Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Rom-An
 

Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

28 mar 2019 17:16

Witam wszystkich.

Dotychczas jeździłem samochodami z karoserią "powieszoną" raczej wysoko - a na pewno wyżej, niż obecnie posiadana C2 SW.
Samochód ma przejechane 75000 km i nie jest wygnieciony, wytłuczony itp.
Kupując auto widziałem, że jest nisko powieszone, ale o "pianę z pyska" przyprawiają mnie dźwięki przytarcia podwoziem o różne przeszkody czy nierówności na drodze...

Moje pytanie brzmi - czy ktokolwiek z Was podnosił Kijankę?
Podkreślam - nie chodzi mi o przywrócenie stanu fabrycznego, lecz o zwiększenie fabrycznego prześwitu nadwozia.

Przy okazji remontu zawieszenia w Octavii zmieniłem amortyzatory, sprężyny i dodatkowo założyłem fabryczne dystanse tulejowe na amortyzatory.
Cudna sprawa - Skoda poszła do góry o 4 cm.

Czy w Kijance można zrobić podobnie?

Pozdrawiam - Roman

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

28 mar 2019 17:39

Gdzie ty jeździsz??? Do jazdy po polu traktor się nadaje a nie ceed.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

29 mar 2019 01:41

Dokładnie! Ceed jest nisko zawieszony, jak wszystkie współczesne kompakty (emisja!), ale bez przesady... Masz go od nowości? Może ktoś coś wcześniej pomodził?
A podniesienie auta o 4 cm (!!) to jakiś kosmos, powinieneś z miejsca stracić DR. Zdajesz sobie sprawę, że teraz to auto w krytycznych sytuacjach będzie nieprzewidywalne? Nie wiem iloletnia ta kura (4x palce same napisały ku*wa :rollingyellow: ) i czy ma ESP i inne takie bajery, ale pamiętaj, że te rzeczy były kalibrowane pod fabryczny zawias. Minimalnie w dół nie zaszkodzi, ale w górę to samobójstwo. Machnij łosia jak nie wierzysz.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

29 mar 2019 10:49

Gdyby nie to, że mówicie o kombi, zaproponowałbym założenie sprężyn z kombi :mrgreen:. Sam w Hultaju miałem straszny problem z niskim tyłem, siedział jak przydepnięty papeć, każdy próg zwalniający czy krawężnik to było szuranie belką od haka. Auto mam od nowości, po kilkudziesięciu tysiącach km wymieniłem sprężyny, bo podejrzewałem że coś z nimi nie tak. Nic nie dało. W żadne gumy czy dystanse pod sprężyny się nie chciałem bawić. Ostatnio znowu wróciłem do problemu i doszedłem do wniosku, że jeśli chodzi o drugą generację i30 GD (pewnie C2 też) to zostały zmienione sprężyny jakoś w 2013 czy 2014 roku. A oprócz tego znalazłem informację, że do najmocniejszej wersji hatchbacka Hultaja (GT) montowano sprężyny z kombi. Takie też zamontowałem (używki) i w końcu wygląda to auto normalnie, choć tył podniósł się o jakieś 2,5cm. Mam z tyłu dodatkowy zbiornik LPG + hak z całą belką też trochę waży...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

29 mar 2019 13:17

Mam ten sam problem. Przesiadłem się z O1 kombi w której wstawiłem utwardzone sprężyny na tył (lesjofors) co spowodowało że octavia z tyłu była bardzo sztywna, fajna. A na przód fakt poszły tuleje podnoszące oryginalne, ale zawieszenie podniosło się o niecałe 2 cm (twoje 4 to chyba suma chyba że scouta se zrobiłeś) zatem szukalbym podobnych rozwiązań. Ja się już przyzwyczaiłem i po prostu staram się uważać.
Taka ciekawostka - ja swoim ceedem nie podjadę nad krawężnik pod blokiem, a sąsiad swoim stingerem jak najbardziej. Z tego wynika, ze stinger ma z przodu wyżej zawieszony dół.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

29 mar 2019 17:37

gzyms napisał(a):ja swoim ceedem nie podjadę nad krawężnik pod blokiem, a sąsiad swoim stingerem jak najbardziej. Z tego wynika, ze stinger ma z przodu wyżej zawieszony dół.

Pierdzielisz :?: :szok:
No to stary, kolejny + do koszyka pt. "Stinger", bo ja u siebie mam ten sam problem i myślałem, że w takim razie o Stingerze trzeba zapomnieć, a tu taka niespodzianka :D
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

29 mar 2019 17:49

Ryba4 napisał(a):
gzyms napisał(a):ja swoim ceedem nie podjadę nad krawężnik pod blokiem, a sąsiad swoim stingerem jak najbardziej. Z tego wynika, ze stinger ma z przodu wyżej zawieszony dół.

Pierdzielisz :?: :szok:
No to stary, kolejny + do koszyka pt. "Stinger", bo ja u siebie mam ten sam problem i myślałem, że w takim razie o Stingerze trzeba zapomnieć, a tu taka niespodzianka :D
No pierdzielę
Po za tym masz stingera na parkingu? Łał
A ja myślałem, że u nas parking taki wyjątkowy.
;)
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

02 kwi 2019 19:00

gzyms napisał(a):Po za tym masz stingera na parkingu?

nie, napisał, że myślał że o stingerze trzeba zapomnieć, bo u siebie na parkingu ma problem by swoim ceedem nie zahaczać.. a tu się okazuje że będzie mógł kupić stingera i sobie jeździć po swoim parkingu (rofl)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

02 kwi 2019 19:19

pioteer napisał(a):
gzyms napisał(a):Po za tym masz stingera na parkingu?

nie, napisał, że myślał że o stingerze trzeba zapomnieć, bo u siebie na parkingu ma problem by swoim ceedem nie zahaczać.. a tu się okazuje że będzie mógł kupić stingera i sobie jeździć po swoim parkingu (rofl)
Dobrze że wytłumaczyłeś bo ja zrozumiałem inaczej. Ale jak prawdziwa gimbaza ja doczytalem do miejsca że ma ten sam problem. A tu patrz, chodziło o coś innego, kolega nie ma Stingera? szok
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

02 kwi 2019 21:59

Hehehehe grubo :D Dzięki @pioteer za wyjaśnienie :mrgreen:
Niestety jeszcze nie mam Stingera :(
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Jak podwyższyć wysokość C2 SW GDI?

03 kwi 2019 06:47

No ale kluczowe jest słowo "jeszcze"... :)
Obrazek

Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl