[C1 i C1FL] Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
DawPi
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 wrz 2020 08:07
Lokalizacja: kr
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 116KM
2009

[C1 i C1FL] Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

02 mar 2022 08:22

Dzień dobry,
jestem po wymianie sprzęgła. Po zakończeniu prac kierownica nie była ustawiona na wprost, "ale proszę się nie martwić nie m to wpływu na zbieżność i uszkodzenie opon". OK, ale umówiłem się w to samo miejsce na prostowanie tej kierownicy. Usługa wykonana. Wyjechałem w trasę i... kierownica lekko przekrzywiona. ;)
Dzwonię i mówię, że chcę się umówić na poprawę. Dostałem informację, że czasem się tego nie da poprawić - że mogę przyjechać i jak zbieżność wyjdzie OK to nic z tym nie mogą zrobić, że są pewne auta gdzie nie ma aż takiej regulaji.

Prawda li to czy jestem robiony w balona?

P.s. załączam wynik badania - czy tam te pozycje na czerwono naprawdę już nie są do poprawy? Takie też info dostałem. Chodzi mi o kolumnę "Końcowy".

Obrazek

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

02 mar 2022 22:49

Jedz do innego ustawiacza, kierownice na wprost ustawia sie przed sama regulacja i blokuje blokada. Wiec albo ten etap olali albo maszynka cos nie halo.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

pxj
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2020 22:14
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

06 mar 2022 02:46

To co jest na czerwono w kolumnie końcowe, w większości współczesnych samochodów się nie reguluje, ustawia się tylko zbieżność . Kierownica powinna być na wprost. Uciekanie kierownicy po jej ustawieniu może być spowodowane zużytymi tulejami w wahaczach lub zbyt dużym luzem na maglownicy.

AUTOR WĄTKU
DawPi
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 wrz 2020 08:07
Lokalizacja: kr
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 116KM
2009

Re: Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

06 mar 2022 07:47

Dziękuję za odpowiedź.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

07 mar 2022 04:54

pxj napisał(a):To co jest na czerwono w kolumnie końcowe, w większości współczesnych samochodów się nie reguluje, ustawia się tylko zbieżność . Kierownica powinna być na wprost. Uciekanie kierownicy po jej ustawieniu może być spowodowane zużytymi tulejami w wahaczach lub zbyt dużym luzem na maglownicy.



Powinni sprawdzić zawieszenie itp. przed przystąpieniem do ustawiania geometrii i zbieżności.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

12 mar 2022 09:15

Miałem identyczny problem po wymianie sprzęgła. Sama wymiana sprzęgła nie ma wpływu na zbieżność.
Chodzi o kąt ustawienia kierownicy. Mam program delphi na komputer i tam można sobie to ustawić (pozycja zerowa kierownicy). Po odłączeniu aku, prawdopodobnie sie coś zrypało.

Zrobiłem kolejną zbieżność "3d", - dalej to samo, choć serwisant mówi że wszystko ok i trzebaby sama kierownice przekręcić na kolumnie. Oczywiście odmówiłem.

Miałem kierownice przestawioną o 1* i na prostej, przy kierownicy na wprost, czuć było że lekko ściąga. Po podłączeniu do komputera, wyzerowaniu auto jedzie prosto.

Nie jestem na 100%pewny że to pomoże, ale u mnie pomogło.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
DawPi
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 wrz 2020 08:07
Lokalizacja: kr
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 116KM
2009

Re: Zbieżność a ustawienie kierownicy na wprost

12 mar 2022 10:01

To ja mam kierownicę tak ustawioną, że jak jest na wprost to skręca w lewo. Trzeba delikatnie kontrować. Byłem na poprawce i "mierzyliśmy poziomicą i jest OK", ale nie jest.. :|
Muszę udać się w inne miejsce. Co co jak to mechanikę robią OK, ale zbieżność to już słabawo.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl