klocki hamulcowe

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klocki hamulcowe

28 cze 2011 15:50

Ruszok z całym szacunkiem, ale bzdury gadasz. Zdzierając ranty regularnie co roku zapewniam sobie dużo lepsze hamowanie, a o zniszczeniu tarczy nie ma mowy. Zdzieram rant na równi z całą powierzchnią tarczy. Przetoczenie tarczy to utrata grubości, a to prowadzi do szybszej wymiany. Efekty są widoczne już przy pierwszym hamowaniu po zabawie z tarczami. Hamulce stają się bardzo czułe i już delikatnie wciśnięcie pedału hamuje auto.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

28 cze 2011 15:56

Jeśli robisz to z głową i w miarę staranie to ok. Oczywiście warunkiem jest tu też niezbyt duża wielkość rantu. Jeśli rant jest za duży to tarcza się zwichruje. To, że Tobie się robiły małe ranty nie znaczy że zawsze takie są :) A wyrównanie takiego większego rantu [chodzi mi o szerokość] domowymi sposobami da efekt wibratora pod pedałem. A to dlatego, że nie zrobisz tego idealnie równo.
Oczywiście z całym szacunkiem co nie :) Nie ma się co kłócić. Można to zrobić jak ranty są małe. Jednak jak są większe, nie ma się narzędzi czy nie ma się wiary w swoje możliwości to lepiej oddać tarczę do tokarza tak jak jeleniak. Będzie to tańsze niż kupno nowej tarczy :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: klocki hamulcowe

28 cze 2011 21:52

Dzięki wam wszystkim za porady i sugestie. Na pewno z nich skorzystam. Jeśli chodzi o szlifowanie tarcz to przy okazji wymiany klocków przeszlifowano je w serwisie. Po lekturze treści z pod linku od teona stwierdzam , że przyczyn piszczenia hamulców może być wiele. Jeszcze raz dziękuje wam za zgłębienie tematu i pomoc. :thanks :good

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: klocki hamulcowe

06 wrz 2011 17:36

ęde zamawiał trochę gratów w tym sklepie to bym klocki przy okazji sobie zamówił
czy ktoś mi powie co to są za klocki te zamienniki ? marka firma ? Darek K ty nie czasem takie kupiłeś?

http://kiasklep.pl/index2.php?a=ceed&b= ... 269d8c476c
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: klocki hamulcowe

06 wrz 2011 17:42

sensor napisał(a):ęde zamawiał trochę gratów w tym sklepie to bym klocki przy okazji sobie zamówił


Moja propozycja, skoro jesteś zadowolony z Nowego aso to zapytaj tam o te graty. Bo może się okazać że tyle samo kosztują lub mniej :) i klocki :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: klocki hamulcowe

06 wrz 2011 17:50

nowe ASo na magazynie wprowadza TYLKO produkty w czerwonych opakowaniach z logo KIA ;-) już pytałem

ale na wymiany oleju bede jeszcze jeździł
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
rjd
 

Re: klocki hamulcowe

21 mar 2012 13:23

Czy komuś ASO marudził za własne klocki i ich wymianę? Bo cena niemal 500 za wymianę nie wchodzi w rachubę.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: klocki hamulcowe

21 mar 2012 21:33

Mi przy serwisie założono oryginały z ASO . Powiedziano mi o tym po ich zamontowaniu. Bez chwili namysłu kazałem je zdjąć jak usłyszałem cenę. Założyli mi stare a za 2 tygodnie założyli mi moje Bosche z tym , że jest adnotacja o tym w papierach , że klocki są moją własnością. Chodzi o to , że serwis nie ponosi odpowiedzialności gwarancyjnej za te klocki co jest zrozumiałe. Tyle ot. Klocki teraz sprawują się świetnie choć na początku piszczały. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
rjd
 

Re: klocki hamulcowe

22 mar 2012 21:00

Problem klocków się rozwiązał:) Nie ma się co szczypać. Niech pójdą po rozum do głowy.

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: klocki hamulcowe

23 mar 2012 09:16

A nie oryginalne ile km wam wytrzymuja? Ja na oryginalnych zrobilem 80kkm i mialy jeszcze pare mm ale jechalem do Chorwacji i nie wolalem ryzykowac.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klocki hamulcowe

23 mar 2012 10:50

Klamer to zbyt ogólne pytanie, bo każdy klocek będzie miał inne zużycie. Podaj co masz założone i może trafi się ktoś kto miał to samo.

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: klocki hamulcowe

23 mar 2012 11:16

Mam 2 raz oryginalne. Jak milem scenica to wymienialem klocki nieoryginalne co 30kkm.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: klocki hamulcowe

23 mar 2012 21:08

Ja oryginale zamieniłem na boscha po 40 000km wszystko zależy od stylu jazdy i tego gdzie się jeździ .Po mieście klocki szybciej się zużyją.

AUTOR WĄTKU
karolp76
 

Re: klocki hamulcowe

11 maja 2012 22:55

Czy ktoś miał zestaw na przód nowych tarcz textar i nowych klocków bosch, dla mnie tragedia, klocki działają sprawnie tylko na zimno jak się rozgrzeją to piszczą a co jakiś czas buczą jakby dostały się tam jakiś piasek, pomaga porządne depnięcie po hamulcach ale po jakimś czasie temat powraca. Na tyle mnie to denerwowało że kupiłem oryginalne klocki za 210 zł i w sobotę zmienię. Ciekawe czy pomoże.
Po pierwsze brakuje "dzień dobry' :twisted:
Po drugie drugi identyczny post został usunięty w wątku "Wymiana tarcz przednich"
Po trzecie dzień dobry
/George

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: klocki hamulcowe

31 maja 2012 10:37

Witam,

Ja jeżdżę mało samochodem, aczkolwiek regularnie. Po 4 latach mam nastukane 27.500 km. W zeszłym tygodniu na przeglądzie ASO powiedziano mi, że mam przednie klocki do wymiany (są jeszcze na jakieś 5kkm - zapewne tyle zrobie w rok :) ). Dziwnie mało zrobiłem na tych klockach, a nie szaleję - ale niemalże cały czas jazda po Warszawie.
Jednak podejrzewałem, że klocki mogą być do wymiany i wcześniej zakupiłem zamienniki - firmy Hi-Q (podobno są z tej samej fabryki co oryginały). Jak panu w serwisie pokazałem, to trochę się dziwnie spojrzał na mnie i skwitował, że to zamienniki i powiedział OK.

Ktoś się pytał gdzie można kupić zamienniki? Otóż tutaj: http://www.top-serwis.com/. Byłem osobiście, dostałem chyba 25% zniżki (zapytałem się o rabacik) i za komplet przód i tył zapłaciłem 162 zł :D Takie właśnie wstawiają w niektórych ASO jako zamienniki za 185zł na przód (oryginał 400-450zł).

PS. Brat też na KIA CEED i po 4 latach zrobił około 37kkm i ma do wymiany klocki z tyłu i tarcze z przodu przy następnej wymianie :o (fakt, jazda głównie po Warszawie, ale bez przesady z tymi tarczami...).

AUTOR WĄTKU
tommy
 

Re: klocki hamulcowe

04 cze 2012 09:56

Hi-Q? Pierwsze słysze cóż to za wynalazek;) Ja jestem zdania, że najlepiej kupować z trójki ATE, TRW i Ferodo, firmy te działają od długiego czasu na rynku i się specjalizują w hamulcach

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

04 cze 2012 12:40

Dodałbym jednak TEXTARa. Bardzo często idą na 1 montaż.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: klocki hamulcowe

04 cze 2012 19:53

Wszystsko jest bardzo pdodobnej jakości choć okazuje się,że koreańskie klocki lepsze są od Boscha ,na dłużej starczają.
Koreańskie są naprawdę koreańskie a Boscha niby niemieckie ale tak naprawde są chińskie.

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: klocki hamulcowe

10 lip 2012 22:28

rjd napisał(a):Czy komuś ASO marudził za własne klocki i ich wymianę? Bo cena niemal 500 za wymianę nie wchodzi w rachubę.


Ja kupiłem klocki TRW na przód i pojechałem z nimi do ASO na wymiane. Po rabacie wyszło 90 zł brutto - więc myślę, że nie ma dramatu.

Przód wymieniałem przy 70 tyś km, tył poszedł po 80 tyś.

Klocki TRW przód 105 zł, tył 100zł.
pozdr

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 10:35

Co do rantów to ściągałem wczoraj szlifierką z tarczą listkową - efekt super, czas krótki.

Ale... Zauważyłem na prawym, tylnym zacisku uszkodzenie elementu 582331H000:
Obrazek
Ta gumka jest w jednym miejscu przetopiona. Zabezpieczyłem to... Ale gumkę trzeba wymienić. Pytanie - dam radę to sam zrobić? Bez wyciągania tłoczka? Czy muszę jechać do warsztatu? W środku czysto więc musiało się to stać niedawno.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl