ESP w ceedzie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bob
 

03 sty 2008 13:10

fajnie... tez zamówiłem z ESP... już nie mogę się doczekać żeby sprawdzić jak to działa :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 sty 2008 18:42

dziś tez co ruszanie na lodzie to ESP
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

03 sty 2008 18:49

a ja mam esp bez kontroli trakcji i musze powiedziec ze tylko na lodzie udalo mi sie go wlaczyc. Jak gaz w podloge sie wcisnelo to caly czas palila sie kontrolka ale obroty wchodzily wysoko.

A jak to jest u was z kontrola trakcji? Odcina gaz?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 sty 2008 19:43

mi obroty słabo dawały az czuć było jak się muli silnik
potem jeszcze raz testowałem ostro to spaliłem klocki:D

wiec chyba jednak tylko na hamulce to działa
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

03 sty 2008 21:22

sensor napisał(a):mi obroty słabo dawały az czuć było jak się muli silnik
potem jeszcze raz testowałem ostro to spaliłem klocki:D

wiec chyba jednak tylko na hamulce to działa


No wlasnie tak jest jak sie ma tylko esp

Jechalem kiedys toyota avensis i ona ma full zestaw lacznie z ESP TCS i ASR i podjezdzalem pod stroma osniezona gorke jedynke wrzucilem gaz do deski 15000-2000 obrotow i bez problemow wiezdzal !!! To bardzo sie przydaje na gorskich drogach Normalnie jak by tego nie bylo to samemu ciezko przypasowac aby kola sie nie slizgaly a tak system zrobil prace za mnie

AUTOR WĄTKU
Boski
 

03 sty 2008 22:44

No nie wiem ja mam wrażenie że u mnie te obroty równiez sa ograniczane nie zastanawiałem się do tej pory nad tym ale takie włąsnie miałem odczucie a esp właczam sobie teraz praktycznie codziennie bawiąc sie na zaśnieżonych drogach

AUTOR WĄTKU
bercik7522
 

09 sty 2008 09:53

Chcialbym zebyscie sie podzielili opiniami jak wam sie sprawdza ESP teraz jak mamy troszke slisko na drogach :) czy jest to bardzo przydatne??

AUTOR WĄTKU
siuto
 

09 sty 2008 10:17

czy jak dziala ESP to pali sie jakas kontrolka na wyswietlaczu?
czy tak samo jest z ABS i TCS, ASR, BDA, to znaczy czy dzialanie tych dobrodziejstw jest w danym czasie sygnalizowane jakas kontrolka?
a jak nie to jak to sprawdzic czy zadzialalo dane urzadzenie?

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

09 sty 2008 10:25

siuto napisał(a):czy jak dziala ESP to pali sie jakas kontrolka na wyswietlaczu?
czy tak samo jest z ABS i TCS, ASR, BDA, to znaczy czy dzialanie tych dobrodziejstw jest w danym czasie sygnalizowane jakas kontrolka?
a jak nie to jak to sprawdzic czy zadzialalo dane urzadzenie?


Tylko działanie ESP/TCS sygnalizowane jest zapalaniem się kontrolki.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

09 sty 2008 11:39

siuto napisał(a):czy jak dziala ESP to pali sie jakas kontrolka na wyswietlaczu?
czy tak samo jest z ABS i TCS, ASR, BDA, to znaczy czy dzialanie tych dobrodziejstw jest w danym czasie sygnalizowane jakas kontrolka?
a jak nie to jak to sprawdzic czy zadzialalo dane urzadzenie?


Potwierdzam jak zadziala ESP to wlacza sie kontrolka i tak samo jest z TCS i ASR rowniez odpalaja kontrolke ESP.

BDA wspodziala z ABS wiec jak poczujesz turkoczenie z silnika na hamulcu to znaczy ze abs dziala.

Ale nie wiem jak wy ale ja czesto mam wrazenie ze pomimo tego ze nie odpala sie kontrolka to kola sa przyhamowywane dopiero jak na prawde mocno sie sprobuje zerwac przyczepnosc to pojawia sie kontrolka!

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

09 sty 2008 11:46

<span>surtoip</span> napisał(a):Ale nie wiem jak wy ale ja czesto mam wrazenie ze pomimo tego ze nie odpala sie kontrolka to kola sa przyhamowywane dopiero jak na prawde mocno sie sprobuje zerwac przyczepnosc to pojawia sie kontrolka!



mam podobne odczucie.

No ale to Kia, serwis wolno działa, stronka też, to i może prąd wolniej płynie. :? :lol:

AUTOR WĄTKU
Escobar
 

09 sty 2008 12:12

surtoip napisał(a):Ale nie wiem jak wy ale ja czesto mam wrazenie ze pomimo tego ze nie odpala sie kontrolka to kola sa przyhamowywane dopiero jak na prawde mocno sie sprobuje zerwac przyczepnosc to pojawia sie kontrolka!


Dokladnie mam tez tak, chciałem dzis na parkingu przed praca sprawdzić ESP, noga na gaz plus szybki skręt, auto przyhamowało, ale kontrolki nie zauwazylem :(

pozdr.

AUTOR WĄTKU
rav
 

09 sty 2008 13:01

U mnie kontrolka ESP włączyła się kilkakrotnie się podczas ruszania oraz wykonywania gwałtownych skrętów na zaśnieżonej drodze.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 sty 2008 13:35

włącza się kontrolka
jak śnieg to wystarczy pedal w ziemię i już
acha od dziś mam zimówki po reklamacji to zoabcze jak na zimówkach

to co mam TCS??? czy nie ? jak przy ruszaniu na wprost mi się włacza???? czy to tylko ESP i poprostu wyrównuje obroty lewe/praweo koło?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
reni
 

20 sty 2008 21:04

Hi... ESP zminiejsza poziom momentu obrotowego na poszczegolne kola tak wiec silnik nadal moze byc ba wysokich obratach bo te dwie rzeczy nie sa ze soba sprzezone.

Reni

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

20 sty 2008 21:25

sensor napisał(a):włącza się kontrolka
jak śnieg to wystarczy pedal w ziemię i już
acha od dziś mam zimówki po reklamacji to zoabcze jak na zimówkach

to co mam TCS??? czy nie ? jak przy ruszaniu na wprost mi się włacza???? czy to tylko ESP i poprostu wyrównuje obroty lewe/praweo koło?


Jest TCS. Potrafi zdjąć obroty silnika bez uzycia hamulcow. Jak stabilizuje tor jazdy i uzywa hamulcow, to halasuje podobnie troche do ABSu.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 sty 2008 22:59

acha czyli poprostu esp to tylko hamulce?
a jak bym miał jeszcze z TCS to też ingerowało by w parametry silnika?

swoją droga musze kiedyś wyłączył i spalić laczki przy ruszaniu
jak było ciepło to nie właczała mie się kontrolka przy ruszaniu -ale często miałem wrażenie że już dawno powinien być pisk i dym a tu ni hu hu tak jak bym ruszał autem z 60KM mocy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

20 sty 2008 23:36

sensor napisał(a):acha czyli poprostu esp to tylko hamulce?
a jak bym miał jeszcze z TCS to też ingerowało by w parametry silnika?

swoją droga musze kiedyś wyłączył i spalić laczki przy ruszaniu
jak było ciepło to nie właczała mie się kontrolka przy ruszaniu -ale często miałem wrażenie że już dawno powinien być pisk i dym a tu ni hu hu tak jak bym ruszał autem z 60KM mocy


Te moze w twojej kijance tylko tyle masz (60 KM):> w koncu Twoja kijanka to wyjatkowy model- dla koneserow

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

21 sty 2008 08:13

możliwe w sumie juz mnie nic chyba tu nie zdziwi :twisted:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

21 sty 2008 14:44

ESP działa i hamulcami i na silnik - powoduje dlawienie silnika.

Wjedź na puste rondo tak po deszczu i zacznij szybko po nim jezdzic - po prostu wprowadz auto w poslizg maja wcisniety gaz. zobaczysz o co chodzi :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl