JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
patryk80
 

JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

13 lis 2009 20:38

Witam,

mam w Ceedzie letnie alufelgi i teraz kupiłem zimówki z felgami stalowymi. 8-)

Po zamontowaniu kół moim oczom ukazała się jakaś wystająca część w przednich kołach - w tylnych tego nie ma (jest zwykłe wgłębienie).

Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co to za część (chroni łożyska?) i czy jazda w zimie bez żadnej ochrony (np. kołpaków) nie będzie miała negatywnego wpływu na ten element :?:
Czy można to coś zakryć czymś innym niż kołpakiem :?:

Przepraszam, jeśli moje pytanie wyda się komuś trywialne, ale w budowie aut nie jestem zbyt mocny :?

Pozdrawiam
Patryk

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

13 lis 2009 21:36

patryk80 napisał(a):Po zamontowaniu kół moim oczom ukazała się jakaś wystająca część w przednich kołach - w tylnych tego nie ma (jest zwykłe wgłębienie).


Tak ma być.

patryk80 napisał(a):czy jazda w zimie bez żadnej ochrony (np. kołpaków) nie będzie miała negatywnego wpływu na ten element :?:


Nie będzie miało. Kołpak to ozdoba.

patryk80 napisał(a):Czy można to coś zakryć czymś innym niż kołpakiem :?:


Mam kilka pomysłów, ale każdy wywołuje taki rechot iż nie mogę się skupić na klawiaturze.

Na serio. Jeździj bez kołpaków.
Mniej serio. Przynajmniej sąsiedzi wiedzą, że stać cię na zimówki. :D

AUTOR WĄTKU
patryk80
 

Re: JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

13 lis 2009 22:01

Hej,

dzięki za info.

A sąsiedzi to się będą śmiać, jak czegoś z tym szybko nie zrobię - z tyłu w tych zagłębieniach jest taka rdza, że aż głowa boli :oops:

Pzdr
Patryk

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re: JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

14 lis 2009 08:30

Kup jakieś zwykłe kołpaki - wydatek niewielki, a poprawa wyglądu znaczna - no i mniejszy ubaw sąsiadów ;-)
Przy montażu pamiętaj, żeby tak ułożyć kołpaki, aby wentyle znalazły się w specjalnych otworach.

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

14 lis 2009 13:02

Miałem podobny "problem". Przed montażem kół zimowych zastanawiałem się nad tym żeby nie zakładać kołpaków. Mam czarny kolor auta i ten srebrny kolor kołpaków troche mnie raził ale finalnie założyłem dekle z tego względu że ten kawałek plastiku zawsze (w mniejszy lub większy sposób) ochroni piastę koła. A to o czym pisałeś to jest śruba mocująca piastę koła i przytrzymująca zespół łożysk. Dlatego też ma zawleczke zabezpieczającą.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

14 lis 2009 13:15

patryk80 napisał(a):Czy można to coś zakryć czymś innym niż kołpakiem :?:


dankat napisał(a): Mam kilka pomysłów, ale każdy wywołuje taki rechot iż nie mogę się skupić na klawiaturze.
Jeździj bez kołpaków.


Trudno o lepszą puentę :D Tertium non datur

AUTOR WĄTKU
patryk80
 

Re: JAZDA NA FELGACH STALOWYCH BEZ KOŁPAKÓW

14 lis 2009 23:08

Dzięki wszystkim za pomoc i łagodne potraktowanie laika :)

Ps. Jeśli chodzi o moje pytanie, co nadaje się tutaj jeszcze oprócz kołpaków, to właśnie chodziło mi o te dekielki :wink:

Pozdrawiam
Patryk

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl