[C1] Znosi na lewo C1 SW

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kanti
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lut 2020 09:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1600 Pb 126KM
2008, prawdopodobnie optimum

[C1] Znosi na lewo C1 SW

05 maja 2020 09:33

Cześć,
zauważyłem że znosi mi lekko auto w lewą stronę. Przy wymianie opon na letnie kupiłem nowe opony 205/55/R16 Nokian. Zrobiłem również geometrię ponieważ stare opony letnie (po poprzednim właścicielu auta) były zjechane od wewnątrz. Kola wyważyli, geometrię ustawili (mam wydruk, były rozbieżne), ale problem jest dalej, nawet chyba bardziej niz na starych zimowych kołach. Ale to tylko wrażenie, nie mam pewności, na zimowych miałem wrażenie ze tylko czasem ucieka, a czasem jedzie równo. Dlatego czekałem na nowe opony z założeniem ze na nowych oponach i ze zrobioną geometrią problem zniknie. Jest to uciążliwe, chce to zrobić do porządku.
Proszę o wskazanie co w następnej kolejności mam sprawdzać. Dodam ze zamieniałem koła letnie przód-tył i nic się nie zmieniło, więc zakładam ze to nie wina kół.
Poza tym żadnych stuków czy innych oznak nie widzę/słyszę ale to moja pierwsza Ceed, nie znałem tych aut wcześniej.
Jedynie przy manewrowaniu na parkingu przy maksymalnym skręcie czuję czasem lekką 1 sekundową wibrację/mrowienie na kierownicy.
Dane auta: C1 2008 1.6 PB SW.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Znosi na lewo C1 SW

05 maja 2020 10:19

Ciśnienie równe w obu? Może coś w zawiasie się kończy. Jak mi padł sworzeń (prawy przód) to stuków było zero a auto na szybkim, dobrze mi znanym łuku, pływało. Miałem wrażenie że świnia chce mnie zabić.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Znosi na lewo C1 SW

05 maja 2020 11:17

Ja bym zaczął od ponownego wyważenia, ale w innym warsztacie (najlepiej jakimś sprawdzonym). Mnie też kiedyś wypuścili ze źle wyważonymi kołami od wulkanizatora i była walka z kierownicą.
Obrazek

Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl