[C2] Czujniki ciśnienia w felgach

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
KIAKombi
 

[C2] Czujniki ciśnienia w felgach

09 kwi 2019 17:35

Witam serdecznie
Pewnie odgrzeje temat ....

Chcę kupić felgi alu i zastanawia mnie kilka rzeczy.
Czy w mojej Ceed z XII 2015 którą mam od kilku dni są zamontowane w felgach czujniki ciśnienia w systemie TPMS czy po prostu są zwykłe wentyle a ciśnienie jest badane po obwodzie koła z wykorzystaniem czujnika ABS i ECS ?
Czy jeśli mam któryś z tych systemów i będę zmieniał koła z letnich na zimowe i odwrotnie czy wystarczy tylko przykręcić koła na swoje zaprogramowane miejsca i ewentualnie uzupełnić ciśnienie ?

Jak to jest u Was drodzy Państwo w praktyce. Jak sobie z tym poradziliście. Wiem, że na pewno też przez to przechodziliście.
Za każde wskazówki dziękuję.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Czujniki ciśnienia w felgach

09 kwi 2019 19:08

TPMS. Jak założysz zimówki bez czujników, to będzie Ci świecić kontrolka. Jak przełożyć czujniki do drugich kół, to nic nie trzeba robić, same się zalogują. Kolejność kół nie ma znaczenia.

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

AUTOR WĄTKU
KIAKombi
 

Re: Czujniki ciśnienia w felgach

10 kwi 2019 05:35

Dziękuję za odpowiedź. To cud jakiś, że kolega mi w ogóle odpisał bo jest tu na forum bardzo dużo postów na ten temat i chyba temat został wyczerpany.
Ja właśnie chcę kupić alusy i ze stalówek przełożyć oryginalne czujniki do nich. A na zimę się zobaczy :wink:

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl