[C2 i C2FL] Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
SylverStone86
 

[C2 i C2FL] Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

05 lip 2020 11:12

Witajcie
Od 9 miesięcy jestem średnio szczęśliwym posiadacze kia Cee'd z 2018roku.Problem polega na tym że mam skrzywioną kierownice lekko w lewo ale i przy 120km czuje wibracje na kierownicy które z prędkością mijają.Auto to 1.4 benzyna felgi standardowe na kołpakach.Przebieg 35kkm jestem już po 5 wizycie w warsztacie i cały czas to samo.Zbieznosc katy wszystko super,opony zmieniane,całe komplety z felgami zmieniane.Auto jeździ prosto ale jak wyprostuje lekko kierownice to skręca w prawo ( nieprzyjemne odczucie gdy znaczek Kia jest krzywo) serwis co chwilę przyjmuje i oddaje twierdząc że jest ok a niestety nie jest.Inny warsztat robiący zbieżność i geometrię też ustawia wszystko jak ma być a kierownica krzywa.Dodam że dwa auta zastępcze kia Cee'd miały te same mankamenty z kierownicą nawet z przebiegiem 3kkm.Opony przekładane,ciśnienie,zawieszenie wszystko ok.Auto bezwypadkowe.Korci mnie zmiana na wieloklinie ale pozostaje bicie przy 120km ( tarcze klocki nowe przód tył,przejechane z 2tys km)Od zakupu był problem.Serwis Katowice

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

05 lip 2020 13:26

No to zostaje Ci zewnętrzny ekspert, no i niezgodność z umową - rzecznik praw konsumenta, sąd. Ale pewnie TTTM i producent to olewa. Ja tak mam z 1.6 gdi - silnik drga po rozgrzaniu, za każdym razem zgłaszane, w serwisie nieoficjalnie twierdzą, że problem im znany a oficjalnie wszystko jest ok. Jeździłem 1.6 tgdi w 3 i co śmieszne wg mnie problem podobny.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

06 lip 2020 06:27

Podjedź do punktu, gdzie doważają koła na aucie - kiedyś w Gdańsku zafundowałem sobie taką usługę, bo też miałem problemy z wibracjami, dwukrotnie wyważałem "tradycyjnie" i nic, a po tej usłudze jak ręka odjął.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

06 lip 2020 09:13

Należałoby dodać, że doważenie kół, to taka ostateczna procedura, gdy wszelkie inne okazały się nieskuteczne. Trzeba też mieć świadomość, że każde zdjęcie koła, w przyszłości, powodowało będzie konieczność powtórzenia tej procedury.

Czasami może pomóc zmiana wulkanizatora, który poprawnie wyważy nam koła. :wink:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

zarathos
Kierownik zmiany
 
Posty: 153
Dołączył(a): 06 lis 2018 19:44
Lokalizacja: 3Miasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2018, M

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

06 lip 2020 10:24

Bicie, jeżeli tarcze są proste to wina wyważenia opon (ewentualnie ich stanu). Jedź do dobrego wulkanizatora - niech sprawdzi czy opony są poprawnie założone (znacznik "wentyla" pokrywa się z tymże jeżeli jeszcze jest widoczny) i niech je dobrze wyważy. Poprawne wyważenie wcale nie jest takie proste i większość warsztatów nie robi tego dobrze, ma nieskalibrowane maszyny i tak dalej.

W Gdańsku jest warsztat który wyważa sprawdzając na maszynie po której opona się toczy, a nie tylko na wirówce. Przekładają opony jeżeli nie ma znacznika wentyla - robią to pro. Kosztuje, trwa dużo dłużej niż w typowym warsztacie u Mietka, ale eliminuje problemy. Poszukaj takiego pro warsztatu w swojej okolicy.

Na krzywą kierownicę tylko zbieżność i regulacja punktu centralnego. Ale to powinno zrobić ASO.

AUTOR WĄTKU
SylverStone86
 

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

06 lip 2020 13:50

No powiedzieli mi bym se jechał do warsztatu co ustawia zbieżność dynamicznie ale zastanawia mnie fakt że i kierownica i drgania były identyczne na innym komplecie opon z felgami.Wiec co i tutaj komplet felerny? U innego ustawiacza bieznosci też wszystko super a jednak wszystkie bolączki pozostają.Jade 10 zdać komplet felg i opon i wziąć swoje,mówili coś o wyważaniu półosi? Że może to pomoże na drgania.Czy kierownica ma jakiś znacznik na wieloklinie ? Może ktoś na pałę założył a wcale nie jest w tym miejscu i trzeba przestawić?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

06 lip 2020 17:56

Jeśli to nie koło i tarcze to musi być półoś. Wyważanie na osi to rozwiąże, się do czasu zmiany koła.
U mnie nie na takiego efektu.

Kierownice też miałem w lewo ale w eurokas poprosiłem o zrobienie tego i już nie pamiętam przy okazji czego (chyba sprawdzono geometrię) i jest git. Też nie ściągało tylko jakby kierownica była o ząbek w lewo.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Edgar
Brygadzista
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14 paź 2018 15:43
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 T-GDI Pb 140KM
2018, L/BL

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

08 lip 2020 19:46

EuroKas jest ok , jednak z geometrią w Sorento polegli.
Polecam udać się do sprawdzonego mistrza tematu:

Czesław Duda Auto Diagnostyka Podwozi Katowice
Spółdzielczości 9/1, 40-642 Katowice
505 588 946
https://goo.gl/maps/UX3sqrBVKa8aiuZH8
... i wszystko będzie jasne
:spoko:
Tak myślę ale Ja się nie znam :P
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Krzywa kierownica i bicie Kia cee'd III

08 lip 2020 19:54

Też polecam. Ale najpierw dzwonić
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl