[C2] Nie odbijające hamulce

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
yaro8558
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 kwi 2019 12:15
Lokalizacja: KBC
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, L

[C2] Nie odbijające hamulce

13 maja 2021 20:45

Obserwuję od jakieś czasu coś podejrzanego, mianowicie wydaje mi się że po dłuższej trasie hamulce w Ceed'zie nie odbijają do końca na wszystkich kołach.
Dzieje się to chyba jak się przejedzie dłuższy odcinek, tak przynajmniej z 50 km, na krótkich odcinkach tego nie ma. Po dłuższym postoju wszystko wraca do normy.
Mam wrażenie, że im więcej hamuję tym auto później słabnie i słabiej się toczy i nasila się dźwięk jakby obcierania klocków o tarcze, zwłaszcza słyszane z przodu.
Po takiej jeździe również tarcze z przodu aż strzelają jak stygną, mimo że nie hamowałem ostro.
Felgi są po obu stronach równie ciepłe, nie gorące może ale dotykając ręką to wyraźnie czuć że są ciepłe, tylne podobnie tylko są chłodniejsze.

Czy ma ktoś pomysł czym to może być spowodowane?

Będę jeszcze obserwował, ale opisaną sytuację zauważyłem już kilkukrotnie.

Niestety ja jeżdżę tym autem sporadycznie, bo na co dzień żona go użytkuje.

Dodam, że tarcze i klocki są praktycznie nowe, zaciski z przodu wymieniałem, bo właśnie jeden stary nie odbijał i koło się grzało. Wszystkie zaciski, ich prowadnice oraz jażma czyściłem przy wymianie tarcz i klocków osobiście i raczej nie w nich jest problem. Wymieniałem także przewody elastyczne z przodu.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nie odbijające hamulce

14 maja 2021 06:35

Nauka radziecka zna przypadki, kiedy po wymianie elementu na nowy ten założony element był wadliwy. Trzeba zrzucić koło, zdjąć zaciski, obejrzeć klocki - może któryś jest nadmiernie wytarty z jednej strony. Sprawdzić działanie tłoczków.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Nie odbijające hamulce

14 maja 2021 07:49

Miałem tak w starym Oplu i po jednej przejażdżce dojechałem cały komplet nowych tarcz i klocków i dodatkowo przegotowałem płyn hamulcowy.
Zawsze możesz podnieść auto na lewarku i zobaczyć jak koło się kręci itp.

Smarowałeś także prowadnice tłoczka, które są w zacisku? - bardzo dużo osób zapominam w ogóle sprawdzić to :(
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
yaro8558
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 kwi 2019 12:15
Lokalizacja: KBC
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, L

Re: Nie odbijające hamulce

14 maja 2021 11:42

pioter napisał(a):Trzeba zrzucić koło, zdjąć zaciski, obejrzeć klocki - może któryś jest nadmiernie wytarty z jednej strony. Sprawdzić działanie tłoczków.

Sprawdzane, jestem pewny, że te zaciski działają.

Pitrek napisał(a):Smarowałeś także prowadnice tłoczka, które są w zacisku?

Tak, smarowałem prowadnice zacisków, jak i smarowałem tłoczki przed ich włożeniem do zacisków.

Dla mnie dziwne jest to, że nie jedno koło nie odbija tylko tak jakby całość hamulców, albo przynajmniej sam przód.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nie odbijające hamulce

15 maja 2021 07:55

No to patrz, jak działa pompa - może tu tkwi przyczyna?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
yaro8558
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 kwi 2019 12:15
Lokalizacja: KBC
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, L

Re: Nie odbijające hamulce

15 maja 2021 09:45

Właśnie też gdzieś czytałem, że to może być pompa hamulcowa.

Tylko, jak wczoraj jeździłem to mimo, że jeździłem po górkach południa małopolski, to nic się nie działo, felgi zimne.

Czy to możliwe, że ma na to wpływ temperatura? Bo wczoraj było może 15 st. C, a ostatnio jak wystąpił problem to z 30 st. C.

Pozdrawiam

patwix
 

Re: Nie odbijające hamulce

20 maja 2021 22:10

Cześć mam ten sam problem. Ze po krótkiej jeździe odstawie auto i następnego dnia strzela mi z przodu. Bo tak przywrze do siebie wszystko. Rozbierałem całe hamulce tarcze i klocki okej, smarowałem tłoczki wymieniałem blaszki nawet zaciski były piaskowane nic to nie pomogło. Głównie dzieje się tak gdy jest troszkę zimniej, gdy ciepło rzadziej jednak też czasem np gdy popada odstawie auto do garażu i w tedy przywrze. Gdyby ktoś znal rozwiązanie problemu to pisać śmiało. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może słabe materiałowo tarczr lub klocki. Mam założone TRW. wcześniej nie miałem z nimi roblemu ehh..

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 590
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Nie odbijające hamulce

21 maja 2021 02:58

patwix napisał(a):Cześć mam ten sam problem. Ze po krótkiej jeździe odstawie auto i następnego dnia strzela mi z przodu. Bo tak przywrze do siebie wszystko. Rozbierałem całe hamulce tarcze i klocki okej, smarowałem tłoczki wymieniałem blaszki nawet zaciski były piaskowane nic to nie pomogło. Głównie dzieje się tak gdy jest troszkę zimniej, gdy ciepło rzadziej jednak też czasem np gdy popada odstawie auto do garażu i w tedy przywrze. Gdyby ktoś znal rozwiązanie problemu to pisać śmiało. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może słabe materiałowo tarczr lub klocki. Mam założone TRW. wcześniej nie miałem z nimi roblemu ehh..

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Przewody elastyczne wymieniałeś ?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
yaro8558
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 kwi 2019 12:15
Lokalizacja: KBC
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2012, L

Re: Nie odbijające hamulce

21 maja 2021 06:21

yaro8558 napisał(a):Wymieniałem także przewody elastyczne z przodu.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Nie odbijające hamulce

22 maja 2021 10:32

Sprawdź jakie ciśnienie jest w układzie itp. - może faktycznie pompa nie domaga raz na jakiś czas
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl