bardzo głośne zimne hamulce

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Re:

25 lut 2012 18:19

SebolE napisał(a):
e2rdo napisał(a):ja muszę przyznać że odkąd sypia solą to słyszę hamulce cały czas, nawet po przejechaniu całej drogi do pracy w czasie hamowania coś tam charczy jakby astmę miało
samochodem ma 10000 km więc trochę mało jak na zużyte klocki, a że hamuje dobrze więc póki co, olewka...

Dokładnie jest tak samo i u mnie. Tylko ja mam 34000km machnięte. Pierwsze depniecie hrrrrrr, a potem słychać delikatnie i to tylko z tyłu.

W rzeczy samej. Na wiosnę przechodzi. Nawet nie ma co czyścić tego rowka w klocku, bo i tak się zapaćka, gdzieś o tym pisaliśmy...

SebolE napisał(a):
hacker napisał(a):Zapytam się tylko raz. Kiedy rozbierałeś zaciski, usuwałeś ranty i smarowałeś miejsca, w których klocek trze o prowadnice?

słucham?? chyba to na przeglądach robią w instrukcji nie stoi, że ja mam robić takie operacje.
No i chyba to nie FSO, że co 3 miesiące będę rozbierał zaciski :D
Za coś chyba płacę na przeglądzie ;)


Tak jak mówisz. Podczas przeglądu zrobią, a i tak się zimą zacznie.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: bardzo głośne zimne hamulce

25 lut 2012 20:37

Sebol i Karol dla mnie to śmieszni jesteście. Nie spotkałem się z żadnym serwisem, który robi coś takiego podczas przeglądu. Jeśli im zgłosisz, że mają wykonać, to policzą dodatkowo :] Serwis to wam jedynie psiknie na tarcze w celu odtłuszczenia i po robocie.
Ja to robię w autach raz w roku i nie mam żadnego problemu z piszczeniem hamulców, z nadmiernymi oporami, z nieodbijaniem klocków :) Jedno popołudnie rocznie potrafię poświęcić, bo wiem co zyskuje.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: bardzo głośne zimne hamulce

25 lut 2012 23:16

W Eurokasie czyszczą prowadnice i smarują je. Z przodu i z tyłu. Nie żebym reklamował, ale to jest w cenie przeglądu. Nie wiem jak ranty bo nie miałem póki co.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: bardzo głośne zimne hamulce

26 lut 2012 09:22

Miałem kilka przeglądów u Poleszaka i też widziałem, że klocki były wyjęte, czyszczone i smarowane prowadnice.
Dlatego myślałem, że to norma:D
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: bardzo głośne zimne hamulce

03 mar 2012 20:55

ruszok napisał(a):W Eurokasie czyszczą prowadnice i smarują je. Z przodu i z tyłu. Nie żebym reklamował, ale to jest w cenie przeglądu. Nie wiem jak ranty bo nie miałem póki co.

W Laziskach Górnych (ETRANS) też zawsze to robią

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: bardzo głośne zimne hamulce

03 mar 2012 21:29

To widocznie południowo-wschodnia polska jest daleko w tyle z jakością. :(

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl