[C1 i C1FL] czy można dokupić / dołożyć / dołożenie ESP

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gustaw
 

[C1 i C1FL] czy można dokupić / dołożyć / dołożenie ESP

18 wrz 2007 22:00

zamówi?em sobie do?? wypasion? fure tj.ceed sw 2.0 crdi optimum plus.
niestety przyoszcz?dzi?em na esp i bardzo tego teraz ?a?uje bo s?ysza?em du?o dobrego o tym systemie w wydaniu kia.
gdy poszed?em do dealera, u którego zamówi?em samochód ten powiedzia? mi ?e nie mo?na ju? modyfikowa? zamówienia i nie mog? domówi? esp.
moje pytanie brzmi nast?puj?co: czy gdy ju? odbior? samochód, b?de móg? w nim zamontowa? ten system. je?eli kto? ma w tej materi jakie? informacje to b?de wdzi?czny. pzdr. gustaw

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 wrz 2007 22:24

Ja modyfikowałem zamówienie i nie było problemu. Co do esp na dokładke to nie wiem. moznaby sądzic,ze jest to moĹźliwe bo występuje w opcji. Czyli do standardu dodają jakieś czujki ( chyba ,Ĺźe sygnał jest z ABS-u) + chip lub oprogramowanie czegos tam. Po drugie jeśli to to nawali totalnie to chyba trzeba wymienić więc znowu podejrzewam,Ĺźe to moĹźliwe. Ale koszta moga być ho ho. MoĹźe lepiej zadzwonić do centrali i tam zmienić zamówienie. ja dzwoniłem aby upewnić sie czy diler zadziałał. Nie było problemu. Pytanie czy to uz poszło na Słowację.

AUTOR WĄTKU
gustaw
 

18 wrz 2007 22:30

napewno poszło na słowacje bo w tym miesiącu mam odebrać auto.
trudno... zapytam w salonie

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 wrz 2007 22:32

lepiej w serwisie. Przerabiali już inne modele to wiedzą to i owo. Może coś na zasadzie analogii wydumają.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

19 wrz 2007 20:52

raczej nie da się dołożyć tego w salonie juz
myśle że pompa inna itd'
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

19 wrz 2007 23:02

jak pisze sensor - w aucie z ESP jest kilka dodatkowych sensorow :twisted: , inna pompa hamulcowa - sa magicy co dorabiaja takie cuda ale ja osobiscie bym sie bal

pzdr

PS. SIlniczek rewelacja - nie bedziesz zalowal :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
rav
 

19 wrz 2007 23:13

Przy konfigurowaniu wyposaĹźenia w swoim ceedzie pytałem w salonie czy moĹźna ESP zainstalować póĹźniej. Powiedziano mi Ĺźe, nie ma takiej moĹźliwości bo jest to zbyt skomplikowane.

AUTOR WĄTKU
gustaw
 

20 wrz 2007 00:22

rav napisał(a):Przy konfigurowaniu wyposaĹźenia w swoim ceedzie pytałem w salonie czy moĹźna ESP zainstalować póĹźniej. Powiedziano mi Ĺźe, nie ma takiej moĹźliwości bo jest to zbyt skomplikowane.


szkłoda

AUTOR WĄTKU
bob
 

07 gru 2007 17:58

niestety, trzeba przed zamówieniem wszystko dobrze przemyśleć.... ja w poprzednim aucie przyciąłem na kasie i nie wziąłem klimy... i to był duży błąd :(

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

07 gru 2007 21:45

Może nie na temat ale czy nie można zastąpić tych irytujących znaków zapytania na nor?aln? lit?ry 8-) Może to już wcześniej i było przerabiane ale jakby tu powiedzieć odczówalny jest taki ogólny dyskomfort w trakcie czytania lektury 8-)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

07 gru 2007 21:55

IrKo napisał(a):Może nie na temat ale czy nie można zastąpić tych irytujących znaków zapytania na nor?aln? lit?ry 8-) Może to już wcześniej i było przerabiane ale jakby tu powiedzieć odczówalny jest taki ogólny dyskomfort w trakcie czytania lektury 8-)


było przerabiane - błąd przy przenoszeniu bazy na serwer - trzeba sie przyzwyczaić, chociaz szansa na naprawienie ciągle istnieje :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

07 gru 2007 22:12

:roll:

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

montaż systemu ESP

09 mar 2008 11:32

witam!
czy ma ktos moze wiedze na temat zalozenie systemu esp do ceed sw?
jezeli tak to prosze namiary na jakas firme i o ewentualna cene wraz z montazem
pozdrawiam
p.s.
i czy wogole istnieje mozliwosc taka mozliwosc?
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

09 mar 2008 11:38

Wg mnie nie ma ekonomicznego uzasadnienia montowania ESP w cee'dzie i nawet jezeli ktos by sie tego podjal to cena bedzie bardzo wysoka.

Trzeba bylo przemyslec decyzje wczesniej wydac te 2000 i miec spokoj!

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

09 mar 2008 11:45

czasami podejmuje sie decyzje bardzo szybko i nie ma czasu na przemyslenia a pozniej pozostaje niedosyt.
zastanawiam sie tylko czy jet taka mozliwosc np w salonie. przeciez kazdemu moze sie zepsuc ten uklad i wtedy musza sprowadzic czesci. a mysle ze w kazdym modelu jest miejsce na podlaczenie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

09 mar 2008 12:43

cisco napisał(a): zastanawiam sie tylko czy jet taka mozliwosc np w salonie. przeciez kazdemu moze sie zepsuc ten uklad i wtedy musza sprowadzic czesci. a mysle ze w kazdym modelu jest miejsce na podlaczenie :wink:


Zapytaj się w salonie. Teoretycznie nie powinno być problemów - ostatecznie ESP to "elektroniczna" nadbudowa nad ABS, a ABS każdy ceed ma. Może to co prawda być kosztowne, bo w grę wchodzi na pewno czujnik skrętu kierownicy, bezwładnościowy czujnik kierunku pojazdu, moduł komputera ESP, zmiana w komputerze ceeda (zapewne bo ESP steruje przepustnicą AFAIK), plus popierdółki w rodzaju wyłącznika ESP na konsoli. Nie wiem, czy skórka warta jest wyprawki.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
KZ
 

09 mar 2008 12:45

cisco napisał(a):czasami podejmuje sie decyzje bardzo szybko i nie ma czasu na przemyslenia a pozniej pozostaje niedosyt.
zastanawiam sie tylko czy jet taka mozliwosc np w salonie. przeciez kazdemu moze sie zepsuc ten uklad i wtedy musza sprowadzic czesci. a mysle ze w kazdym modelu jest miejsce na podlaczenie :wink:


To nie jest tylko kwestia wpięcia kostki - dochodzą czujniki itp. - najlepiej zadzwoń do jakiegoś z salonów i spytaj - na moje oko będzie znacznie więcej niż te 2000 pln (dolicz robociznę w ASO jeszcze). Ja bym olał sprawę - ESP niewątpliwie może się przydać, ale nie ma co ulegać psychozie że bez ESP nie ma co wyjeżdżać z domu...

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

09 mar 2008 12:51

dzieki za wypowiedzi :wink: napewno wyjdzie ponad 2 tys. i z tym sie licze. KZ moze i masz racje ze nie ma co kombinowac :wink: kiedys jezdzilo sie samochodami bez ABS-u i nie bylo problemu. przy kolejnym samochodziku to uwzglednie. pozdrawiam wszystkich 8-)
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

09 mar 2008 15:25

Na stronie Boscha napisali, że "Systemu ESP® nie można zainstalować po zakupie samochodu. Dlatego ważne jest, by podjąć właściwą decyzję w czasie kupowania samochodu i wybrać pojazd z ESP®".

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

09 mar 2008 17:33

<span>Astromatrix</span> napisał(a):Na stronie Boscha napisali, że "Systemu ESP&reg; nie można zainstalować po zakupie samochodu. Dlatego ważne jest, by podjąć właściwą decyzję w czasie kupowania samochodu i wybrać pojazd z ESP&reg;".

dzieki czyli tak czy inaczej juz po sprawie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl