[C3] hamulce

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

[C3] hamulce

18 sie 2019 11:43

No i pierwsza wtopa, mam nadzieje ze ostatnia w Ceedku, bo poki co cała reszta bez zarzutu :)

Prędkość tzw. autostradowa czyli ok. 140 km/h, naciskam na hamulce i ... masaż nogi od pedału :(

Przy niższych prędkościach pewnie też aczkolwiek mało wyczuwalne.

Kółka sprawdzone bo raz o dziwo też miałem taki objaw w innym aucie a winne było jedno koło spieprzone przy zakładaniu kapcia (co ciekawe nic biło w trakcie jazdy).

Zatem albo tarcze albo coś przy zawieszeniu bo i taka możliwość jest.

Ceedek z kwietnia, przebieg 3500 km.

Zobaczymy co powiedzą w serwisie :)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: [C3] hamulce

18 sie 2019 12:04

3500 to jeszcze może wymienią na gwarancji tarcze..
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

18 sie 2019 12:05

No wlasnie zobaczymy :P
Kurde wszystko użytkowane zgodnie z zasadami/zaleceniami a tu lekka mina :P

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: [C3] hamulce

18 sie 2019 13:51

włącznie z nieparkowaniem auta bezpośrednio po mocnym hamowaniu, nie mycia kół na myjce jak gorące tarcze, delikatne hamowanie przez 500-1000km itd ? :D
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

18 sie 2019 13:55

Hm... może poza tym pierwszym co wymieniles :) Ale to tez nie do końca bo na biegu tylko zostawiam :)
Ale pozostale to jak najbardziej :)

Swoją drogą do tej pory czy w nowym czy po wymianie tarcz/klocków nie starałem się jakoś szczególnie
lekko hamulców traktować i nie było problemów nigdy :)

Mało tego trasa Kraków-Gdańsk i z powrotem, 2 letnie C2FL, lekko nie miała nie ukrywam i nic, hamulce jak nowe :)

Dżyszla
 

Re: [C3] hamulce

18 sie 2019 18:21

Musiałeś je gwałtownie schłodzić, może nawet nie pamiętasz... Ja w poprzednim i30 to na oryginalnych tarczach i klockach zrobiłem 100 kkm. Teraz w ceed już 5,5 kkm (też z kwietnia) i absolutnie żadnych niepokojących znaków ze strony układu hamulcowego.

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

18 sie 2019 19:28

Nie ma takiej możliwości :) To auto to nawet nie miało ich za mocno zagrzanych :) Chyba że zagrzanie i schłodzenie to wtedy
jak się normalnie jeździ po mieście (bardziej emerycko :) ) i nie wiem deszcz pada, jest generalnie mokro i coś tam musi kapnąć
bo nie da się inaczej :) Ale wtedy to przynajmniej paru moich kumpli miało ósemki z tarcz bo nie dość że aut nie oszczędzają
to jeszcze maja felgi których prawie nie widać :P No ale może to kwestia że w "premium" jest inaczej :)
Inna sprawa że w sumie to nawet nie wiem od kiedy takie coś jest bo po mieście jest ok albo przynajmniej nie czuć
a auto dopiero pierwszy raz osiągnęło prędkość żeby to było czuć przy hamowaniu :)

A propos innych aut co miałem, to może aż 100 tys. na jednych tarczach nie zrobiłem ale połowę tego spokojnie,
i to nie bawiąc się jakoś szczególnie w oszczędzanie tarcz czy to na nowym czy po wymianie :) Więc tym bardziej
lekkie zdziwko.

Dżyszla
 

Re: [C3] hamulce

20 sie 2019 19:09

A zadam pytanie - nie chcę obrazić... Ale nie było to działanie ABS czasem? Oglądałeś te tarcze?

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

21 sie 2019 07:59

Nie no nie był to ABS :) Tarcze wygladaja normalnie, zero przebarwień czy cos w tym stylu.
Generalnie wygladaja jak w innych Ceedach :) Pare osob dalo foty na FB bo w sumie
trochę dziwne ze w nowych autach a przynajmniej części aut sa dość mocno porysowane,
no podobno to tak ma być. No ale w sumie jak nie liczyc większych predkosci to hamulcuje dobrze.
Inna sprawa, tak a propos rys, to prawde powiedziawszy w zadnym aucie, licząc od Pandy, Astry, I30, C2,
czy co tam jeszcze u mnie było, w zadnym nawet przy dużo większym przebiegu tarcze nie były tak porysowane.

@BartekJ - auto jest na gwarancji, udało się umowic na 27-go do ASO. Zobaczymy co powiedzą.
Od ludzi z FB (bo tez znalazły się przypadki takie jak mój) wyszlo ze na dwoje babka wrozyla.
W jednym ASO zrobili bez gadania, w innym stwierdzili ze za mało bija (na zasadzie ze KIA
pozwala wymienić jak tarcze maja bicie 5 i powyżej (cokolwiek by to nie znaczylo) a bija 3 z groszem wiec sorry,
a znow w innym w ogole nie ma mowy o wymianie wiec gość zalozyl sam nowe i zlozyl reklamacje.
Poza tym masz racje, mokry sen, tyle ze wiesz, jak pisałem, pare aut przerobiłem, w przeciwienstwie do C3,
zero oszczędzania hamulcow w stylu docieranie "pinc" tysięcy km i nie było problemu zadnego.

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

05 wrz 2019 12:08

Kontynuujac…

ASO Patecki pomierzyło bicie tarcz i stwierdziło że przednie dość mocno biją + maja "dziwne " zużycie (chodzi o masakryczne nierówności na powierzchni tarczy na styki z klockiem). KIA zażyczyła sobie dodatkowo numery seryjne tarcz i przyznała wymianę na gwarancji tarcz (na jakieś zmodyfikowane cokolwiek by to nie znaczyło) i klocków oczywiście.
Kolejny plus dla ASO Patecki w Krakowie.

No i, na marginesie już, wychodzi że chyba mają wadliwe tarcze w Ceedach (a przynajmniej jakąś partię). Ale to już moje domysły.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: [C3] hamulce

05 wrz 2019 17:17

No i bądź tu mądry?

Nie uznają gwarancji – Kia beeee

Uznają - Kia beeee – pewnie są wadliwe bo uznali
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: [C3] hamulce

05 wrz 2019 19:35

Tarcze wbrew pozorom łatwo pokrzywić - w C1 mi się zdarzyło.
Rzadko to wynika z winy materiału - więc tym bardziej brawo za wymianę na gwarancji.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C3] hamulce

05 wrz 2019 21:05

gisio napisał(a):No i bądź tu mądry?
Nie uznają gwarancji – Kia beeee
Uznają - Kia beeee – pewnie są wadliwe bo uznali

Dokładnie, już kiedyś też to słyszałem, że Kia jest bee bo pół auta wymieniają na gwarancji...

ruszok napisał(a):Tarcze wbrew pozorom łatwo pokrzywić - w C1 mi się zdarzyło.
Rzadko to wynika z winy materiału - więc tym bardziej brawo za wymianę na gwarancji.


Dokładnie2 - pokażcie mi druga markę, która by to zrobiła. Osobiście znam przypadek sprzed lat, gdzie kumpel za nową wtedy E-klasę (W212) dał ponad 300k, a dzień po wyjeździe z salonu wrócił że tarcze biją. Odpowiedź ASO? "Pewnie pan pokrzywił, w końcu od tygodnia pada, więc musiał pan zwichrować na jakiejś kałuży". I to na piśmie. Koszt wymiany kpl (tarcze+klocki z przodu w aucie z przebiegiem 100 km) - 6 tys zł..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Dżyszla
 

Re: [C3] hamulce

06 wrz 2019 14:30

Sprawdzałem jeszcze raz na mojej (też kwiecień) i... nie zauważam żadnych nieprawidłowości :/ Tyle, że ja bardzo oszczędzam hamulce... Boję się teraz, że wyjdzie za pół roku i nie będzie mowy o wymianie już.

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

06 wrz 2019 15:52

Dżyszla, mnie się wydaje że chyba bardziej zagrało to dziwne zużycie, zrysowanie tarcz. Bo z samym pokrzywieniem to wiadomo że na dwoje babka wróżyła przy reklamacji.

Co do reszty, wiadomo, bronią się jak mogą żeby nie dokładać do interesu (i to większość koncernów). Bo co ma znaczyć że pewnie pan przegrzał i w kałużę wjechał ???
Tzn. że normalnie, powiedzmy po mieście nie można jeździć jak deszcz pada bo chlapnie na tarcze spod kółek auta obok i klops?
Przecież normalne tarcze, zrobione tak jak trzeba a nie jakiś szajs to żeby je sknocić to by trzeba albo zrobić parę hamowań, powiedzmy ze 140/150 na zero
i trzymać dalej nogę na hamulcu albo faktycznie po ich rozgrzaniu wjechać w pół metrową kałuże żeby w wodzie się zanurzyły.

Chociaż pewnie i tacy zdolni są :)

Gisio, nie napisałem że KIA jest be bo uznała gwarancję wiec nie wiem o co ci biega. Może jest trochę be, bo wychodzi że dziadostwo zamontowali i tylko tyle.

Dżyszla
 

Re: [C3] hamulce

13 paź 2019 18:37

@ krakpawel - koryguję swoją wypowiedź. Niecałe 8kkm i zaczyna się nierównomierne hamowanie przy jednakowo wciśniętym pedale - tak, jakby tarczę zaczynało krzywić. Napisałem do serwisu, zobaczymy jaka odpowiedź będzie. Jako, że ja bardzo mało hamulców używam to najwidoczniej wada objawia się później.

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

22 paź 2019 16:57

Ufff, dawno mnie nie było:)
Dzyszla daj znac co w sprawie.
U mnie po wymianie na razie spokoj, aczkolwiek przez ponad 1000 km jazda lajtowa.
Co jest pewne, klocki założyli dużo bardziej miękkie bo pyla masakrycznie.

Dżyszla
 

Re: [C3] hamulce

24 paź 2019 09:39

Rozmawiałem z serwisem i pierwszy raz słyszą. Niestety, na razie nie byłem tam autem - notoryczny brak czasu :( A generalnie jest to odczuwalne, ale... Trzeba się naprawdę skupić na tym. Generalnie nie jest przeszkadzające, więc chyba w takiej sytuacji oleję, bo wątpię, czy uznają (za słabo czuć).

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: [C3] hamulce

27 paź 2019 13:47

Tak czy inaczej ja bym im podrzucił niech pomierzą. U mnie jak jeździłem po mieście też nie było czuć, dopiero, jak pisałem w okolicach hamowania z okolic 130-140 był masaż nogi.
No i na pomiarach wyszło cos wyszło :)

Dżyszla
 

Re: [C3] hamulce

05 lis 2019 20:35

krakpawel - wszystko w normie. Ale mówili o przypadku innego auta od kii, w którym po prawdopodobnie gwałtownym hamowaniu z dużej prędkości pogięło tarcze.

Następna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl