geometria, zbieżność a może coś jeszcze innego

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dankat
 

geometria, zbieżność a może coś jeszcze innego

18 mar 2008 22:55

MoÂże ktoÂś podpowie. Mam takÂą przypadÂłoÂśc w swoim cee'd. Jest od nowoÂści, czyli 3 miesiÂące. Aby jechaĂŚ prosto mam kierownice lekko skrĂŞconÂą w prawo. Jak jÂą puszczĂŞ to samochĂłd jedzie prosto, nie ÂściÂąga. Jak jest kierownica prosto to jade w lewo, tak Âże po 100 metrach jestem na przeciwnym pasie ruchu. W koĂącu mam zamiar pojechaĂŚ z tym do serwisu. Ale Âżeby zbyt Âłatwo mnie zbyli (ten model tak ma) chciaÂłbym siĂŞ troche podszkoli. TakÂże, sugestie mile widziane, a moÂże od razu rozwiÂązanie.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: geometria, zbieżność a może coś jeszcze innego

18 mar 2008 22:59

dankat napisał(a):Aby jechać prosto mam kierownice lekko skręconą w prawo.


Masz zle ustawiona kierownice przy ustawianiu zbieznosci, widac ktos sie spieszyl w fabryce na drugie sniadanie...Sprawa bardzo prosta do poprawienia w serwisie...

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 mar 2008 23:00

Jak dla mnie kierownica jest źle ustawionaw stosunku do kół - jedź do serwisu niech to poprawią.

Pozdr

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

19 mar 2008 12:36

Zgadza się - skoro auto utrzymuje prosty kierunek ruchu to znaczy że ktos zakłądając wolant przestawił go o dwa-trzy ząbki. Nawet nie będziesz musiał wjeżdżać na serwis, przyjdzie chłop z kluczem i załatwi CI to w dwie minuty
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 mar 2008 20:02

Byłem w dziż w serwisie w kia Auto-Gdynia. Mimo mojego zaznaczenia, że tak jest od nowości na wstępnie powiedzieli że robota jest płatna. Za duzo kilometrów przejechałem i dopytywali się w co przywaliłem, bo takie auto z fabryki nie ma prawa wyjechać (jakie wyjeżdżają to my już wiemy). Poszło na sprawdzenie, gość wjechał na sprzęd do sprawdzania geometri - zbieżności, kilka razy wycofał i wjechał ponownie, wszedł pod samochód, dwa razy przekręcił kluczem i mówi załatwione. Trwało to 5 minut. Na pierwszy rzut jest ok. Ale nie mogłem dziś znaleść długiego prostego i PŁASKIEGO odcinka aby sprawdzić na 100%. Koszt 64 zł za sprawdzenie ustawienia kół - tak jest na fakturze. Najciekawsze jest to że takim autem wyjechałem z salonu i nie miałem czasu sie tym zająć. A serwis zaraz podejrzewa, że coś kombinuje. Pieniądze żadne, ale są zasady. Wcześniej miałem focusa i oktawie. Zawsze serwisowane w ASO. Za takie pierdoły (5 minut pracy) nigdy kasy nie chcieli. Dam później znać czy teraz wszystko gra.

AUTOR WĄTKU
kris
 

19 mar 2008 20:20

a ile "czasu" masz samochód ?
ile km przejechane ?
:?

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 mar 2008 21:37

kris napisał(a):a ile "czasu" masz samochód ?
ile km przejechane ?
:?


odbiór 21.12.2007, km na liczniku 14198

AUTOR WĄTKU
lalas
 

20 mar 2008 01:25

Jest jeszcze jedna sprawa, koło kierownicy mozna wyregulowac na kolumnie, jak mi skręcali kolumne ponieważ czasami pukała to skręcili ją tak, że jak miałem koło kiewroenicy prosto to jechałem w prawo.
Podjechałem aby to poprawili, koleś rozebrał osłonę z kolumny ( w środku auta) wyregulował i jest ok :wink:

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

20 mar 2008 17:03

W moim, dziś odebranym, żona stwierdziła, że kierownica jest 5mm przekrzywiona.Ja na razie tego nie zauważyłem.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

25 mar 2008 20:17

Przetestowałem na trasie i mam to samo, co Dankat: ściąga w lewo.Na Czyżewskiej stwierdzili ,że miałem ciśnienie 3 atmosfery w oponach.Obniżyli.Powiedzieli żeby teraz potestować.Po Warszawie nie miałem dziś możliwości. Może jutro znajdę mniej zatłoczoną ulicę.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

26 mar 2008 17:29

Bajeczka o wpływie cisnienia opon na ściąganie nie wypaliła panom z Czyżewskiej. A, jeszcze mechanik nie wiedział, że rozgrzane opony trzeba napompować o jakieś 0,3 atmosfery więcej (do 2,5 atmosfery). Poczułem , że panowie nie byli zainteresowani naprawą mego ceeda. Umówiłem się w Carserwisie na przyszły tydzień.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

26 mar 2008 19:28

Aby zlikwidować ściąganie, czasami wystarczy przełożyć koła z lewej na prawą oś.
A to, że kierownica podczas jazdy, nie jest ustawiona jak do jazdy na wprost, oznacza tylko, że ściąga.
:roll:

AUTOR WĄTKU
dankat
 

26 mar 2008 22:03

Po kilku dniach jazdy moge potwierdzic - teraz jest ok. Jeśli ma ktoś objawy podobne do moich to radze odwiedzic ASO. Zwłaszcza jeśli ma "świeże" auto. Wraz z przejechanymi kilometrami maleje szansa na naprawe gwarancyjną, a jeśli nie na gwarancji to przypominam, płacimy z własnej kieszeni.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

01 kwi 2008 17:25

Byłem dzisiaj w Carserwisie na 1-ego Sierpnia."Mistrz" po jeździe stwierdził ,że w zasadzie nie ściąga, co jest zwykłym pozbyciem się problemu.Gdy powiedziałem, że trzeba skorygować zbieżność "mistrz" stwierdził, że zbierzność nie ma z tym nic wspólnego.Przyznał sie, że tydzień temu miał ceeda, który ściągał, ale dużo bardziej (musiało to być straszne) i pomogło przełożenie kół.Ogólnie stwierdził, że te opony są kiepskie.A tak w ogóle to chciał się mnie pozbyć. Ale ja będę drążył temat dalej.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl