stuki przy skręcaniu

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
qzim
 

stuki przy skręcaniu

06 kwi 2009 18:17

Witam,

ostatnio słysze coraz głośniejsze stuki przy skręcaniu (zwłaszcza na nierównościach), domyślam się że to łącznik stabilizatora (dosyć często mnie to spotykało w lanosie) i moje pytanie czy to na pewno to, czy to normalne ze juz po 6k km (chociaż poznań pięknych dróg raczej nie ma) i czy aso wymienia to na gwarancji? warto z tym czekac do przegladu ktory mam w lipcu czy lepiej od razu jechac?

AUTOR WĄTKU
falco83
 

06 kwi 2009 18:39

czytałem tu na forum, że na gwarancji jeden z kolegów wymieniał... ja jeżdże po Poznaniu i mam 8 tyś... i nic nie słyszę(odpukać)
ps. Jeździłem po gorszych drogach i Poznań wcale takich złych niema :wink:

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

06 kwi 2009 18:43

Jeżeli to łącznik, to poczytajcie tu:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... bilizatora
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
damian23
 

06 kwi 2009 19:34

a najbardziej przy mocnym skrecaniu kierownica?? u mnie slychac stuki od nowosci przy zawracaniu najbardziej... bylem dwa razy w aso i nic...

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

06 kwi 2009 19:45

<span>damian23</span> napisał(a):u mnie slychac stuki od nowosci przy zawracaniu


Ja bym tego nie bagatelizował.Jeśli są to metaliczne stuki w czasie zawracania lub przy ostrym ruszaniu na skręconych kołach to może być felerny przegub, ale to czarny scenariusz.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
damian23
 

06 kwi 2009 20:12

nie bagatelizowalem ale bylem dwa razy w aso sprawdzali zawieszenie i powiedzieli ze wszystko ok..to sam juz niewiem..

AUTOR WĄTKU
bociek
 

06 kwi 2009 20:20

<span>damian23</span> napisał(a):powiedzieli ze wszystko ok..to sam juz niewiem..


A ja Ci powiem że bierzesz jednego z drugim na pojeżdżawkę i zademonstruj że coś stuka. Inaczej będą mówić że jest ok lub TTTM

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

06 kwi 2009 20:44

myślę że masz to samo z czym ja się borykam od samego początku. Jeśli jest to to samo to Stuka w kolumnie kierownicy - ja miałem tak odkąd odebrałem auto z salonu. Przesiadłem się z astryII i również myślalem na początku, że to łącznik bo daje jak dla mnie podobne wrażenia słuchowe. Po pierwszym zgloszeniu zostawiłem auto na cały dzień (zgłosiłem stuki przy skręcaniu w lewo na nierównościach). Uporali się, niestety szybko stuki pojawiły się przy skręcaniu w prawo, znów serwis i znów coś poskręcali tym razem zajęło to ok 30 min. obecnie po roku eksploatacji znów stuka na nierównościach tym razem juz również przy jedzdzie na wprost i skręcaniu. Zgłoszę to przy okazji IIego przeglądu. Najlepiej zabrać pana majstra :) na tzw kocie łby i jechać od lewego krawężnika do prawego :)) ja tak zrobiłem i poskutkowało. mniej optymistyczne jest to że nie potrafią tego naprawić raz na zawsze! A może potrafią tylko nie chcą :) bo chcą sobie zapewnić wiecej pracy. Pozdro
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
damian23
 

06 kwi 2009 20:49

tez zglaszalem stuki i w zawieszeniu potem w kolumnie kierownicy po sam niewiem juz gdzie..jak ostro zawra sie albo skreca a co najlepsze nei zawsze stuka..mechanicy w aso tez cos podregulowali mialo byc ok ale bylo tak samo to odpuscilem..ponad 3tys przejechalem i nic sie nie nasila..moze takie juz ma zawieszenie..

AUTOR WĄTKU
pitern
 

06 kwi 2009 20:58

A może łożyska w McPherson'ach (EDIT) jakkolwiek to się pisze, miałem tak w poprzednim aucie ze był stuk metaliczny przy skręconych kołach.

AUTOR WĄTKU
damian23
 

06 kwi 2009 21:02

auto ma 4 miesiece i niecale 4tys przebiegu wiec az tak zle chyba nie jest..tymbardziej ze sprawdzali dwa razy zawieszenie w aso..

AUTOR WĄTKU
pitern
 

06 kwi 2009 21:44

Moj tez był wtedy nówes i zawsze waliło jak skrecałem w lewo do bramy wjazdowej.

AUTOR WĄTKU
topic
 

07 kwi 2009 07:06

Witam,,

Mam ten sam problem stuki przenoszące po kolumnie kierownicy. Miałem wymieniane łączniki stabilizatora po 14tys- nie pomogło, miałem wymienianą gumową cześć przekładni kierowniczej po 15tys - nie pomogło, miałem wymieniany po 18 tys układ kierowniczy ze wspomaganiem - to też nie pomogło. Wygląda na to ze KIA nie radzi sobie z tym problemem. :(

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2009 09:25

Topic - wymieniono ci cały układ kierowniczy z maglownicą i elementem gumowym przekładni kierowniczej?

AUTOR WĄTKU
topic
 

07 kwi 2009 14:30

mark napisał(a):Topic - wymieniono ci cały układ kierowniczy z maglownicą i elementem gumowym przekładni kierowniczej?


.. układ kierowniczy ze wspomaganie bez maglownicy , element gumowy był wymieniany w poprzednim układzie kierowniczym (dokłanie element sprzęgła kłowego pomiedzy silnikiem od wspomagania a przekładnią,

AUTOR WĄTKU
Berger
 

07 kwi 2009 14:48

także zgłaszam stuki, tylko u mnie przy delikatnym skręcaniu, a właściwie prostowaniu, i dźwięki dochodzą roczej dość płytko. Przebieg 55kkm.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

07 kwi 2009 16:15

jak stuka przy skręcaniu to też może być maglownica

AUTOR WĄTKU
krolik_pw
 

07 kwi 2009 17:47

... a może przeguby

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2009 21:03

...
Ostatnio edytowano 03 kwi 2010 20:22 przez mark, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
topic
 

07 kwi 2009 21:18

mark napisał(a):
topic napisał(a):
mark napisał(a):Topic - wymieniono ci cały układ kierowniczy z maglownicą i elementem gumowym przekładni kierowniczej?


.. układ kierowniczy ze wspomaganie bez maglownicy , element gumowy był wymieniany w poprzednim układzie kierowniczym (dokładnie element sprzęgła kłowego pomiędzy silnikiem od wspomagania a przekładnią,


Wobec tego nie wymieniono w twoim autku tylko maglownicy i samej przekładni?


.. trochę się nie rozumiemy :o , powtarzam miałem wymienioną kolumnę kierownicy wraz ze wspomaganiem (Steering Column and Shaft) , część dolna tzw. maglownica ( Steering Gear box ) nie była wymieniana, :)

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl