Dopompuj opony CEED SW !

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

08 lip 2008 13:56

sensor napisał(a):PLO1 ja to doświadczalnie mierzyłem -wzrost ciśnienia w oponach zaleznie od nagrzania 0,2 - 0,3 róznicy wychodziło właśnie w pomiarach

również mierzyłem kiedyś w poprzednim aucie dwoma miernikami wszystkie opony na zimno wczersnym ranem i po dynamicznej jeździe na dłuższym dystansie otrzymując różnicę 0,4 na osi napędzanej przedniej, 0,2 na tylnej, natomiast zawsze dobijam opony po przekładce na zimówki; w warsztacie w którym wymieniałem dotąd panuje zawsze przyjemne "spalinowe" ciepełko :D a następnego mroźnego ranka opony klapnięte... po pierwszym razie prosiłem żeby od razu ładowali 3,0 a ja najwyżej sobie spuszczę nieco w razie potrzeby, ale napotykałem totalny brak zrozumienia

AUTOR WĄTKU
adam08
 

20 lip 2008 20:54

[quote="ronnie21
ja w swoim ceedzie ostatnio sprawdzalem i we wszystkich kolach mialem po 3.0 atm - spuscilem nieco z tonu i teraz mam 2,4/2,6 (na 17')[/quote]

Ja dziÂś stwierdziÂłem, ze mam w swoim jeszcze wiĂŞcej. WydawÂło mi siĂŞ ostatnio, Âże spalenie lekko wzrosÂło wiĂŞc postanowiÂłem zmierzyĂŚ ciÂśnienie i skala skoĂączyÂłe mi siĂŞ na 3 bar :? Oceniam, Âże miaÂłem okoÂło 4 bar :!: czyli dwukrotnie wiecej niÂż zaleca instrukcja. Dodam, Âże auto mam dwa miesiÂące wiĂŞc nie odczuwaÂłem Âżadnej koniecznoÂści sprawdzania ciÂśnienia. Takim wyjechaÂłem z salonu (Nadarzyn). Ciekawe co za "fachowiec" je tak napompowaÂł i po co? wyregulowaÂłem sobie na 2,4 przzod i tyÂł.

Tak na marginesie jedna uwaga do kolegi marka. Z gĂłry sorry, Âże siĂŞ czepiam ale 1 MPA to okoÂło 10 bar czy jak kto woli atmosfer. Chyba troche przesadzasz z tym ciÂśnieniem koÂłach :wink:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

20 lip 2008 22:15

a i jeszcze jedno. ciekawe czy gdybym przez to po roku eksploatacji musiał zmieniać opony to czy wymienili by je na gwarancji..

AUTOR WĄTKU
Jacek
 

21 lip 2008 22:31

Według mnie ciśnienie podane prze KIA wystarczy, ważne jest żeby je kontrolować co jakiś czas.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 lis 2008 08:22

a czytałes ile kg można d badażnika ząładować ????
nie widziałem jeszcze zaleceń do OSOBOWEGO auta 2,7 czy 2,9 to tak jakby taczką jechac
Ja zawsze ładuje w oponki o 0,1 nż zaleca instrukcja ze wzgledu naśmiganie po trasach

jak ktoś jest ciekaw ciśnień w innych autach to niech pojedzie na stacje paliw -na BP widziałem np. i tam jest tablica ciśńień róznych marek/modeli

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl