Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 19:18

Tak, udało się dzisiaj kilkakrotnie.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 19:53

Cee'd jest ma dużą podsterowność. Dopiero po zmianie sprężyn na eibacha przekonałem się jak neutralnie/precyzyjnie może prowadzić się auto przednionapędowe. Uważam że te sprężyny powinny być wyposażeniem seryjnym przynajmniej z pakietem sport, ponieważ przy 17" calowych felgach utrata komfortu jest na tyle mała (a drobne nierówności wybierane są nawet lepiej) w porównaniu z uzyskaną precyzją prowadzenia oraz stabilnością samochodu.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 21:31

teon napisał(a):Cee'd jest ma dużą podsterowność. Dopiero po zmianie sprężyn na eibacha przekonałem się jak neutralnie/precyzyjnie może prowadzić się auto przednionapędowe. Uważam że te sprężyny powinny być wyposażeniem seryjnym przynajmniej z pakietem sport, ponieważ przy 17" calowych felgach utrata komfortu jest na tyle mała (a drobne nierówności wybierane są nawet lepiej) w porównaniu z uzyskaną precyzją prowadzenia oraz stabilnością samochodu.

amory też zmieniałeś czy tylko same springi :?:

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 21:47

Same springi. Nawet jak się przesadzi to auto już nie wyjeżdża przodem tylko równo bokiem. Jakby porównać standard z eibachem na ciasnym rondzie to prędkość z jaką można je przejechać byłaby dużo, dużo większa. No i reakcja na ruch kierownicy jest dużo szybsza.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 22:03

no to proszę o szczegóły:
- dokładny rodzaj (obniżenie)
- czy są do SW
- gdzie qpić
- cena

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 22:37

less nie bądź leniwy, wpisz eibach w google i masz jak na dłoni :D

Tylko jak potem będziesz musiał jeździć jak z jajkiem na progach i różnych dziurach to nie miej potem pretensji :wink:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 22:40

Panowie, dosyć :ot:
Dyskusja o obniżaniu tutaj viewtopic.php?f=47&t=3033
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

16 gru 2009 22:51

Kontynuacja w wątku podanym przez CEEDEEROMa.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

28 gru 2009 09:58

nie wiem czy można to uznać za poślizg ale przy wyprzedzaniu..prędkość około 130 musiałem zrezygnować z manewru: hamulec i gwałtowny powrót na prawy pas..cóż tył zatańczył (brak esp) ale samochód był na maksa obciążony i po za zarzuceniem nie zmienił toru jazdy (na pusto mogłoby być różnie)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
raczek
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

18 sty 2010 02:26

Oczywiście, że się da. Ceed jak prawie każdy samochód osobowy można wrzucić w poślizg wystarczy się troszkę postarać.
Miałem hatchbacka 2.0 benzyna, który po paru ruchach kierownicą zamiatał bokiem od lewej do prawej. Tak samo zresztą jest w pro ceed 2.0B i pro ceed 2.0 crdi.
Owszem większość nowych samochodów konstruowanych jest w ten sposób, aby były bardziej pod sterowne. Nie oznacza to jednak, ze auto nie moze jezdzic bokiem :)
Pozdrawiam i życzę bezpiecznych poślizgów

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

18 sty 2010 09:47

Każde auto mozna wprowadzić w poślizg - kwestia sił działajacych na auto i przyczepności. Odkąd mam Optimum z ESP, to specjalnie na śliskim w zakrętach o 90 stopni lekko przeginałem z prędkością - momentalnie czułem przydławianie obrotów przez ESP (ja mu w gaz a on nic ;)), raz i ESP nie pomogło - było już mocniej za grubo i krawężnik po przeciwnej stronie był tuż tuż - od tamtej pory nie próbuję juz sprawności ESP w miejscach, gdzie jego koniec mozliwości działania oznaczałby spotkanie z jakąś przeszkodą :roll: Natomiast nie zgodzę się z teonem, ze cee'd ma dużą podsterowność - oczywiscie, jak praktycznie w każdej przednionapedówce jest, ale jest niewielka i łatwa do opanowania. Tak naprawdę cee'd-owi niedaleko jest do ideału, czyli Focusa I, który był praktycznie cudownie neutralny.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

18 sty 2010 14:44

Jakbyś się przejechał moim i seryjnym zawiasem to różnice byś zauważył. Nie mówię też że jest trudny w kierowaniu/opanowaniu.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

18 sty 2010 16:18

Ja też nie twierdzę że zmiana niewiele daje - podejrzewam, że na Twoim zawiasie dowolny zakręt jesteś w stanie przejechać o 10-20% szybciej ode mnie. No ale to kwestia ceny, jak inwestujesz w podwozie :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

22 sty 2010 17:21

Mnie rąbnęli zimówki. Nie mam ESP. Fajnie się można ślizgać po śniegu. Jeździ bokiem aż miło.




Edit:
c.d. tu viewtopic.php?f=39&t=4322&p=79700#p79700
Cdr

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

22 sty 2010 20:52

Fajnie się można ślizgać w zasadzie na każdej krzyżówce, u mnie na drogach bocznych lity lód lepszy niż na lodowisku - przeżyłem chwile grozy jak po naciśnięciu na hamulec zaczął pulsować ABS a samochód jechał jak dotychczas. Przed sobą miałem w odległości jakieś 10m światła stopu samochodu poprzedzającego ale jemu hamowanie na moje szczęście też nie szło najlepiej.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

01 lut 2010 20:07

Na początku chciałbym raczej obronić producenta opon którego tak kategorycznie skwitowałeś.

Niezgadzam się z Twoją opinią. Michalin są moim zdaniej liderem jeśli chodzi o opony. Niesamowita elastyczność i profilowanie wnętrza powoduje że opony nie tylko bardzo dobrze przylegają do nawierzchni ale również jadąc w takich "laczkach" ma się wrażenie "dodatkowego zawieszenia" jeśli wiecie o co mi chodzi... ;)
Zresztą jeśli dobrze pamiętam to zespół Ferrari F1 miał kontrakt z Michalin a kiedy zrezygnowali z ich usług to jednocześnie przestali zajmować pierwsze miejsca. Tutaj sprawdza się ich hasło "Są opony... i jest Michalin..." ;)
To jeśli chodzi o początek Twojej wypowiedzi ;)
Natomiast jeśli chodzi o kontrolowany poślizg to w tych laczkach i z tymi poprawkami jakie zastosowała Kia będzie to na suchej nawierzchni problem i bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego Tobie akurat ucieka przód :? Ja raczej z moją FL-ką 3 drzwiową mam o wiele inne doświadczenia. Środek ciężkości jest umiejscowiony "centryczno-dupiaszczo" co jest również dodatkową zaletą samochodu gdyż na dzień dobry w czasie poślizgu nie ciągnie Ciebie tyłeczek i masz duże szanse na wyprowadzenie samochodu - o czym zresztą wspominałeś. Jednak z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że właśnie pierwszą rzeczą jest ciągnięcie tyłeczka, który przy poślizgu jako pierwszy ciągnie do przodu... Takie zachowanie moze być również pomocne w tym czego Ty probujesz ;) ale w tej wersji będzie to ciężkie...

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

01 lut 2010 22:49

Poznań napisał(a):Na początku chciałbym raczej obronić producenta opon którego tak kategorycznie skwitowałeś.

Niezgadzam się z Twoją opinią. Michalin......

nie znam firmy michalin...nie zaznalem dobrej przyczepnosci fabrycznych opon ceeda...nie zarzuca mi tylem (ceed i proceed sa podsterowne)...wiec tylem tez ciezko zarzucic..ogolnie jest pluralizm i mozesz sie niezgadzac i bronic tandetnych michalkow..ale ja korzystajac z tego samego prawa..uwazam ze to badziew 8-)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: Czy udalo Wam sie wprowadzic ceeda w poslizg?

01 kwi 2010 00:35

Ferrari i Michelin i owszem. Tylko że są Micheliny i Micheliny. Jedne możesz kupić za niemałe pieniądze a te drugie idą na pierwszy montaż do aut zjeżdżających z taśmy. To już mój drugi nowy samochód obuty fabrycznie w opony tej marki i potwierdzam, to straszny badziew.

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl