klocki hamulcowe

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: klocki hamulcowe

17 kwi 2010 21:13

Ja też jestem po wymianie klocków, ale przy przebiegu 60 tys. W serwisie po przegladzie przy 40 tys km, kazali mi wymienić za 5 tys km, także wydaje mi się, że oni lubią wymieniać częściej niż rzadziej ;)
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: klocki hamulcowe

17 kwi 2010 22:35

Slowiszi napisał(a):Powiem szczerze, że jestem zaskoczony przebiegami jakie robicie na komplecie klocków hamulcowych.
Pojechałem na przegląd do Carserwisu na 1-go sierpnia w Warszawie w zeszłym tygodniu w czwartek i panowie wymienili wszystkie klocki w samochodzie który ma przejechane 16 800 km.
Przy odbiorze trochę mnie zatkało że po tak małym przebiegu klocki poszły do śmieci. Oczywiście jeżdżę obecnie prawie wyłącznie po mieście ale pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło.
W poprzednim samochodzie a był on o wiele mniej zaawansowany technicznie udawało się osiągać 30 tys. do wymiany.
W przypadku kijanki trochę mnie to zaskoczyło
Pozdrawiam


Częstotliwość wymiany klocków jest podyktowana częstotliwością używania pedału hamulca. Nie ma wpływu zaawansowanie techniczne autka. U mnie obecnie po przejechaniu 60kkm (od wymiany) mam jeszcze 8mm na przodzie.

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: klocki hamulcowe

19 kwi 2010 10:48

Carserwis to papracy straszni do tego nierzetelni. mogli ci wymienic dobre klocki - jesli nie patrzyles im na rece. co za problem powiedziec ze tamte sie skonczyly i skasowac klienta na kilkaset zlotych? a jak spyta gdzie sa stare klcoki to pokazac jakiekolwiek z ceeda z przebiegiem 50.000 czy 60.000 km. a te niby zuzyte (twoje) mozna wlozyc komus kto tam przyjedzie na przegląd jako nowe. a prawdziwe nowe - sprzedac na allegro albo opchnac znajomemu. czysty zysk.
ja tez jezdze po miescie, w rok raptem 8 tys. ale jak pojechalem na przegląd to widzialem jak moje klocki wygladaja (wyjete do oczyszczenia) - po tym przebiegu prawie jak nowe, minimalne zuzycie. mysle ze 50-60 tysiecy to z palcem w nosie przejada...

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: klocki hamulcowe

20 kwi 2010 07:33

minister napisał(a):Carserwis to papracy straszni do tego nierzetelni. mogli ci wymienic dobre klocki - jesli nie patrzyles im na rece. co za problem powiedziec ze tamte sie skonczyly i skasowac klienta na kilkaset zlotych? a jak spyta gdzie sa stare klcoki to pokazac jakiekolwiek z ceeda z przebiegiem 50.000 czy 60.000 km. a te niby zuzyte (twoje) mozna wlozyc komus kto tam przyjedzie na przegląd jako nowe. a prawdziwe nowe - sprzedac na allegro albo opchnac znajomemu. czysty zysk...


W Carserwisie nie potrafią poprawnie listu poleconego zaadresować a co dopiero mówić o właściwym i rzetelnym serwisowaniu samochodów. Ich fachowość jest oszołamiająca :)
Sorry za out ale nie mogłem sobie odmówić :D

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: klocki hamulcowe

20 kwi 2010 11:09

Ja po 15kkm (jazda głównie miejska) mam śladowe zużycie klocków - zmierzone w Carsewisie (stałem cały czas przy samochodzie).

AUTOR WĄTKU
Slowiszi
 

Re: klocki hamulcowe

20 kwi 2010 20:43

Niestety ja przy samochodzie wogóle nie stałem, byłem zmuszony zostawić samochód na przegląd i wróciłem jak oznajmili że jest wykonany.

Natępnym razem napewno tego błędu nie popełnię i węzmę urlop na dzień serwisu.

Natomiast nadal nie wiem który serwis wybrać na następny przegląd w Warszawie.

Pozdrawiam
Slowiszi

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: klocki hamulcowe

20 kwi 2010 21:11

Slowiszi napisał(a):Natomiast nadal nie wiem który serwis wybrać na następny przegląd w Warszawie.

Tradycyjnie polecam Malibu Auto Centrum 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: klocki hamulcowe

21 kwi 2010 08:20

Gizmo121 napisał(a):Tradycyjnie polecam Malibu Auto Centrum 8-)

Wojtku zaczynam podejrzewać, że Malibu płaci Tobie za reklamę bądź udziela lepszych warunków serwisowych :wink:
Sorry za :ot:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: klocki hamulcowe

21 kwi 2010 08:42

Gizmo121 napisał(a):
Slowiszi napisał(a):Natomiast nadal nie wiem który serwis wybrać na następny przegląd w Warszawie.

Tradycyjnie polecam Malibu Auto Centrum 8-)

Albo Kia Plaza na Czyżewskiej :)

ps
Piotr13,
mnie nikt nie płaci ;)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: klocki hamulcowe

21 kwi 2010 10:37

Piotr13 napisał(a):Wojtku zaczynam podejrzewać, że Malibu płaci Tobie za reklamę bądź udziela lepszych warunków serwisowych :wink:

Piotrze :) "Po czym wnosisz??" Zawsze byłem tam dobrze i fachowo obsłużony ( bez żadnych podtekstów ) stąd ma propozycja 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Olek
 

Re: klocki hamulcowe

29 wrz 2010 09:01

Przy 72 tys. skończyły się klocki z przodu (dosłownie się skończyły bo od strony pasażera wewnetrznego klocka już nie było w ogole :? ) Nie dam się ograbić przez ASO wieć kolocki wymieniłem w Serwisie Bosch'a.

Koszt:

- klocki Bosch (z allegro) 133,00 PLN (z przesyłką)
- wymiana 40,00 PLN

Razem: 173,00 PLN

P.S Może ktoś napisać ile policzyli w ASO za taką usługę ? Bo wiem, że cena klocków to ok. 300 zł :?

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: klocki hamulcowe

02 paź 2010 18:04

A u mnie 119.000 km i klocki jeszcze nie były wymieniane :) Auto głównie śmiga na trasie :)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: klocki hamulcowe

16 lis 2010 09:23

Jakiej firmy sa orginalne klocki do ceeda? Bosh? Cena w ASO chora a roboty z 5 min, wiec sam w garazu wymienie.

AUTOR WĄTKU
tedix
 

Re: klocki hamulcowe

12 sty 2011 19:51

Hejka.
Poruszono w trakcie dyskusji temat czujników zużycia klocków... Zapytuje więc drogie grono fachowców - są czujniki w naszych autach czy nie? Nie doczytałem się wcześniej konkretnej opinii.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: klocki hamulcowe

12 sty 2011 20:29

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: klocki hamulcowe

13 sty 2011 17:41

U mnie 128.000 km i klocki jeszcze nie były wymieniane. Kupiłem części w autokia. Wymienię tarcze i klocki na 140.000 km z przodu - chyba, że wcześniej padną. Pozdrawiam Darek

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: klocki hamulcowe

13 sty 2011 17:44

Po co tarcze chcesz wymieniać.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: klocki hamulcowe

14 sty 2011 10:40

Sa czujniki blaszki takie jak znikna to trzeba wymienic :smile:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: klocki hamulcowe

14 sty 2011 11:51

wujekcybul napisał(a):Sa czujniki blaszki takie jak znikna to trzeba wymienic :smile:

Powinno być : są czujniki z wygiętej blaszki które zaczynają "hałasować" jak okładziny dojdą do minimalnej grubości Obrazek
Blaszki widać w prawych klockach na dole :oczko
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: klocki hamulcowe

17 sty 2011 13:48

Mnie nie piszczalo ale wlazlem pod spod i zobaczylem, ze ich nie ma. Sam wymienialem i przod i tyl.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl