stuki podczas hamowania na zakręcie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

07 cze 2011 06:32

toomas napisał(a):skręcone koła i hamowanie i mamy stuk

Ktoś ma jeszcze pomysł usunięcia tej usterki :??
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

07 cze 2011 09:25

A mógłbyś napisać co sprawdzałeś? Trzeba by zobaczyć jak klocek siedzi w zacisku, czy nie ma tam luzu. Jak chodzi jarzmo... Ale jeśli stuk idzie powtórzyć to może najlepiej pokazać to szpecom?
Poza tym, czy każdemu z Was nie robi się to po jakimś przeglądzie czy wizycie w ASO gdzie coś robili z hamulcami?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

07 cze 2011 10:08

ruszok napisał(a):A mógłbyś napisać co sprawdzałeś? Trzeba by zobaczyć jak klocek siedzi w zacisku, czy nie ma tam luzu. Jak chodzi jarzmo... Ale jeśli stuk idzie powtórzyć to może najlepiej pokazać to szpecom?
Poza tym, czy każdemu z Was nie robi się to po jakimś przeglądzie czy wizycie w ASO gdzie coś robili z hamulcami?


Przegląd był w lutym. Od tamtego czasu nic nie robiłem. Klocki i blaszki były czyszczone. Tłoczysko smarowane. Byłem przy tym :good . Zrobiło się gorąco i :?? Przy małej predkości naciskając na pedał hamulca i skręcając w prawo czy w lewo koło które jest mniej dociążone z tej strony słychać stukanie. nie jest ono jakieś masakryczne ale jak by coś przekakiwało. Po umyciu auta można powiedzieć spokój jeden dzień i na nowo. oczywiście pojadę z tym do Mojego Serwisu ale zapytuję bo być może ktoś w obecnym czasie wykonywał takową naprawę. Posiłkuję się tym że to klocki biorąc pod uwagę przedmówców :thanks
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

07 cze 2011 11:26

Hmmm... A może oni stosują jakiś kiepski smar i klocki ciężko chodzą w prowadnicach :?? Sprawdzaliście to? Bo jeśli wilgoć po myciu trochę poprawia sytuację to ja myślę, że warto się temu przyjrzeć?

Z mało możliwych rzeczy to:
1. wahacz ma luz [lub sam sworzeń]
2. łącznik stabilizatora
3. drążek/gałka kierownicza

Tylko, że powyższe powinny też występować bez kompozycji z hamulcem. A nawet jeśli to w miarę postępowania procesu degradacji w końcu stukało by już samo bez hamulca...

Z resztą łącznik łatwo sprawdzić. Kierownica do oporu w jedną stronę i można ręką chwycić łącznik [wtedy go lekko poszarpać]. Nie powinien mieć luzu. Może całkowicie minimalny, ale w zasadzie nie powinien mieć.

Jeszcze mi przychodzą do głowy problemy ze sprężyną... Ale chyba w tak nowym aucie to prawie nie możliwe. Z ciekawości trzeba by na nią popatrzeć czy nie ma jakichś pęknięć lub czy nie wyjeżdża poza gniazdo [będzie ślad].
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

07 cze 2011 11:45

ruszok napisał(a):Hmmm... A może oni stosują jakiś kiepski smar i klocki ciężko chodzą w prowadnicach Sprawdzaliście to? Bo jeśli wilgoć po myciu trochę poprawia sytuację to ja myślę, że warto się temu przyjrzeć?


No właśnie tak też uczynię. Jednak nie zapomnę o ty:

ruszok napisał(a):1. wahacz ma luz [lub sam sworzeń]
2. łącznik stabilizatora
3. drążek/gałka kierownicza


A to sprawdzę dzisiaj :

ruszok napisał(a):Kierownica do oporu w jedną stronę i można ręką chwycić łącznik [wtedy go lekko poszarpać]. Nie powinien mieć luzu. Może całkowicie minimalny, ale w zasadzie nie powinien mieć.


:ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

04 lip 2011 11:42

Najnowszy update. W moim serwisie mieli coraz więcej przypadków zgłaszanych przez klientów stukania,strzelania podczas manewrowania czy wykonywania skrętu z wciśniętym hamulcem. Czyścili/wymieniali zaciski, smarowali/wymieniali prowadnice dokręcali kolumny, wymieniali maglownice, łożyska amortyzatora. itp. nie pomagało albo tylko na krótko. Jeden klient w akcie desperacji sam rozebrał kolumnę i okazało się, że łożysko w łożysku amortyzatora nie ma praktycznie smaru( aby się do niego dostać trzeba odchylić gumę). Wystarczyło nałożyć odpowiednią ilość środka smarującego i cisza. Ogólnie jeśli ktoś wymienia amortyzatory lub dłubie przy kolumnach to warto profilaktycznie nasmarować bo łatwo wtedy zruszyć łożysko i zaczyna skrzypieć ( u mnie tak właśnie było po obniżeniu auta - zmiana sprężyn). Taka profilaktyka też wskazana przy zakładaniu nowego łożyska. W serwisie wspominali jeszcze, że z tą usterką przyjeżdża coraz więcej aut 3-4 letnich, które mają niewielkie przebiegi. Wtedy łożysko to jedna wielka rdza.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

11 lip 2011 22:39

teon, a o którym konkretnie serwisie piszesz ?

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

12 lip 2011 09:44

Lublin - Świdnik - Kalinówka TECHNOTOP

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

22 mar 2012 21:55

Zrobiło się cieplej i stukanie jak w temacie powróciło. Przy przeglądzie w lutym właśnie w Technotopie nie zgłaszałem bo nie stukało. Dam im jeszcze jedną, ostatnią szansę.

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

08 maja 2012 12:09

witam.
Miałem podobne doświadczenia. Po wizytach w ASO W łowiczu , okazało sie że jest luz na maglownicy.
Została wymieniona i problem zniknął.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1612
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: stuki podczas hamowania na zakręcie

08 maja 2012 12:13

jeśli by temat powrócił to w Oplu u mnie przyczyną był w jednym przypadku łącznik stabilizatora a w drugim łożysko.
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl