Zimówki

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Hornet
Piotr13
 

Re: Zimówki

23 sie 2009 16:58

Artemenes napisał(a):Ja nie mam już problemu z wyborem marki opon ... padło na Sava Eskimo S3.

Też wybrałem te oponki.
Kubeusz napisał(a):Sava Eskimo S3 - czyja to marka?

Sava od 1998 r. jest częścią marki Goodyear.

kokos89
 

Re: Zimówki

23 sie 2009 20:59

Racja, ze w lecie o zimowkach, ale sadze, ze kto przymierza sie do zakupu ma jeszcze szanse wyrwac cos w korzystniejszej cenie :)

czy ktos z forumowiczow porusza sie w porze zimowej na seryjnych alu? ciekawi mnie jak wyglada ich trwalosc w naszych drogowych warunkach i czy ewentualnie zostawic je na lato, a dokupic inne alu na zime, czy tez zrobic na odwrot.

Avatar użytkownika
zjk
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 wrz 2007 22:53
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zimówki

17 wrz 2009 17:15

Ceny zimowych 16" w tamtym roku były dla mnie nie do przyjęcia. Mówię oczywiście o porządnej firmie produkującej ten asortyment. Pojechałem więc do specjalisty, który zajmuje się tymi sprawami zawodowo. Efektem tej wizyty był zakup 3 elementów:
1) felgi stalowe: 5,5J x 15 --- cena 647,84 pln
2) opony 195/65 R15 91T2 --- cena 831,20 pln (GOODYEAR Ultra Grip 7+)
3) stojak na koła z oponami --- dokładnej ceny nie pamiętam, ale gdzieś tak w granicach 100 pln z przesyłką - zresztą wszystko kupowałem w necie.

Po zimie mogę z czystym sumieniem polecić te gumy. Są naprawdę świetne. Wózek śmiga jak po szynach. Nieważne czy deszcz, błoto pośniegowe, czy też sypki śnieg. Na lód wiadomo - nie ma mocnych bez łańcuchów.

Drogo ??? Może i tak chociaż teraz oszczędzam przy wymianie kółek, czyli 2x w roku, a zimówki czekają sobie w garażu na stojaczku aż przyjdzie na nie pora. :wink:

kawanagila
 

Re: Zimówki

17 wrz 2009 19:56

jak opony leżakują na stojakach pół roku (nawet z felgami) to i tak powinno się je oddać do wyważenia przy zakładaniu..

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Zimówki

29 wrz 2009 07:15

kawanagila napisał(a):jak opony leżakują na stojakach pół roku (nawet z felgami) to i tak powinno się je oddać do wyważenia przy zakładaniu..



nawet jak jeżdzą to można je doważyć co 10-15 tys zalecają wyważanie ponowne
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimówki

29 wrz 2009 10:18

ja właśnie kupiłem Nokian WR G2 205/55R16 91H (318zł szt) jak założę, pojeżdzę to się wypowiem :D nie widzę sensu drugich felg na zimę (i tak trzeba koła wyważać, felgi zimą nie nie niszczą się jakoś szczególnie, nie chcę, żeby przez prawie pół rok samochód wyglądał inaczej :lol:)
PRO CEED 1.6pb

kokos89
 

Re: Zimówki

29 wrz 2009 10:51

w internetowym zalapales sie na taka cene, czy wlasne pertraktacje w tradycyjnym pkt sprzedazy?

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimówki

29 wrz 2009 22:59

kokos89 napisał(a):w internetowym zalapales sie na taka cene, czy wlasne pertraktacje w tradycyjnym pkt sprzedazy?

w necie..wejdz na ceneo.pl i tam jest zestaw ofert :)

Dawid_Atv
 

Re: Zimówki

01 paź 2009 17:54

Mam pytanie co do opon zimowych jakie wybrac ?

15" felga aluminiowa z oponą zimową 195/65
czy 16" felga stalowa z oponą 205/55?

Prosze o odpowiedzi ;)

kokos89
 

Re: Zimówki

01 paź 2009 18:11

Powiem tak...
Mialem podobny problem z podjeciem decyzji. Poglowkowalem, poczytalem troche forum i konkluzja jest wg mnie taka:

15" to tzw. wariant ekonomiczny (ja nie bralem go pod uwage, gdyz pro imo na pietnastkach prezentowalby sie niezbyt) :)
16" (tu tez patrze pod katem pro, ktorym sie poruszam) jak dla mnie stanowi idealny srodek co do wygladu zewnetrznego wozu:)

jesli nie zalezy ci nazbyt na prezencji wozu (tu opinie rowniez sa podzielone) wchodz w 15", a zaoszczedzona kase wydaj na paliwo i ciesz sie ceedem :D
jesli masz gotowke i wlasne wymagania co do wygladu zewnetrznego auta, to jednak polecalbym 16 ".

co do felg... tez zastanawialem sie nad stalowkami na zime, ale uznalem ze roznica w cenie stal-alu jest na tyle niewielka, ze doloze pare groszy i kupie drugi komplet alufelg. Tak wiec alu standardowe KIA zostawiam na zime, Dezenty odkladam na pore letnia :)

Franky
 

Re: Zimówki

01 paź 2009 20:08

U mnie wyglada to tak:

zimowe buty dostałem gratis przy kupnie auta - zostaja !!

kupiłem alufki wiec zimowki ida na stal

co do jakości zimowek (artykuł)

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Najlepsze-i-najgorsze-zimowki,wid,11551444,wiadomosc.html

Piotr13
 

Re: Zimówki

02 paź 2009 09:46

Franky napisał(a):U mnie wyglada to tak:

zimowe buty dostałem gratis przy kupnie auta - zostaja !!

kupiłem alufki wiec zimowki ida na stal

co do jakości zimowek (artykuł)

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Najlepsze-i-najgorsze-zimowki,wid,11551444,wiadomosc.html

Czyli jakie zimówki dostałeś?
Z tego co się orientuję, to ceed nosi rozmiar 195/65 R15 - a o takich mowy tam nie ma :?

kokos89
 

Re: Zimówki

05 paź 2009 16:31

Dunlopy Winter Sport 3D dla mojego pro zamowione. Zdecydowalem sie na netcar.pl ze wzgledu na wiele pozytywnych opinii, jak i cene przez nich proponowana. Obsluga sklepu bardzo profesjonalna, zarowno kontakt mailowy jak i telefoniczny bez zastrzezen. Co do opon, to wypowiem sie o nich dopiero wtedy, kiedy wyladuja na prosiaku, a z gory sypnie bialym, choc z tym akurat ostatnimi laty roznie to bywa :wink:


edit:
garaz wypelnil sie wlasnie zapachem swiezych opon :) co do firmy netcar - dolaczam do grona zadowolonych klientow robiacych tam zakupy - profesjonalisci :D
Ostatnio edytowano 09 paź 2009 10:15 przez kokos89, łącznie edytowano 1 raz

Franky
 

Re: Zimówki

05 paź 2009 20:00

Piotr13 napisał(a):
Franky napisał(a):U mnie wyglada to tak:

zimowe buty dostałem gratis przy kupnie auta - zostaja !!

kupiłem alufki wiec zimowki ida na stal

co do jakości zimowek (artykuł)

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Najlepsze-i-najgorsze-zimowki,wid,11551444,wiadomosc.html

Czyli jakie zimówki dostałeś?
Z tego co się orientuję, to ceed nosi rozmiar 195/65 R15 - a o takich mowy tam nie ma :?


a no nie ma ... :D

ja dostałem kingstary .... podstawowe zimówki ale miękkie i dobrze trzymają się drogi. Z tego co wiem to generalnie przy zimówkach cena/jakość ma największe znaczenie. Choć cały czas się zastanawiam czy na moich Uniroyalach nie będzie dobrze w zimę - w końcu Rainexperty a Polska zima to w sumie więcej chlapy niż śniegu :roll:

novee
 

Re: Zimówki

05 paź 2009 21:57

Franky napisał(a):ja dostałem kingstary .... podstawowe zimówki ale miękkie i dobrze trzymają się drogi.

Co to jest??? Kingstary???

Franky napisał(a): Choć cały czas się zastanawiam czy na moich Uniroyalach nie będzie dobrze w zimę - w końcu Rainexperty a Polska zima to w sumie więcej chlapy niż śniegu :roll:

Puknij sie chlopie... Na wybitnie letnich chcesz w zime jezdzic? Ja jechalem tak raz, jak pierwszy snieg spadl na letnich Toyo z pieknym deszczowym, "choinkowym" bieznikiem. To byla jazda figurowa na lodzie, zero hamowania i brak kontroli nad autem.

szady
 

Re: Zimówki

05 paź 2009 22:43

novee napisał(a):To byla jazda figurowa na lodzie, zero hamowania i brak kontroli nad autem.


Tu się akurat zgodzę w 101% - Lenie to są letnie, zimowe to są zimowe a wielosezonowe to jest śmietnik.
Którejś to zimy nie zdążyłem zmienić na zimówki / jakoś takoś zaskoczyło i sypnęło śniegiem / i właśnie
w chlapę to tak naprawdę nie że zero hamowania ale jeżeli by trzeba było naprawdę wyhamować to ten
przede mną miałby mój znaczek na d**pie na pewno :)

Franky
 

Re: Zimówki

06 paź 2009 06:13

novee napisał(a):
Franky napisał(a):ja dostałem kingstary .... podstawowe zimówki ale miękkie i dobrze trzymają się drogi.

Co to jest??? Kingstary???

Franky napisał(a): Choć cały czas się zastanawiam czy na moich Uniroyalach nie będzie dobrze w zimę - w końcu Rainexperty a Polska zima to w sumie więcej chlapy niż śniegu :roll:

Puknij sie chlopie... Na wybitnie letnich chcesz w zime jezdzic? Ja jechalem tak raz, jak pierwszy snieg spadl na letnich Toyo z pieknym deszczowym, "choinkowym" bieznikiem. To byla jazda figurowa na lodzie, zero hamowania i brak kontroli nad autem.


KIngstar ? tez nie znałem dopóki nie dostałem, jeszcze sezon i do kosza :?

Co do Uniroyali - tak walnąłem :twisted: sluszna racja novee

Kubeusz
 

Re: Zimówki

06 paź 2009 08:43

szady87 napisał(a):
novee napisał(a):To byla jazda figurowa na lodzie, zero hamowania i brak kontroli nad autem.

Tu się akurat zgodzę w 101% - Lenie to są letnie, zimowe to są zimowe a wielosezonowe to jest śmietnik.
Którejś to zimy nie zdążyłem zmienić na zimówki / jakoś takoś zaskoczyło i sypnęło śniegiem / i właśnie
w chlapę to tak naprawdę nie że zero hamowania ale jeżeli by trzeba było naprawdę wyhamować to ten
przede mną miałby mój znaczek na d**pie na pewno :)


a jak ladnie sie slizgają zimówki latem w upał :)
prawie jak letnie zimą ;)

kokos89
 

Re: Zimówki

14 paź 2009 09:40

zima Panowie :!:

ponizej wklejam newsletter netcar.pl, ktory dzis otrzymalem na skrzynke pocztowa:

Witaj kierowco,

Kiedy zmienić opony na zimowe? Zadajemy sobie to
pytanie co roku.

W tym roku jednak jest trochę inna pogoda niż była
w poprzednie lata. Zazwyczaj było tak, że
w pierwszej połowie października było pogorszenie
pogody, a w drugiej połowie przychodziła złota
polska jesień z temperaturami dochodzącymi do
kilkunastu stopni i pięknym słońcem. Spokojnie
można było poczekać z wymianą opon do końca tego
ocieplenia.

Wierzę, że złota polska jesień będzie i w tym
roku, jednak przewidywane ochłodzenie
w najbliższych dniach jest na tyle duże, że
proponuję rozważyć wymianę opon już teraz. Jeśli
mieszkasz na pólnocnym-zachodzie Polski, to
potraktuj to jako rekomendację, ale jeśli bliżej
masz do południa lub wschodu, to potraktuj to,
proszę, jako konieczność.

Prognozy na najbliższy tydzień są takie, że na
południowym-wschodzie temperatura będzie oscylować
w okolicach zera i zapowiadany jest śnieg
z deszczem i śnieg. Na północnym zachodzie mimo,
że też brzydko, to temperatury będą w okolicach
5 stopni.

Jak potem przez tydzień pojeździsz przy wyższych
temperaturach, to naprawdę nic się nie stanie :-)

Jeśli masz pytania, to zawsze śmiało pisz!

Pozdrawiam Cię słonecznie mimo ponurej aury.
Justyna

patryk80
 

Re: Zimówki

14 paź 2009 15:25

Witam wszystkich!

Zamówiłem niedawno polecane tutaj przez wielu zimówki GOODYEAR Ultra Grip 7+ 195/65R15 i potrzebuję do nich felg stalowych, bo szkoda mi alufelg...

Czy mógłbym prosić o informację, jakie felgi stalowe pasują do Ceed'a SW (rozmiar, polecacie jakiegoś producenta)?
Z tego co wiem, to felga musi mieć rozmiar 6,0x15. Wg netcara powinny pasować też felgi 5,5 np. takie http://www.netcar.pl/x_C_I__P_115546653-115510002.html. :?: :?: :?:

Z góry dziękuję za szybką odp. - muszę się spieszyć, zanim śnieg stopnieje i pojawi się zielona trawka :D
Pozdrawiam
Patryk

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl