[C1] Ząbkowanie opon w ProCeed

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
slice
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 maja 2019 07:43
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2.0 ON 140KM
2010, Optimum+

[C1] Ząbkowanie opon w ProCeed

14 cze 2019 14:12

Cześć,
Czy problem z ząbkowanie opon jest powszechny w ProCeed 2.0 CRDi, 2010 rok przed FL?
Opony:
- letnia Michelin Primacy HP 225/45/17
- zimowa Goodyear Ultragrip 7+ 205/65/15
Obydwa komplety wyząbkowane do granic możliwości już po 2 pierwszych latach.

Okazało się, że prawdopodobnie fabrycznie, samochód wyszedł ze zbieżnością rozjechaną o 3 stopnie. Po ustawieniu zbieżności, nowe zimówki jeżdżą już 2 sezon bez problemu. Chciałem wymienić teraz letnie. Czy macie jakieś sugerowane modele opon gdyby jednak to nie tylko przez brak zbieżności je ząbkowało? Dotychczas wyczytałem, że najlepiej coś o bardziej "zamkniętym" bieżniku.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Ząbkowanie opon w ProCeed

10 sie 2020 08:49

slice napisał(a):Cześć,
Czy problem z ząbkowanie opon jest powszechny w ProCeed 2.0 CRDi, 2010 rok przed FL?
Opony:
- letnia Michelin Primacy HP 225/45/17
- zimowa Goodyear Ultragrip 7+ 205/65/15
Obydwa komplety wyząbkowane do granic możliwości już po 2 pierwszych latach.

Okazało się, że prawdopodobnie fabrycznie, samochód wyszedł ze zbieżnością rozjechaną o 3 stopnie. Po ustawieniu zbieżności, nowe zimówki jeżdżą już 2 sezon bez problemu. Chciałem wymienić teraz letnie. Czy macie jakieś sugerowane modele opon gdyby jednak to nie tylko przez brak zbieżności je ząbkowało? Dotychczas wyczytałem, że najlepiej coś o bardziej "zamkniętym" bieżniku.



Na to wiele czynników wpływa..co do Michelinow się nie dziwie, beznadziejne gumy 4 lata i śmietnik.
Abstrahuje od tego, że co rok powinno się kontrolować zbieżność i geometrię - przynajmniej ja tak robię.
Problemy z zawieszeniem też Ci mogą zaburzyć zbieżność - przykład? zużyty sworzeń wahacza dolnego, amortyzatory i wiele innych.
Co do opon - ile jeździsz, jak jeździsz itp. bo bieżnik to nie wszystko, liczy się mieszanka i warunki eksploatacji auta.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl