Felgi stalowe do pro_ceed'a

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kanciak2
 

Felgi stalowe do pro_ceed'a

15 paź 2008 12:26

Witam

Idzie zima wiĂŞc trzeba pomysleĂŚ nad zmianÂą kapci dla kijanki.
No i tu jest problem.
ChcĂŞ kupiĂŚ felgi stalowe do mojego pro_ceed'a.
Ale procek standardowo wychodzi na alusach.
WÂątpiĂŞ Âże uda mi siĂŞ kupiĂŚ jakieÂś uzywane felgi. ZnalazÂłem jeden zestaw (4 szt) za 880 zÂł razem firmy Alcar.
MoÂże ktoÂś ma jakieÂś namiary gdzie moÂżna kupiĂŚ taniej

Rozmyslam teÂż nad opcjÂą Âże bede jeÂżdziÂł na alusach jakie mam teraz a na wiosnĂŞ kupiĂŞ nowe. ChoĂŚ na zimĂŞ wolaÂłbym stalowe.

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

15 paź 2008 12:55

kanciak2 napisał(a):Witam

Idzie zima wiĂŞc trzeba pomysleĂŚ nad zmianÂą kapci dla kijanki.
No i tu jest problem.
ChcĂŞ kupiĂŚ felgi stalowe do mojego pro_ceed'a.
Ale procek standardowo wychodzi na alusach.
WÂątpiĂŞ Âże uda mi siĂŞ kupiĂŚ jakieÂś uzywane felgi. ZnalazÂłem jeden zestaw (4 szt) za 880 zÂł razem firmy Alcar.
MoÂże ktoÂś ma jakieÂś namiary gdzie moÂżna kupiĂŚ taniej

Rozmyslam teÂż nad opcjÂą Âże bede jeÂżdziÂł na alusach jakie mam teraz a na wiosnĂŞ kupiĂŞ nowe. ChoĂŚ na zimĂŞ wolaÂłbym stalowe.

Pozdrawiam.

OczywiÂście mowa o felgach 16". Taniej kupisz je w hurtowni oponiarskiej PSO o jakieÂś 10 zÂł na feldze, jeÂśli kupisz w ASO jest droÂżej jakieÂś 40 zÂł na feldze. RozwaÂżajÂąc jazdĂŞ w zimie na fabrycznych alusach weÂź pod uwagĂŞ dwie rzeczy: przez najbliÂższe kilka miesiĂŞcy bĂŞdziesz jeÂździĂŚ na drogach trzy razy bardziej dziurawych niÂż teraz a cena fabrycznej alufelgi to prawie 1000 zÂł/sztukĂŞ.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

15 paź 2008 18:25

elza2008 napisał(a): cena fabrycznej alufelgi to prawie 1000 zł/sztukę.


4000zl za komplet? bez jaj... doplata do alu przy zakupie auta z fabrycznymi stalowkami to 1500zl - jakos nie widze jak z tego moze wyjsc 4000zl.
Czyzby KIA/dealerzy byli az tak tak pazerni?

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
less
 

15 paź 2008 21:06

Tak to niestety jest że ceny poszczególnych części są znacznie wyższe niż kompletne auto. Kiedyś ktoś liczył że taki standartowy Opel Corsa liczony z części po cenach ASO wychodził coś około 130 kplnów (bez robocizny) czyli kilkakrotnie więcej niż nowe auto

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

16 paź 2008 18:44

to jest zrozumiałe :jak klepią kilka tysięcy sztuk to koszt wtedy sie rozbija

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

16 paź 2008 21:06

<span>elza2008</span> napisał(a):Oczywiście mowa o felgach 16".


A po co na zimę 16" ?
By przepłacać za felgi a szczególnie za opony ?
Odebrałem swojego SW z dwoma kompletami opon na oryginalnych alufelgach KIA.
Oba komplety zgodne z homologacją:
letnie 205/55 R16 a zimowe 195/65 R15.
Ostatnio edytowano 19 sty 2011 00:03 przez mziutek, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

04 lis 2008 06:26

Ja wÂłaÂśnie dzisiaj zakÂładam do mojego Pro_cee'da zimĂłwki :D

Komplet felg 15" aluminiowych (ENZO jakieÂśtam) + oponki Pirelli Winter Sport (jakoÂśtak, 195/65) wyszedÂł 1650brutto u dilera u ktĂłrego kupowaÂłem samochĂłd (cena za koÂła ustalona przy odbiorze auta).

TeÂż chciaÂłem stalowe ale stwierdziÂłem Âże Prosiak 1K bĂŞdzie wyglÂądaÂł wtedy conajmniej niestosownie, najwyÂżej za 3 lata nowe aluski zaÂłoÂże :P

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

04 lis 2008 09:02

lookaszk napisał(a):Też chciałem stalowe ale stwierdziłem że Prosiak 1K będzie wyglądał wtedy conajmniej niestosownie, najwyżej za 3 lata nowe aluski założe :P

Na 15" też tak sobie ;)

AUTOR WĄTKU
kokos89
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

23 sie 2009 13:24

Poszukujac ostatnimi czasy stalowych, zimowych 16" do mojego pro udalem sie do salonu. Niestety na miejscu ich nie mieli, mogliby sprowadzic. Jednak dowiedzialem sie, a raczej pracownik dzialu czesci zamiennych stwierdzil, ze o wiele lepszym wyjsciem (przy niewielkiej roznicy alu i stalowych), jest po prostu zakup 2 kompletu felg aluminiowych na zime. Szczerze mowiac zdziwilem sie, gdyz osobiscie zawsze trzymalem sie przekonania, ze felgi stalowe w piaskowo - solnych warunkach naszej polskiej zimy beda bardziej niezniszczalnymi od felg aluminiowych. Czy ktos z Was uzywa wymiennie 2 kompletow alusow? Szczerze mowiac mam juz niemaly metlik w glowie, gdyz roznica cenowa naprawde nie jest wielka...

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

23 sie 2009 13:41

Ja w Prosiaku używam dwóch kompletów kół na felgach aluminiowych (lato na 16", zima na 15").
Po jednym sezonie zimowym nie widze żadnych oznak nadmiernego zużycia felg. Kwestia częstego mycia i jakiejś "impregnacji" (wosk i te sprawy) dość dobrze radzi sobie z solą i piachem.

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

23 sie 2009 17:01

Ja również mam dwa komplety alufelg. Na zimę zostawiłem te oryginalne. Znacznie łatwiej zachować je w czystości w zimie niż takie co mają mnóstwo zakamarków. Obecnie różniaca cenowa jest niewielka a efekt z pewnością lepszy.

AUTOR WĄTKU
kokos89
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

23 sie 2009 21:05

Opinia kolegow jest dla mnie cenna, gdyz do tej pory, w sumie sam nie wiem czemu (raczej z zaslyszenia), wyznawalem zasade alufelgi lato, stalowki zima. Skoro nie dzieje sie z alu nic niepokojacego, przy zachowaniu odpowiedniej konserwacji, sadze, ze prosiakowi zdecydowanie lepiej bedzie w rej wersji, niz w wersji "kolpakowej"

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

23 sie 2009 21:39

W ogóle warto się zastanowić czy jest sens dodatkowy komplet felg kupować, czy po prostu robić przekładnki lato/zima. Za cenę zakupu dodatkowego kompletu felg możesz sobie oryginalne kilka razy profi odmalować

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felgi stalowe do pro_ceed'a

23 sie 2009 22:48

nie chciało mi sie czytać całego wątku ale powiem krotko:
- zakup drugich felg do zimówek nigdy sie nie zwróci (komplet felg to jakis 1000zł czyli 2 wymiany rocznie po 100zł przez 5 lat, warto jednak pamiętać, ze nawet mając dwa komplety warto raz w roku te felgi wyważyć więc oszczędności znikome)
- do ceeda stalowe felgi kosztują tyle co niemarkowe alusy..pytanie więc po co w ogóle rozważać zakup stalówek? są bardziej wrazliwe na deformację a jeśli chodzi o podatność na zużycie związane z solą i ogólnie porą zimową wcale felgi aluminiowe nie wypadają gorzej

dlatego:

-wersja budżetowa to nie zawracać sobie glowy i mieć jedne felgi
-wersja bardziej wypasiona to kupić drugie alusy - felgi stalowe pozostawmy tym którzy kupili na nich samochód
PRO CEED 1.6pb

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl