Pytanie do znawców - Czy wejdą 18"?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Type-R
 

Pytanie do znawców - Czy wejdą 18"?

01 lut 2009 19:01

Od pewnego czasu męczy mnie pewna sprawa, a mianowicie, czy wejdą mi 18" fele do procka z 4 cm paskiem gumy. Zaznaczam, że to nie jest żadna głupia prowokacja :P. Lubię gdy autko prowadzi się jak po sznurku.
Mój brat jeździ focusem na 18 " i z tego co zaobserwowałem jest naprawde zadowolony pod warunkiem że nie jeździ po kretowisku.
Jeśli chodzi o komfort to trzeba się poprostu przyzwyczaić, że bedzie nie co sztywniej :) .

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

01 lut 2009 19:13

Ja bym nie ryzykował 18 i chudej oponki. Mała dziura w drodze i może być po feldze. Nie wiem czy się zmieści ale dla chcącego nic trudnego 8-)

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

01 lut 2009 19:15

Refleksja mnie naszła, więc z niskimi ukłonami za OT przepraszam. :wink:
Wiesz - ja nie zmieniłem w swoim SW nawet seryjnych 15" na 16"
Nie jeżdżę mimo wieku jak emeryt. Gdyby policja miała możliwość sprawdzania średniej miedzy punktem A a punktem B na trasie, to bym się chyba musiał trochę tłumaczyć. :P Mimo "wąskich" 195 tek odpukać nie wypadam nigdzie z trasy. Może więc pomyśl o zdrowiu, o tym że nie sztuka jeździć z klejem na oponie? Może wystarczy przestawić tryb myślenia? Może na trasie kilkuset kilometrów nie nadrobisz jednak więcej niż kwadrans, a wstrząsy na prawdę dla zdrowia i samopoczucia nie są obojętne. O spalaniu nie wspomnę. :wink:
Oczywiście do niczego nie namawiam. W takich Niemczech to też bym spokojnie coś szerszego założył.
Nie gniewaj się. :)
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

01 lut 2009 19:20

Według mnie 16" to już duża fela. W 18" to na jakiś zlot tuningowców proponuje. Pozdro 8-)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

01 lut 2009 19:26

konfigurator na tej stronie podaje że są 18 calowe felgi do ceeda
http://www.motoricus.pl/felgi/index.php ... 86&kolor=6

AUTOR WĄTKU
novee
 

01 lut 2009 19:49

18" w Cee'dzie? Chyba Âże to auto na weekendowy podryw, bo na codzieĂą to czysty masochizm. Nawet w prawdziwym Type-R zmieniÂłbym z 18" na 17" ...tu jest Polska :roll:

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

01 lut 2009 20:01

Witam

Mam 17 i jesli chodzi o wyglad to to nie to (18 albo moze nawet 19, jakby weszla byla by OK ;) ). Ale jesli chodzi o komfort jazdy to jak na poznanskie drogi to czasami nawet 15 (ktora mam na zime) jest za duza. Wiec z 18 bym nie ryzykowal - prawdopodobienstwo szybkiego uszkodzenia - niestety - ogromne...

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
SOUL 1th
 

01 lut 2009 21:07

Niestety w Polsce oponki 45 i z mniejszym profilem nie dają komfortu jazdy, niszczą zawieszenie. Wygląd to nie wszystko.

AUTOR WĄTKU
teon
 

01 lut 2009 23:22

Zmieszczą się poszukaj w internecie jest dużo fotek. Ja mam 17 letnie i zimowe i nie narzekam a jeżdżę często po bardzo dziurawych drogach Lubelszczyzny a przejechałem już 32000 km. Co do 18 na pewno bardziej trzeba uważać na krawężniki i duże dziury, ale dla chcącego nic trudnego. Gumy nie będzie 4 cm tylko 9 cm przy 18, 10,1 cm przy 17 calowych i 11,3 cm przy 16". Profil 40 oznacza wysokość która wynosi 40% szerokości czyli w przypadku opony 225/40 r18 jest to 40% z 225 czyli 90mm=9cm. Bardziej bym się zastanowił nad masą nieresorowaną która może mieć wpływ na osiągi jeśli silnik jest zbyt słaby no i koszty tej operacji. Jeśli cię stać to decyzja należy do Ciebie i nic innym do tego. Ja mogę jeszcze zaproponować Ci inne rozwiązanie 17" i gleba na sprężynach eibacha. Pewnie będzie wyglądać lepiej niż na 18" bez gleby i wyjdzie taniej. A sprężyny eibacha według testów i opinii w necie przy takim samym/porównywalnym komforcie zapewniają lepsze trzymanie i wygląd wizualny auta. Ja na wiosnę sam planuje taki manewr. Jak będziesz się rozglądał za felgami to szukaj takich aby ET miały nie mniejsze jak 45 a szerokość max 8". Osobiście polecam ci felgi firmy Borbet.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl