Czujniki zużycia klocków hamulcowych

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
less
 

Czujniki zużycia klocków hamulcowych

04 lis 2008 23:23

Pytanie to koleżanek/kolegów z większymi przebiegami - czy w ceedzie są czujniki na klockach, bo w sumie to nie doczytałem o tym w instrukcji.

Mam Opti+ o ile to ma znaczenie

AUTOR WĄTKU
krzycho_47
 

05 lis 2008 14:37

Witam
Większego przebiegu to może ja nie mam, ale też zadawałem sobie to pytanie , tym bardziej że w którejś z ofert czytałem opis klocków do ceeda z którego wyrażnie wynikało ,że mają (te klocki) czujniki zużycia. Chociaż rzeczywiście z instrukcji to nie wynika.

Dodatkowo mam podobną wątpliwość z światłami stopu. Również polskojęzyczna instrukcja o tym milczy , a instrukcja anglojęzyczna pt "ED trip computer" na stronie 17 pokazuje co wyświetli computer pokładowy w przypadku przepalenia się żarówki stopu.
Wprawdzie ww instrukcja mówi również o kontroli cisnienia w oponach i sygnalizacji nieprawidłowości przez komputer - ale tu mamy pełną jasność - tego u nas nie ma.

Ciekawe czy ktoś te tematy zgłębił dokladniej.
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Czujniki zużycia kolcków hamulcowych

05 lis 2008 17:06

less napisał(a):Pytanie to koleżanek/kolegów z większymi przebiegami - czy w ceedzie są czujniki na klockach, bo w sumie to niedoczytałem o tym w instrukcji.

Mam Opti+ o ile to ma znaczenie


Była długa dyskusja na tym forum:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... highlight=

Powtarzam w skrócie:
Pytałem w serwisie - klocki do CEEDa nie mają elektrycznych czujników.
Są tam specjalne blaszki, które po zużyciu okładzin zaczynają ocierać o tarczę hamulcową, wydając dosyć głośny dżwięk - "bzyczenie", gwizd - zależnie od prędkości.
Wcześniej może zapalić się lampka kontrolna hamulców, bo w miarę zużywania klocków opada poziom płynu w zbiorniczku a tam jest czujnik poziomu.
Co do sygnalizacji przepalonej żarówki stopu - nic pewnego, w polskiej, angielskiej i szwedzkiej instrukcji piszą o tym jako o opcji.

AUTOR WĄTKU
cezary
 

Czujniki zuzycia klocków w kijance

25 sty 2009 14:48

Przy klockach hamulcowych sa zamontowane blaszki metalowe które przy nadmiernym zuzyciu okładziny dotykają do tarcz i wydaja metaliczny dzwiek. identyczny system jest zastosowany w niektórych modelach opla chyba ZAfira . Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

25 sty 2009 19:40

tak jest są blachy

AUTOR WĄTKU
Largo
 

11 maja 2009 15:59

Dokładnie jest czujnik akustyczny - czyli po Waszemu blachy :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

11 maja 2009 17:34

Temat już wałkowany, ten closed
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl