klocki hamulcowe

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 10:35

Co do rantów to ściągałem wczoraj szlifierką z tarczą listkową - efekt super, czas krótki.

Ale... Zauważyłem na prawym, tylnym zacisku uszkodzenie elementu 58233:
Obrazek
Ta gumka jest w jednym miejscu przetopiona. Zabezpieczyłem to... Ale gumkę trzeba wymienić. Pytanie - dam radę to sam zrobić? Bez wyciągania tłoczka? Czy muszę jechać do warsztatu? W środku czysto więc musiało się to stać niedawno.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 11:09

Spokojnie dasz radę to wymienić sam, po prostu będziesz musiał troszkę tłoczek wypchnąć, a po nasmarowaniu i wymianie wcisnąć. Nic trudnego. O ile chodzi Ci o uszczelkę tłoczka, a nie o coś innego :D Zastanawiam się tylko co się musiało dziać, że ona się przetopiła ? Zapiekł się zacisk? Jakiś kamyk czy coś wpadło i tarło? Takie zestawy uszczelek są w sklepach motoryzacyjnych do kupienia bez problemu, nie musisz nawet tego w ASO szukać.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 11:49

Najpierw pojadę do ASO i spytam jak to możliwe, że tego nie zauważono na przeglądzie...

Tak chodzi o tę osłonkę. A tłoczek jest wciskany czy może wkręcany? Poza tym nie mam ściągacza, żeby go potem wcisnąć. A nasmarować to czym?

Co się tam mogło stać to nie wiem. To jest w takiej części gdzie ta gumka jest najbliżej jarzma, raz sobie pozwoliłem ostro pohamować, ale to spodziewałbym się potopionej gumy też z drugiej strony (ale to było przed przeglądem mimo wszystko). U mnie ta guma mało odstaje od zacisku bo klocki są w dobrym stanie. Wygląda to tak jakby na tym spiętrzeniu ktoś oparł fajkę i przytopiło. Dokładnie taki owalny kształt i widać wytopienie na krawędziach tej dziury. W środku czysto więc się to musiało stać niedawno... Jedne co widzę to na tym kole w ASO zamienili klocki prawy z lewym. Pytanie dlaczego? Ten co ma być przy tłoczku ma blaszkę z wystającym czymś. Może to coś tam przytopiło?

Czyli rozebrać to, popompować trochę żeby wyszedł do przodu i wtedy to jest tylko na takich wytłoczeniach?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 12:04

Rozebrać, wsadzić coś między tłoczek, a jarzmo, żeby nie mógł wyjść za dużo i delikatnie nacisnąć na pedał hamulca. Jest specjalny smar do tłoczków, jak wieczorem wrócę do domu to Ci mogę podesłać info jaki, bo mam jeszcze resztkę w garażu. Na dobrą sprawę do wciśnięcia go o ten 1 cm wystarczy Ci ręka i trzonek od młotka. Nie wiem czy jest wkręcany, bo w kii nie musiałem go jeszcze wciskać.
Ta gumka trzyma się tylko na 2 końcach na takich przetłoczeniach, da się to dzięki temu zrobić bez rozbierania całości. Ta blaszka ma piszczeć jak się klocki będą kończyły, serwis za zamianę klocków to bym normalnie za COŚ powiesił na dzień dobry... Od gwałtownego hamowania to się nie ma prawa podtopić.
Możesz na YT poszukać z innych aut jak to ludzie robią, będziesz miał wszystko fajnie pokazane. Mi to nie sprawiło w żadnym aucie jak na razie problemów.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 12:11

A co mam kupić? Tylko tę osłonę 58233? Bo z rysunku wynika, że tam jeszcze jest ten oring 58232, ale wydaje mi się, że on normalnie jest między zaciskiem a tłoczkiem. Chyba, że tutaj to jest jakiś oring centrujący, albo trzymający tę osłonę?
Gdzieniegdzie piszą, że lepiej tam dać wazeliny technicznej...

Dzięki. Jutro spróbuję złożyć reklamację w tej sprawie. Jak nie to wymienię to sam.

A na YT nie widzę nic ciekawego :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klocki hamulcowe

15 lip 2012 17:51

Ja do tego mam smar "Pasta C tłoczki cylinderki" jakieś firmy na M.
W sklepie motoryzacyjnym dostaniesz pewnie cały komplet gumek do regeneracji 1 zacisku. Tam będzie wszystko, ale wymieniasz tylko to co masz rozwalone :P

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klocki hamulcowe

17 lip 2012 16:41

Ok. Dzięki. Dam znać jak poszło.

Gumka zostanie wymieniona w ASO. Niby tam mieli zapisane, że ten zacisk się zapiekł... Co nie zmienia faktu iż nawet jeśli coś to powinni tę gumkę wymienić, albo mi dać znać. W każdym razie wymienią.
Gumka kosztuje 13 zł.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
nisiia
 

Re: klocki hamulcowe

07 paź 2012 10:53

Okej, to teraz ja się wygłupiam. Samochód mam od 3 miesięcy, prawko mam od 3 miesięcy nie znam się na niczym, typowe. Ostatnio mój kumpel jechał moją Wandą i stwierdził, że muszę wymienić klocki (czy tarcze, nie pamiętam, trochę nieważka byłam). No i właśnie, tu nasuwa się pytanie - skąd mam wiedzieć, czy muszę wymienić? Kolega stwierdził, że słychać jak trą (?). Niestety nie wiem, czy Tata wcześniej kiedykolwiek wymieniał, nie zdążyłam zapytać, ale chyba nie wymieniał, a Wanda już ma 4 latka i bodajże 60tys z czymś. I jeżeli mam wymienić to co, gdzie, jak, na co i w ogóle wszystko? :)

Przepraszam za chaos, w innych tematach nie jestem taka głupia, naprawdę ;)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: klocki hamulcowe

07 paź 2012 11:02

Odgłos zużytych klocków jest bardzo charakterystyczny - słychać podczas hamowania buczenie, pisk, pedał hamulca jakby lekko falował - no nie wiem, jak bardziej to opisać. Jeśli słychac to trzeba szybko na wymianę - czasami wytarczy wymienić klocki, tarcze przy 60 kkm mogą być jeszcze OK - chwilka dłuższa w hamowaniu wytartymi klockami i tarcze na bank równiez do wymiany, co znacznie zwiększa koszt operacji. Oczywiście ważne jest tez kwestia bezpieczeństwa, na wytartych klockach auto hamuje znacznie gorzej i mocno przegrzewa układ hamulcowy, co może doprowadzić w skrajnym przypadku nawet do zagotowania płynu i utraty hamulców w ogóle - a wtedy ładny dzwon murowany.
Jeśli nie masz doświadczenia podjedź do jakiegoś dobrego warsztatu - ocenią to momentalnie, jesli tylko klocki do wymiany to operacja trwa mniej niz godzinę..
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: klocki hamulcowe

16 paź 2012 18:01

Jak byłem w serwisie to za klocki krzyknęli mi 320 przód a tarcze 530+do tego robocizna :szok .A za tarcze przód +klocki firmy Textar z wymianą zapłaciłem 500.

Tom-as
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 kwi 2015 20:06
Lokalizacja: Sosnowiec, Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: klocki hamulcowe

20 mar 2016 21:49

Trochę odświeżę temat, mianowicie jakiej firmy klocki hamulcowe polecacie, nie chcę wydać majątku, ale oczywiście hamulce to hamulce. Ostatnio Hołek reklamuje coś polskiego (bodajże "BRECK" czy jakoś tak) ciekaw jestem waszych opinii.
A druga sprawa, od jakiegoś czasu po dłuższych przestojach na ręcznym(około tygodnia) na tarczach hamulcowych widać wyraźne ślady klocków hamulcowych i tworzy się w miejscu styku klocków z tarczą mikro warstwa materiału okładziny. Potem w trakcie jazdy do momentu wytarcia się tego miejsca słychać lekkie bicie podczas hamowania. Czy ktoś z was się już z czymś takim spotkał?

AUTOR WĄTKU
ghost985
 

Re: klocki hamulcowe

21 mar 2016 15:59

Ja po świętach będę wymieniał komplet tarcze+klocki i zakupuje tu: http://www.sklepmartec.pl/k3312,tarcze- ... cee-d.html
Kupowałem już u nich cały zestaw do Opla i żadnych różnic w jakości nie zauważyłem. Najlepsze jest to, że klocki zakładali do kijanek w pucharze Ceeda :ok

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: klocki hamulcowe

26 mar 2016 07:51

A ja trochę z innej beczki. Wczoraj byłem w ASO na wymianie klocków. Przede mną był facet też na wymianie klocków i chyba również tarcz. Z klocków zostały mu tylko blachy i wiedząc o tym, jechał ze Śląska do Bydgoszczy. Makabra.

AUTOR WĄTKU
mati939
 

Re: klocki hamulcowe

26 mar 2016 10:33

@Tom-as ja zawsze kupuje ATE i są bardzo dobre nie piszcza i nie ma czarnego pyłu. Miałem TRW to zawsze coś biło w kołach :)

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Tom-as
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 kwi 2015 20:06
Lokalizacja: Sosnowiec, Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: klocki hamulcowe

26 mar 2016 21:14

mati939 napisał(a): ja zawsze kupuje ATE i są bardzo dobre nie piszcza i nie ma czarnego pyłu. Miałem TRW to zawsze coś biło w kołach :)

W sumie to chyba nie używałem ani jednych ani drugich, obydwie marki są w podobnej cenie. Zastanawiam się jeszcze nad Brembo i Bosch-em, są nieco tańsze, ale też nie mam z nimi żadnych doświadczeń.

AUTOR WĄTKU
mati939
 

Re: klocki hamulcowe

27 mar 2016 09:00

Brembo strasznie zostawiają czarny osad na felgach miałem je w innym aucie. Mi zawsze polecano TRW ale ja już nigdy nie kupię :D zawsze jak je miałem to był jakiś problem z układem hamowania to że jedno koło bierze bardziej tp jakis huk podczas hamowania a jak zakupiłem ATE to uwierz samochód ma na prawde zajebiste hamowanie :)

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: klocki hamulcowe

28 mar 2016 10:11

Ja też mam teraz klocki ATE, przód i tył. Ale na razie trudno mi o nich cokolwiek powiedzieć.

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: klocki hamulcowe

28 mar 2016 10:55

Będą pasować do mojego ceeda? Kompletnie sie na tym nie znam :p
https://www.ucando.pl/produkt/zestaw_kl ... 18D994-402

AUTOR WĄTKU
ghost985
 

Re: klocki hamulcowe

31 mar 2016 10:21

ghost985 napisał(a):Ja po świętach będę wymieniał komplet tarcze+klocki i zakupuje tu: http://www.sklepmartec.pl/k3312,tarcze- ... cee-d.html


Komplet na przód zakupiony, polska firma z Rzeszowa, z przesyłką zapłaciłem całe 260zł. Czekam na paczkę i potem montaż. Przejadę trochę kilometrów to się wypowiem co i jak.

05/04/2016. Paczka odebrana, wszystko w jak najlepszym porządku, dokupiłem jeszcze zestaw naprawczy zacisku na prawy przód (kiedyś się zablokował, mocno zagrzał, wyczyściłem, nasmarowałem, ale nadal ciężko chodzi), może jeszcze zaciski sobie pomaluje i postaram się wrzucić fotki z montażu :thanks

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: klocki hamulcowe

10 kwi 2016 11:08

Tydzień temu wymieniłem tarcze i klocki (przód, tył) na Hella Pagid do tego płyn hamulcowy Hella DOT 4 LV i zestaw spisuje się bardzo dobrze.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl