Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
7tomas
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 paź 2018 17:06
Lokalizacja: Iwkowa
Grupa: Małopolska

Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

19 kwi 2019 18:10

Hej,

Mam do Was pytanie, bo nie mogę się doczytać, czy w Kia Ceed 1.6 diesel 2014 wersja wyposażenia L jest jakieś dodatkowe wspomaganie hamowania przy większych prędkościach, inne niż ABS?
Bo mam następujący problem, który już zauważyłem pewien czas temu, ale zlekceważyłem, bo jest to sporadyczne. Mieszkam w górzystym terenie, i gdy jadę ponad 60km/h z górki i zacznę hamować i dohamuje mi do 20km/h to słyszę takie stuki, jakby cos ocierało, jest to takie pum, pum, pum, pum ...
Nie dzieje się to jak hamuje lekko czy w takiej normalnej jeździe to raczej tego nie uświadczy, chyba, że trzeba dość mocno zwolnić a jechałem szybko.
Wyczuwamy, że jest to w przodzie, po prawej stronie. Sprawdzaliśmy, tarcze ok, proste, klocki są ok, reszta wydaje się ok, nie ma się tam zbytnio do czego przyczepić, a mimo to jak jadę z góry i do-hamuję do niskich prędkości to zaczyna walić stuk, stuk, stuk .... w rytm obracającego się koła. Różne testy robiliśmy i to jest tylko w tym przypadku, jak z mniejszych prędkości 50km/h do 0 to jest ok, jak jadę szybko 90km/h i lekkie do-hamowanie to też ok, dopiero jak się dłużej hamuje i przyciska się przód i zwalnia zdecydowanie to wtedy. Macie jakiś pomysł czego się chwycić?
Jest to cos podobnego do: https://www.youtube.com/watch?v=V1XVt3E ... VhD0ylswo8
ale dopiero przy niższych prędkościach, jak docisnę mocniej hamulec i z dużej prędkości do małej, tak to nie wyczuwa się tego podczas jazdy, gdzie najczęściej się lekko hamuje, hamulce hamują dobrze, mocno, działają sprawnie, ale ten dźwięk chciałbym zlikwidować, ale nie wiem czego się chwycić, gdybyście mieli jakiś pomysł, bardzo proszę.
Dodam jeszcze że na kierownicy nie ma bicia, na pedale hamulca też ok, autko chodzi prosto, podczas hamownia też prosto.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

20 kwi 2019 12:34

A to czasem właśnie nie ABS ??
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
7tomas
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 paź 2018 17:06
Lokalizacja: Iwkowa
Grupa: Małopolska

Re: Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

20 kwi 2019 19:33

Raczej nie, jak abs to jest trochę inaczej tu dodatkowo jak już skończę hamowanie i toczę się z tej góry dalej już te np. 10km/h to nawet jak puszczę nogę z pedała, to dalej chwilę słychać takie jakby ocieranie czegoś o coś co robi stuk, stuk... dziś przemyłem samochód, koło kół też, próbowałem potem hamować j i dziś nie było już tego dźwięku, a hamuje dobrze, szkoda mi też tak ciągle ostro hamować, więc to tak zostawię, a może to jednak po prostu abs

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

20 kwi 2019 22:26

Pewnie bicie na tarczach.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

21 kwi 2019 05:51

Mi to wygląda na fading. Tarcze do kontroli, mogą nie być zużyte w sensie grubości, ale lekko wypaczone (miałem tak kilkadziesiąt lat temu w Nexii, zakładali mi tarcze, które po rozgrzaniu i wjeździe w wodę paczyły się, powodując podobny efekt. Dopiero wymiana tarcz na inne usunęła problem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Dziwne stuki przy hamowaniu, jakby coś ocierało.

21 kwi 2019 22:02

Miałem to samo i ujawniło się na zjazdach po serpentynach. Biją krzywe tarcze. Im cieplejsze tym bardziej się gną.
Wymieniłem tarcze i klocki na nowe.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl