klocki hamulcowe

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szady
 

13 maja 2009 07:20

<span>lancer</span> napisał(a):Natomiast jasną rzeczą jest iż jazda na zamiennikach jest dużo tańsza


tańsza i wydaje mi się że klocek Ferodo a jakiś tam super koreański to też różnica chociaż jeden i drugi robiony możliwe w tej samej fabryce a bite inne logo:)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

13 maja 2009 07:26

<span>szady87</span> napisał(a):chociaż jeden i drugi robiony mozliwe w tej samej fabryce a bite inne logo:)

To jest częsta praktyka w produkcji części eksplatacyjnych np klocki filtry itp

AUTOR WĄTKU
bruno
 

13 maja 2009 08:37

w poprzednim samochodzie (Audi 100) zakładałem klocki ATE i byłem bardzo zadowolony - wytrzymywały przebiegi na poziomie 70k przód i 120k tył. niestety ATE nie produkuje klocków do Ceedów - jedynie tarcze hamulcowe.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 15:31

Na allegro są klocki ATE do ceedeusza http://allegro.pl/item864375303_klocki_ ... arens.html
Szkoda, ze własnie mi wymieniają przednie w serwisie na oryginały po 40kkm :(

AUTOR WĄTKU
kokos89
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 18:14

podpowiedzcie koledzy jak w praktyce ma sie sprawa, jesli na przeglad zawitam ze swoimi klockami bardziej renomowanej firmy niz ta aso-kijowa. mozliwa jest w ogole taka kombinacja? co prawda mam nabite niecale 7 tysiecy i do wymiany klockow jeszcze spora droga, ale kwestia ta od dawna chodzi mi juz po glowie - tj lepsze tarcze (o ile sie pojawia) i markowe klocki. mowione bylo juz wiele razy i ja rowniez podpisze sie pod stwierdzeniem, ze hamulce w naszych samochodach nie sa bardzo efektywne :(

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 19:59

Ziemek napisał(a):Na allegro są klocki ATE do ceedeusza http://allegro.pl/item864375303_klocki_ ... arens.html
Szkoda, ze własnie mi wymieniają przednie w serwisie na oryginały po 40kkm :(


Ziemek,

Już wymieniasz? Dość szybko
Ja jak bede wymieniał klocki to zamontuje jakieś lepsze i również wymienie tarcze na ATE lub Brembo, bo te seryjne to straszna lipa.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 21:30

Nie ja wymieniam tylko serwis.
Oddałem dziś na przegląd po 40kkm i dostałem telefon, że klocków jest jeszcze może na 3 tys. i pytanie czy zmieniać, więc powiedziałem żeby zmienić (cena w serwisie była lepsza niż na auto kia!!!).
Też się zdziwiłem, że tak szybko poszły :? Choć może na to mieć wpływ spora ilość km w mieście i trochę ciężka noga :oops:

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 23:09

Ja dodam tylko, że mam automat a to przyśpiesza zużycie klocków. Styl jazdy zasadniczo wpływa na żywotność klocków. Przez pierwsze 40 tys miałem okres że jeździłem łagodniej i przednie klocki wytrzymały właśnie 40 tys. km. Na drugim komplecie bardziej agresywnie no i po 28 tys trzeba było zmienić. Tył wytrzymał 68 tys km. Jeśli kończą się klocki to wyraźnie czuć że pedał hamulca trzeba dużo głębiej wcisnąć aby samochód zaczął hamować albo trochę go pod pompować.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 23:12

teon napisał(a): Jeśli kończą się klocki to wyraźnie czuć że pedał hamulca trzeba dużo głębiej wcisnąć aby samochód zaczął hamować albo trochę go pod pompować.


W kijankach nie ma hydrauliki w hamulcowni więc podpompowanie to raczej rozgrzanie klocków. Wtedy ma rację bytu

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: klocki hamulcowe

08 sty 2010 23:29

Za bardzo nie wiem o co Ci chodzi z brakiem hydrauliki. To co zaobserwowałem u siebie to gdy mam zużyte klocki jeśli dotknę hamulec za pierwszym razem to wchodzi dosyć głęboko. Jak go odpuszczę i na cisnę ponownie to "bierze" już lepiej ale dopiero za trzecim razem jest naprawdę dobrze. Aha nie mówię tu o jakimś ekstremalnym hamowaniu ale o zwalnianiu np. przed jadącym przede mną wolniej samochodzie.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: klocki hamulcowe

09 sty 2010 17:55

Witam,
A u mnie ponad 92.000 km i klocki hamulcowe nie były jeszcze wymieniane.
Wg mnie powinny wytrzymać spokojnie do 100-120 tyś z produ i 150 tys tył.
Warunek : dużo trasy i bez extreme . Pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
vois
 

Re: klocki hamulcowe

09 mar 2010 14:47

witam
przezywam właśnie klockowy horror.
Jakiś czas temu szczególnie na zimnych hamulcach zaczęły mi szurać klocki z tyłu. Odgłos dosłownie jak w moim starym nissanie jak klocki były do wymiany.
Byłem w szoku bo auto przejechało dopiero 11 tysięcy.
Pojechałem do serwisu, gość mi powiedział, że na klockach w ceedzie jest jakaś szczelina w której zbiera się różny syf szczególnie w zimie sobie tam zamarza i szoruje. Usatysfakcjonowany logicznie brzmiącym wyjaśnieniem zapłaciłem 99,89 zł za czyszczenie i wyjechałem z serwisu.
2 dni później znowu szura.
Zacząłem się zastanawiać czy to nowy sposób na zarabianie w KIA?? Co tydzień czyszczenie za stówę?
Zdarzyła się wam taka sytuacja w ogóle? Facet twierdzi, że to nagminne i non stop ludzie z tym przyjeżdżają.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: klocki hamulcowe

09 mar 2010 15:16

Wiesz Vois moim zdaniem to szuranie powoduje czujnik mechaniczny o zużytych klockach.
Nie słyszałem jeszcze o czyszczeniu klocków. Np tarcze nawiercane to i owszem czyści się
a dokładniej mówiąc czyści się otwory bo zapycha je osad z klocków. Mi osobiście
nie zdarzyła się taka sytuacja dlatego na twoim miejscu zdjął bym koło i sam sprawdził
co się dzieje. Nie wiem jak jest z klockami z ASO ale wiem że blaszki które służą jako
czujnik mechaniczny bardzo często są za długie tylko po aby je często wymieniać.

AUTOR WĄTKU
rmx
 

Re: klocki hamulcowe

09 mar 2010 15:49

vois napisał(a):witam
przezywam właśnie klockowy horror.
Jakiś czas temu szczególnie na zimnych hamulcach zaczęły mi szurać klocki z tyłu. Odgłos dosłownie jak w moim starym nissanie jak klocki były do wymiany.
...
Zdarzyła się wam taka sytuacja w ogóle? Facet twierdzi, że to nagminne i non stop ludzie z tym przyjeżdżają.


Od niedawna mam to samo. Wcześniej zdarzały się podobne odgłosy po kilkugodzinnym lub dłuższym postoju (np wyjazd z garażu rano) - ale ustępowały po kilku przyciśnięciach pedału hamulca (taki temat był już na forum - wniosek: TTTM i się nie przejmować).

Ale ostatnio odgłos szurania już nie znika - podczas jazdy słyszalny był cały czas. Odwiedziłem serwis z prośbą o sprawdzenie - podczas jazdy testowej pan z obsługi klienta potwierdził, że słychać szuranie - i dał mechanikom auto do sprawdzenia. Po pół godzinie auto oddali i stwierdzili, że wszystko w porządku. I że TTTM. Skasowali 40zł za kontrolę hamulców.

Szuranie jest nadal - co prawda raz łagodniejsze, raz głośne - ale cały czas słyszalne. Na sprawność hamulców to nie wpływa - działają skutecznie jak dotychczas. Jedynie ten odgłos... Ale cóż - uznałem, że skoro serwis potwierdził, że wszystko w porządku i dali na to papier - to ok, jeżdżę i się nie przejmuję. A gdyby, odpukać, okazało się, że jednak było coś było nie tak - mam ich diagnozę, będę ścigał i tyle.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: klocki hamulcowe

10 mar 2010 00:18

też tak mam - jakbym grzał na jakiś rajdowych ponacinanych tarczach - ewidentny odgłos tarcia/ścierania.
raz jest głośniej raz jest ciszej - i to raczej nie zależy od osadzającego się na tarczach rdzawego nalotu - bo ten znika po kilku mocniejszych hamowaniach
tak więc TTTM!

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: klocki hamulcowe

13 mar 2010 19:53

U mnie tez podobna sytuacja. Według mnie spowodowane jest to zużyciem tarcz co zauważyłem przy zmianie kółek :(

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: klocki hamulcowe

15 mar 2010 13:51

W sklepie autokia są zamienniki po 100PLN.Czy ktoś ma jakąś opinię o tych klockach?

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: klocki hamulcowe

15 mar 2010 21:59

rawemon napisał(a):są zamienniki po 100PLN


A czy te zamienniki mają jakąś nazwę ? Ja do tej pory przetestowałem :
Textary, Ferodo, Valeo, TRW. Zresztą jak szukasz klocków to
polecam Inter Cars oni mają dużą ofertę : chyba największą :)

http://sklep.intercars.com.pl/

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: klocki hamulcowe

16 mar 2010 21:09

szady87 napisał(a):Ja do tej pory przetestowałem :
Textary, Ferodo, Valeo, TRW.

To wszystko w ceedku, chyba nie :?:
Interesuje mnie Twoja opinia o Textarach. IMO Ferodo są za miękkie i kończą się za szybko (mój rekord to jakieś 12 kkmów), z TRW Lucas byłem całkiem zadowolony, a Valeo nie testowałem z tym że nie widziałem ich do ceedka

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: klocki hamulcowe

17 mar 2010 08:18

less napisał(a):To wszystko w ceedku, chyba nie


A no w ceedku. Tylko walnąłem się bo proponowali mi Valeo których nie mieli i swego czasu na tył
zarzuciłem Kashiyame. A więc na przodzie miałem założone Ferodo i TRW, tył Textar i tą jame co pisałem.

less napisał(a):Interesuje mnie Twoja opinia o Textarach


Pierwsze klocki jakie zarzuciłem na tył po oryginałach - niewypał - moim zdaniem za twarde - trzeba było
by zakładać inną tarczę / twardszą / klocki bardzo twarde, szybko tarcza leci. Jamy w tą zimę mi się
na tyle rozwarstwiły :? i na przeglądzie musieli włożyć swoje.

A z przodu - Ferodo jak mówisz a z TRW chyba jestem najlepiej zadowolony :) No i jak do tej pory najdłużej
na nich jeżdżę, co prawda szykuję mi się niedługo wymiana - czekam na opinie w sprawie tarcz i klocki jakie
teraz planuję założyć to ATE. Zdam relacje jak będzie :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl