stuki przy skręcaniu

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

07 kwi 2009 22:43

Topic - wybacz dyletantowi ale za to teraz znam nazwy nawet po angielsku :wink:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

08 kwi 2009 04:39

mark może to coś a'la z tego wątku, mimo iż czytałeś i pisałeś w nim

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: stuki przy skręcaniu

21 sie 2009 10:43

A miał może ktoś tak, z rana jak jest chłodno przy ruszaniu kierownicą słychać wyraźne strzelanie gdzieś u góry przy amortyzatorze.
Myślałem że,to coś w kokpicie. Ale wyraźnie słychać to tez na zewnątrz takie trzaski.
Dzisiaj podjechałem do ASO i dokręcili nakrętkę od amorka co jest pod ta osłoną plastikowa.
Wyraźnie był obrót kluczem od godzin 12 do 7.
Tak wiec sporo.
Dziwne że,tych strzałów nie ma jak samochód jest nagrzany.
Zobaczę jutro nad ranem po nocy jak Rumburak zmarznie czy dalej przy ruszaniu kierownica mam te trzaski z prawej.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
krolik_pw
 

Re: stuki przy skręcaniu

23 sie 2009 09:41

Koledzy u mnie też dało się słyszeć takie dziwne głuche strzelanie, jednak w troszkę innej sytuacji - pojawiało się dopiero po tym jak rozgrzałem hamulce. Bardzo wyraźnie słychać to było dopiero w momencie skrętu kół na zakrętach i jednoczesnego wyhamowywania pojazdu, dlatego też wysnułem wniosek, że być może klocek po tarczy przeskakuje (tarcza bądź klocki uszkodzone). Ponieważ akurat miałem robić drugi przegląd to przekazałem serwisowi swoje uwagi, co do tych strzałów - serwisant nie chciał uwierzyć i przejechał się ze mną - oczywiście początkowo nie słyszał, ale po rozgrzaniu nie było możliwości nie usłyszeć - stwierdził, że nie powie jednoznacznie, co to może być i że jak rozbierze hamulce wtedy będzie wiadomo (przypominam, że - drugi przegląd - wymiana płynu hamulcowego i czyszczenie hamulców).
Ostatecznie:
a) rozebrał hamulce - wyczyścił - jak powiedział były bardzo zasyfione;
b) poodkręcał wózek przedniego zawieszenia;
c) i ostatecznie dokręcił śruby amortyzatorów przednich w kielichach pod maską każdy około 1/4 obrotu, a niektóre nawet 1/2 obrotu;

Wydaje mi się, że na to strzelanie miało wpływ kilka rzeczy jednak głównym prowodyrem były niepoodkręcane śruby amortyzatorów w kielichach - serwisant przekazał mi informację, że powinny być dokręcone przy pierwszym przeglądzie, a jak było widać ze znaczników na śrubach (białe kreski zaznaczające pozycję nakrętki względem kielicha nadwozia) nie były dokręcane - poprzedni serwis wykonał Carserwis Warszawski - więc wcale się nie zdziwiłem.

Ostatecznie trzasków nie słychać a ja jestem jeszcze bardziej zadowolony z kupna Ceeda :)

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: stuki przy skręcaniu

23 sie 2009 12:38

U mnie amortyzator dokręcony i sprawdzone o dalej strzela. We wtorek jadę do ASO co by to rozebrać, wiec chyba się dowiemy co mogło być nie tak.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: stuki przy skręcaniu

18 gru 2009 18:02

Witam.
I jak? Wyjaśniło się coś? Jaka była przyczyna problemu?
Bo u siebie dzisiaj zobaczyłem/usłyszałem takie same puknięcie.
Mianowicie w trakcie postoju, np. na światłach, przy kołach skręconych w lewo jak próbuję odkręcić je w prawo jest ok. Ale jak robię odwrotnie, tj. przy kołach skręconych w prawo zaczynam kręcić kierownicą w lewo, słychać głośne pyknięcie. I czuć je tak jakby pod pedałami/od amortyzatora. Nie wiem cholera, co to jest, wcześniej czegoś takiego nie miałem...
Spotkał się ktoś jeszcze z podobnym problemem?

AUTOR WĄTKU
dlugi
 

Re: stuki przy skręcaniu

20 mar 2010 18:27

A u mnie za to, jak jadę po łuku w lewo po kostce brukowej - stuka. Byłem w serwisie i wymienili mi łącznik stabilizatora ale dalej coś puka! Nie wiem podjadę na trzepaczkę - niech wybadają co i jak.
ball
Ostatnio edytowano 20 mar 2010 18:41 przez CEEDEEROM, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiłem 14 błędów

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: stuki przy skręcaniu

20 mar 2010 19:35

Standard :lol: Przyczyną jest cośtam w przekładni kierowniczej. U mnie za 3 razem w ASO pomogło, jak mi jakieś łożysko w przekładni powymieniali. Za to teraz kierownica piszczy i skrzypi przy skręcaniu... Nie ma nic za darmo :twisted: :evil:

AUTOR WĄTKU
dlugi
 

Re: stuki przy skręcaniu

22 mar 2010 20:13

I dowiedziałeś się co to było, to te łożysko? czy co :?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: stuki przy skręcaniu

22 mar 2010 22:17

Nie wiem, łożysko gdzieś w/przy układzie wspomagania kierownicy. Wymieniali w MGT w Łowiczu.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: stuki przy skręcaniu

03 kwi 2010 19:55

Witam,

Nie wiem czy w odopowiednim wątku to piszę, bo nie wiem czy mój problem dotyczy zawieszenia, układu kierowniczego czy hamulców.
U mnie też coś strzela, a może popukuje, trudno mi jest określić ten odgłos, mam wrażenie że pojawił sie jakiś luz. A dzieje się to podczas zatrzymywania z użyciem hamulca najczęściej podczas skręcania kołami lub podczas ruszania do tyłu.... takie puk puk dwa razy i cisza. W czasie jazdy nic nie słychać.
Miałem już wymianę przedniego łącznika stabilizatora we wrześniu ubiegłego roku, pod koniec lutego kolejny łącznik z przodu. Odgłos i objawy inne, wtedy stukało w zasadzie podczas jazdy na nierównościach.
Po przeanalizowaniu wątku nie wiem czy ktoś miał podobną usterkę. Ale może ...? Czekam na jakieś podpowiedzi, gdzie jest usterka ?

P.S. Wiem, wiem, podjechać do ASO niech sprawdzą... pomysł dobry ale nie dla mnie gdy mam do ASO 60 km i muszę wziąść specjalnie urlop, a później drugi dzień na ewentualną naprawę :)

AUTOR WĄTKU
gruby220
 

Re: stuki przy skręcaniu

03 kwi 2010 20:19

Jeżeli jest to stukanie podczas hamowanie na skreconych kołach (głuche) to dochodzi ono według wiedzy KIA Interbis Gdańsk z zacisków hamulców kół przednich .Przerabiałem ten problem dwukrotnie po raz pierwszy po ok 18000 ponownie przy 36000...Za pierwszym razem rozebrali mi pół zawieszenia przedniego bo sami nie wiedzieli co to za stuki ale naprawili na jakis czas.Za drugim razem (4 dni temu) trwalo to ok 2 godz skonczylo sie na wyczyszczeniu i przesmarowaniu jakiego elementu (wg ASO) narazie stuków niema i mam nadzieje ze szybko sie nie pojawia. :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: stuki przy skręcaniu

05 kwi 2010 18:45

maestro napisał(a):Nie wiem czy w odopowiednim wątku to piszę, bo nie wiem czy mój problem dotyczy zawieszenia, układu kierowniczego czy hamulców.
U mnie też coś strzela, a może popukuje, trudno mi jest określić ten odgłos, mam wrażenie że pojawił sie jakiś luz. A dzieje się to podczas zatrzymywania z użyciem hamulca najczęściej podczas skręcania kołami lub podczas ruszania do tyłu.... takie puk puk dwa razy i cisza. W czasie jazdy nic nie słychać.

Potwierdzam w całej rozciągłości opinię kolegi gruby220:)
Miałem taki przypadek, wprawdzie nie w kijance, ale objawy były dokładnie takie same.
Czasami przeczyszczenie i nasmarowanie w zupełności wystarcza.

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl