[C2] ET

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
KIAKombi
 

[C2] ET

02 maja 2019 14:20

Witam
Czy ktoś z forumowiczów wie i może mi powiedzieć czy w felgach stalowych o ET 48 będzie ten sam rozstaw kół co w felgach alu i ET też 48 czy może rozstawy mogą się różnić ?

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: ET

02 maja 2019 16:15

Rozstaw kół w felgach? A po polsku?

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

AUTOR WĄTKU
KIAKombi
 

Re: ET

02 maja 2019 17:13

Po Polsku ? proszę

Wyczytałem w jakimś artykule, że kupione felgi aluminiowe na przykład z ET 48 mogą zmienić rozstaw kół w porównaniu z fabrycznym felgami stalowymi posiadającymi te same ET.
Wychodziło by na to że ET 48 z Alusów może się różnić od ET 48 ze stalówek a co za tym idzie zmieniając rozstaw kół i być może pogarszając trakcję.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: ET

02 maja 2019 19:38

"ET, inaczej offset – współczynnik odsadzenia obręczy koła samochodu. Jeden z trzech podstawowych, obok rozstawu śrub i średnicy otworu centralnego, parametrów montażowych obręczy. Oznacza on odległość w poziomie pomiędzy płaszczyzną montażu obręczy (przylegania obręczy do piasty) a płaszczyzną symetrii obręczy."

Jeśli kupisz felgi z tym samym ET, to żaden rozstaw się nie zmieni.

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

AUTOR WĄTKU
KIAKombi
 

Re: ET

02 maja 2019 23:09

Też mi sie tak wydawało jednak chciałem poznać opinię kogoś innego.
Dziękuję

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: ET

03 maja 2019 12:12

KIAKombi napisał(a):Po Polsku ? proszę

Wyczytałem w jakimś artykule, że kupione felgi aluminiowe na przykład z ET 48 mogą zmienić rozstaw kół w porównaniu z fabrycznym felgami stalowymi posiadającymi te same ET.
Wychodziło by na to że ET 48 z Alusów może się różnić od ET 48 ze stalówek a co za tym idzie zmieniając rozstaw kół i być może pogarszając trakcję.


Chyba chodziło Ci o to że alu mogą być szersze niż stał z tym samym ET. Czyli masz szerszą felgę oponę i fakt zmienia się "rozstaw kół " prowadzenie przyczepność itp.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
KIAKombi
 

Re: ET

24 maja 2019 03:30

Tak ,masz rację. To wiedziałem . Chodziło mi jednak o ET.
Pozdrawiam

Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl