Hamulce - dziwna praca

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Phil
 

Hamulce - dziwna praca

11 mar 2009 18:25

co jakis czas odnotowuje dziwny objaw przy mocniejszym hamowaniu (nie mowie o hamowaniu z piskiem :)). mam wrazenie, jakby zmieniala sie sila hamowania, pomimo tego, ze nie zmieniam nacisku na pedal hamulca. Cos jakby lapal, puszczal, lapal, puszczal...
mial ktos cos podobnego, jakies podejrzenia co do przyczyn?

AUTOR WĄTKU
Forge
 

11 mar 2009 18:51

Działanie ABS-u. A jak zachowuje się pedał hamulca?

AUTOR WĄTKU
Phil
 

11 mar 2009 19:30

no prosze cie... nie, to na pewno nie jest ABS

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

11 mar 2009 20:06

W zeszłym roku w Szwajcarii jechałem ze znajomym, któremu ku mojej głębokiej frustracji :P hamowanie silnikiem było rzeczą nieznaną a i ciężką nogę miał i dłuższe zjazdy polegały na bezsensownym rozpędzaniu się i hamowaniu przez zakrętem (liczne) W pewnym momencie poza zapachem uwędzonych klocków pojawił się objaw wyraźnego pulsowania. Wg. mnie (techniczny laik) mogło to pochodzić od drobnego odkształcenia tarczy wskutek silnego rozgrzania. Po kilkuminutowym postoju wszystko wróciło do normy. Tylko żeby do takiego stanu doprowadzić trzeba było kilkukilometrowego krętego zjazdu i całkowicie nieekonomicznego stylu jazdy. Wątpię by to mogło być przyczyną przy przeciętnym użytkowaniu.

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

11 mar 2009 20:11

<span>Phil</span> napisał(a):co jakis czas odnotowuje dziwny objaw przy mocniejszym hamowaniu (nie mowie o hamowaniu z piskiem ). mam wrazenie, jakby zmieniala sie sila hamowania, pomimo tego, ze nie zmieniam nacisku na pedal hamulca. Cos jakby lapal, puszczal, lapal, puszczal...
mial ktos cos podobnego, jakies podejrzenia co do przyczyn?




czuję ten sam objaw, wydaje mi się że może się tarcza zwichrowała

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

11 mar 2009 20:53

czasem wystarczy przejazd z rozgrzanymi tarczami przez większą kałuże by się zwichrowały - szok termiczny

AUTOR WĄTKU
matyk
 

11 mar 2009 22:26

Jest duże prawdopodobieństwo, że się zwichrowały. Miałem podobne objawy w poprzednim aucie

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

12 mar 2009 08:51

tak dokładnie można zamknąć temat

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

12 mar 2009 12:40

Phil, to co opisałeś musi zdjagnozować mechanik. Najprawdopodobniej tak jak napisali koledzy zwichrowały CI się tarcze, ale do potwierdzenia trzeba zdjąć je z osiek i sprawdzić bicie boczne.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

22 mar 2009 22:37

<span>Phil</span> napisał(a):co jakis czas odnotowuje dziwny objaw przy mocniejszym hamowaniu (nie mowie o hamowaniu z piskiem Smile). mam wrazenie, jakby zmieniala sie sila hamowania, pomimo tego, ze nie zmieniam nacisku na pedal hamulca. Cos jakby lapal, puszczal, lapal, puszczal...
mial ktos cos podobnego, jakies podejrzenia co do przyczyn?


mam to samo od zeszłego piątku. Jechałem około 120km/h i musiałem depnąć mocniej po heblach by nie zaliczyć stłuczki. Na moje nieszczęście było mokro, padał śnieg z deszczem. Tarcze prawdopodobnie się momentalnie nagrzały i schłodziły wodą.
Teraz podczas normalnego hamowania mam efekt tzw pulsacyjnego hamowania. Nie ma natomiast drgań na kierownicy i pedale hamulca. Przejechane 18kkm.
Czy zna ktoś kogoś w Krakowie kto mógłby mi wygrzać, odpuścić tarcze i je przetoczyć.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
bociek
 

23 mar 2009 09:09

Czy zna ktoś kogoś w Krakowie kto mógłby mi wygrzać, odpuścić tarcze i je przetoczyć.

Łukasz osobiście nie kombinowałbym tylko do serwisu podjedź. Jakiś Henio może Ci tylko tarcze zepsuć. Auto masz na gwarancji i nie wiesz dokładnie co może być przyczyną pulsowania.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

23 mar 2009 11:43

jasna sprawa, tylko nie liczyłbym tu na jakąś pomoc ze strony "specjalistow" z ASO :) . Z tąd moje pytanie.

AUTOR WĄTKU
Phil
 

23 mar 2009 15:55

aha, bylem z problemem w serwisie. powiedzieli, ze porozkrecali i wady zadnej nie stwierdzili. niespodzianka, co?
nawet sie przejechali ze mna, co skwitowalem tylko przypomnieniem, ze nie zawsze takie dziwne hamowanie jest odczuwalne. problem powtarza sie co jakis czas, choc po wizycie w serwisie rzadziej. albo cos lepiej dokrecili przy skladaniu czesci do kupy, albo na ten problem ma wplyw pogoda (w ostatnich dniach drogi mialem raczej suche)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 mar 2009 22:08

Phil, norma - miałem np. w Skodzie Fabii przy przebiegu 90 kkm odgłos chrobotania z tyłu auta - zgłosiłem do ASO - pooglądali, postukali - diagnoza - wydaje mi się. Ale mi dalej chrobortało - znowu ASO i znowu "wszystko OK". Po paru dniach chrobot jakiś wyraźniejszy - jadę do ASO - znowu że nic się nie dzieje. No to ja do kierownika, dał mi mechanika do środka - jedziemy, mówię "teraz" - wsłuchał się i EUREKA - coś usłyszał. Wjechaliśmy na serwis, auto na warsztat, ja założyć zlecenie i mówię, że jak dla mnie to tylne łożyska. A tam "panie, jakie łożyska, po 90 kkm się z tyłu nie psują". I w tym momencie wchodzi mechanik i pokazuje kulki na ręku, mówi "Ale pan ma słuch - zdjąłem osłony, nakrętki,etc. - a wtedy na podłogę wysypało się łożysko ....".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

23 mar 2009 22:10

Prawie jak w Turbo Kamerze i Suzuki SX4. Może to samo?
Sorki za OT

AUTOR WĄTKU
Phil
 

24 mar 2009 08:13

umknal mi poczatek programu wczorajszego, ale chyba to nie ten sam problem. tam chodzilo chyba tylko o dziwne odglosy przy hamowaniu. moje pracuja cicho (pomijam poranne scieranie sie osadu), jedynie sila hamowania sie zmienia.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

24 mar 2009 09:44

mam informację, iż za jakieś 3 lub 4 tygodnie będą dostępne na rynku tarcze hamulcowe BREMBO dla Kia Ceed. Obecnie przechodza homologacje. Ponoć mają być dużo lepsze i trwalsze niż te nasze montowane seryjnie :D

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

25 mar 2009 17:04

<span>Phil</span> napisał(a):co jakis czas odnotowuje dziwny objaw przy mocniejszym hamowaniu (nie mowie o hamowaniu z piskiem ). mam wrazenie, jakby zmieniala sie sila hamowania, pomimo tego, ze nie zmieniam nacisku na pedal hamulca. Cos jakby lapal, puszczal, lapal, puszczal...


mam tak samo,
dzisiaj byłem w serwisie i stwierdzili, że chyba tylne tarcze mam krzywe i muszą mi wymienić, zamówili i czekam na wymianę

AUTOR WĄTKU
Phil
 

25 mar 2009 18:20

w ktorym serwisie byles?

AUTOR WĄTKU
matyk
 

03 kwi 2009 12:27

elo,

Właśnie wróciłem od ASO od Filipowicza i jestem zadowolony bo zrobili mi hamulce, a dokładniej to przetoczyli tarcze. Można będzie na nich pojeżdzić jeszcze ale ze względu na to że są cieńsze to w niedługim czasie czeka mnie wymiana na nowe. Wtedy na rynku będzie więcej zamienników takich jak Brembo, Zimmermann, ATE itp.
Oprócz tego to wymyli mi autko, zalakierowali małe odpryski na progu od kamieni. Tak więc plus dla RM F. :D

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl