest bardzo zadowolony a jezdzi co dziennie 100 km do pracy :-)

Co do Nokianow jakie braly udzial w tescie to nie sa oferowane w Polsce. Na stronie Nokian.pl nawet nie ma opisu i cen katalogowych.

pozdr
Reni

LECHO
 

17 paź 2007 20:36

pioter napisał(a):Ja bym dodał do najgorszych zimówek Dębicę Frigo (polecana do stosowania przez zadeklarowanych samobójców) a w kategorii letnie Dayton D200 - po 15 000 km z bieżnika zrobiły mi się slicki.


Najlepsze letnie na jakich musiałem jeździć to Dębica Vivo :)
Tak się pięknie ślizgały, że hej i na suchym i jak było trochę wody

Najgorszemu wrogowi bym nie polecił

reni
 

17 paź 2007 20:52

Dla mnie najgorsze byly Goodyear GT2 - one potrafily sie slizgac na kazdej nawierzchni... tylko sprzedac bo jezdzic sie nie dalo.
Reni

masiu
 

18 paź 2007 09:05

Tak Tak to już z oponami jest jednemu leżą a drugiemu ni w oko.to już z oponami jest jednemu leżą a drugiemu ni w oko.

lalas
 

18 paź 2007 21:30

posiadam oponki z punktu 4 z najlepszych :)

Black
 

18 paź 2007 22:44

Ja tez wlasnie na czasie jade po Nokiany WR (195/65/15) 215zika za sztuke + gratis zalozenie w Gdansku-Morenie

masiu
 

19 paź 2007 07:41

hmmm 15 są o połowę tańsze od 16 :( niby tylko 1 cal a taka duża różnica w cenie

less
 

19 paź 2007 16:11

masiu napisał(a):hmmm 15 są o połowę tańsze od 16 :( niby tylko 1 cal a taka duża różnica w cenie

Aż tak źle nie ma. Ja kupiłem Nokiany WR 16 cali po 312 złotych/szt, z tym że poprzez sieć więc dojdzie koszt założenia i wyważenia

Shred34
 

19 paź 2007 19:55

Kurcze czy Fuldy są aż tak złe :( . Miałem letnie opony tej firmy w poprzednim autku i spisywały się dobrze, nigdy na nie nie narzekałem. Teraz przymierzałem się do kupna zimówek Fulda Kristall Montero 2 ale zaczynam się teraz poważnie zastanawiać. W grę wchodzą jeszcze Firestone Winterhawk.

Co wybrać??

vitaras
 

19 paź 2007 20:10

w dzisiaj nabytym AMS na listopad jest też test opon.
Wyniki :
1.UG 7
2. TS 810
3. dunlop winter contact 3D
4. hankook icebear w440
5. Goodyear eaglevector ( całoroczna!)
6. michelin primacy alpin
7. pirelli winter 210 sottozero
8. firestone winterhawk
9. nokian wr g2
10. semperit speed grip
11. yokohama w drive
12. Vredessein qatrac3 (całoroczna)
13. Falken eurowinter hs 437.

I fajnie. 10 ostatnich zim jeżdziłem na całorocznych a teraz okazuje sie, że zakup zimówek niekoniecznie musi być dobrym wyborem , jeśli całoroczna jest lepsza w niektórych konkurencjach.
Kupiłem Nokiany bo zakładałem, że potrzebuję dobre opony do jazdy po mokrym sńiegu i tu akurat Nokiany są b. dobre . To samo na suchym. Gorzej na śniegu. Inne laczki to samo. Każdy dobry w w czym innym.
opony były 205/55/16.
14 listopada w auto moto test zimówek 195/65/15.

lalas
 

21 paź 2007 03:04

Shred34 napisał(a):Kurcze czy Fuldy są aż tak złe :( . Miałem letnie opony tej firmy w poprzednim autku i spisywały się dobrze, nigdy na nie nie narzekałem. Teraz przymierzałem się do kupna zimówek Fulda Kristall Montero 2 ale zaczynam się teraz poważnie zastanawiać. W grę wchodzą jeszcze Firestone Winterhawk.

Co wybrać??


jeśłi chodzi o winterhawk-i to mogę szczerze polecić, miałem w poprzednim aucie i byłem zadowolony :)

R@D
 

21 paź 2007 14:41

No to mam problem ;) Bo muszę kupić trzy komplety zimówek 13, 14 i 15 i nie mam pojęcia co wybrać :(
Zawsze brałem te lepsze ale teraz krucho z kasą. Z jednej strony dłużej niż 2-3 sezony to i tak nie przejeżdżę ale z drugiej zaś opony to bezpieczeństwo i wywalić kase na jakiś badziew to też nizbyt. Będzie trzeba przejrzeć ceny tych opon z rankingu i może coś się dobierze.
Napewno nie wezmę ani Kormoranów ani Dębicy na Kormoranach powyłaziły mi gumy a Dębica popękała po jednym sezonie :shock:

vitaras
 

21 paź 2007 19:23

chłopaki, my tu sobie gdybamy nad lepszymi czy gorszymi oponami a mi instruktor nauki jazdy powiedział : żadne lacze nie pomogą jak kierowca ma pusto miedzy uszami. Żadne łańcuchy, kolcówki ani czołgowe gąsienice nie zastąpią tych mózgowych. :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 paź 2007 11:12

Nic nie zastąpi myślenia, ale dobry laczek czasem pomoże nawet wzorowemu łącznikowi kierownicy z pedałami w nagłej, ekstremalnej sytuacji. Generalnie nastawiłem się już na Nokiany WR G2, ale jeszcze waham się że może jednak GY UG7+ :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl