zawieszenie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
damsik
 

zawieszenie

15 gru 2009 20:30

czesc!od pewnego czasu mam problemy z ustawieniem prosto kierownicy ustawiali mi geometrie i nic. ciagle sciaga auto lekko w lewo i kierownica musi byc lekko skrecona w prawo aby auto jechalo prosto.bylem kilka razy w aso i nie moga sobie dac rady.dzis zauwazylem ze auto stoi krzywo(na rownej nawierzchni). odleglosc z tylu miedzy kolem a blotnikiem jest z lewej strony mniejsza o jakies 3-4cm niz z prawej. czy mieliscie cos takiego i czy to moze byc powodem sciagania?

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: zawieszenie

15 gru 2009 23:37

damsik napisał(a):czesc!od pewnego czasu mam problemy z ustawieniem prosto kierownicy ustawiali mi geometrie i nic. ciagle sciaga auto lekko w lewo i kierownica musi byc lekko skrecona w prawo aby auto jechalo prosto.bylem kilka razy w aso i nie moga sobie dac rady.dzis zauwazylem ze auto stoi krzywo(na rownej nawierzchni). odleglosc z tylu miedzy kolem a blotnikiem jest z lewej strony mniejsza o jakies 3-4cm niz z prawej. czy mieliscie cos takiego i czy to moze byc powodem sciagania?
3-4cm czy mm? bo 4cm to jakis kosmos :o
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: zawieszenie

16 gru 2009 07:56

nie mierzyłem wprawdzie odległości koła od błotnika (na oko jest równa z przodu i z tyłu) ale faktycznie 3-4 cm to masakra jakaś, i w ASO nic nie stwierdzili :?: :?
Znajdź może sobie jakiegoś niezależnego mechanika niech sprawdzi bo jak dla mnie to albo coś Ci się urwało albo skrzywiło albo sam nie wiem co, ale raczej różnicy być nie powinno na jednej osi w ustawieniach kół.

PS. Do którego ASO jeździsz ?

AUTOR WĄTKU
damsik
 

Re: zawieszenie

16 gru 2009 08:59

3-4 cm. gdyby to byly mm to niebyloby widac.a samochod stoi krzywo.bylem w obydwu aso we wrocku tyle tylko ze z tym sciaganiem i krzywo ustawiona kierownica (kiedys juz o tym pisalem).natomiast jakis czas temu zauwazylem ze auto jest krzywe i wydaje mi sie ze to sciaganie moze byc od tego.jak pomysle ze mam tam znowu jechac i spedzic caly dzien ty mi sie slabo robi.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: zawieszenie

16 gru 2009 09:11

Sprawdź dokładnie obciążenie z lewej strony. Może masz coś ciężkiego ?
4 cm to coś za dużo. Trochę niebezpieczna sprawa warta przebadania przez ASO ( może inne ).
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: zawieszenie

16 gru 2009 09:42

może spróbuj tutaj Diagnostyka zawieszenia
koleś specjalizuje się w zawieszeniach pojazdów wszelakich, ewentualnie ja chcesz to mogę pogadać ze swoim znajomym mechanikiem, ma dwóch łebskich chłopaków, którzy moje poprzednie auto serwisowali i zawsze wiedzieli co gdzie i dlaczego stuka. A jeżeli widzisz, że auto jest krzywe to najlepiej poszukać rzeczoznawcy żeby opinie wydał i z tym uderzyć do ASO na Żmigrodzkiej.

AUTOR WĄTKU
damsik
 

Re: zawieszenie

16 gru 2009 11:51

dzis zmierzylem odleglosc od podloza do blotnika bez zadnego obciazenia samochodu (zreszta jak sprawdzalem czy auto stoi prosto to zawsze bylo puste). nie woze zadnych ciezarow czasami wozek dzieciecy. z lewej strony z tylu odleglosc jest o 1,2 cm mniejsza niz z prawej strony z tylu (czyli poprzednio troche przesadzilem ale roznica jest). miedzy kolami przedniej osi tez jest roznica ale 0,6 cm.(oczywiscie pomiar na rownym podlozu). czy to moze miec wplyw ze auto delikatnie sciaga w lewo i mimo dobrze ustawionej zbieznosci kierownica do jazdy na wprost jest lekko skrecona w prawo?i jeszcze jedno od dluzszego czasu zastanawiam sie nad rzeczoznawca gdzie we wroclawiu mozna go znalezc i ile to kosztuje?dzieki z gory za pomoc

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: zawieszenie

16 gru 2009 14:48

damsik napisał(a):i jeszcze jedno od dluzszego czasu zastanawiam sie nad rzeczoznawca gdzie we wroclawiu mozna go znalezc i ile to kosztuje?dzieki z gory za pomoc

Wystarczy zapytać wujka google :)

Certyfikowany Rzeczoznawca Samochodowy
mgr inż. Mirosław Rusin
Nr identyf. Ministerstwa Transportu
i Budownictwa RS 000 943
Kontakt z rzeczoznawcą:
tel. 0501 23 23 83
Strzelin, Województwo Dolnośląskie

Rzeczoznawstwo Samochodowe
dr inż. Piotr Zydorowicz
t: +48 (0) 601 92 44 46, f: +48 (0) 71 311 74 43

"Lark" Zespół Rzeczoznawców Techniki Motoryzacyjnej i Ruchu Drogowego Dariusz Marciniak
Powstańców Śląskich 193a,
53-138 Wrocław
71 361 96 05‎

Dzwoń i pytaj o ceny.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl